Milica Chotra's Reviews > Podeljena nacija: srpski nacionalizam i politički sukobi u Srbiji, 1990-2000

Podeljena nacija by Vladimir Ribić
Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Podeljena nacija.

February 11, 2012 – Shelved
March 28, 2012 –
page 54
12.8% "A od sutra joj se ozbiljno posvećujem. Obećavam pred ovim ljudima ovde :)"
March 29, 2012 –
page 101
April 11, 2012 –
page 157
August 13, 2012 –
page 163
38.63% "Eh, kad bi China Miéville pisao i udžbenike, možda bih ja i položila neki ispit :)"
August 21, 2012 –
page 207
49.05% "4/6 ispitnih pitanja gotovo. A sad najgore :)"
August 23, 2012 –
page 246
Started Reading
August 25, 2012 –
page 355
84.12% "5/6. Još malo :)"
August 25, 2012 – Finished Reading

message 1: by Jovana (new)

Jovana Zvuci zanimljivo, barem sudeci po naslovu.
Koji predmet je u pitanju, if I may ask? :D

message 2: by Milica (new) - added it

Milica Chotra Nacionalna etnologija - Politika (svi predmeti sa četvrte godine nam se zovu "Nac. Etn - bla bla"). U suštini - ovo je analiza javnih nastupa i propagande srpskih političara u Jugoslaviji tokom '90ih, s naglaskom na upotrebu nacionalističke retorike u međusobnom prepucavanju, ali je ispričano sve što se dešavalo u tom periodu, s osvrtom na istorijski razvoj nacionalizma u Evropi i svetu, te se raspad Jugoslavije i tumači u okviru trenda uspona etničkih nacionalizama i partikularističkih i secesionističkih težnji u postsocijalizmu. Napisaću ja poduži review kasnije, ne da mi se sad da ocenjujem profesora i nalazim mu mane pre nego što položim ovo :)

message 3: by Jovana (new)

Jovana Sjajan summary XD. Sounds rather appealing - propaganda/retorika domacih politicara tokom 90-ih me fascinira u poslednje vreme.
Naravno - good luck na ispitu. :D