Michaela Vysloužilová's Reviews > Nimona

Nimona by Noelle Stevenson

bookshelves: young-adult, comics-graphic-novels, read2019, liked-not-loved

Ah, Nimona. Môj názor na túto grafickú novelu je akýsi neucelený, tak spomeniem iba pár vecí:

1. Takmer všetci o tom hovoria ako o nejakej vtipnej/zábavnej/humornej grafickej novele, ale ja mám dojem, že som sa ani raz nezasmiala. A pravdepodobne ani nepousmiala, ale za to by som ruku do ohňa nedala. Bolo to... milé. Spočiatku, ale humor som v tom príliš nenašla.

2. Väčšina recenzií na túto novelu pozdvihuje práve autorkino využitie témy "nie každý zloduch musí byť nutne zlý a nie každý dobrák musí byť nutne dobrý". Ale ono to nie je zase až taká originálna téma a jej spracovanie v tejto novele tiež nie je úplne výnimočné (len seriál Once upon a time sa s týmto motívom hral x-krát). Bolo to pekne spracované, no nepadala som z toho nutne na zadok.

3. Páčil sa mi ten záverečný zvrat. Vtedy pre mňa tento príbeh nadobudol akúsi vyššiu hodnotu a vycucal zo mňa nejaké emócie - na začiatku novely som rozhodne nečakala, že sa pri čítaní nejaké emócie dostavia. Je to dôvod, prečo dávam novele štyri hviezdičky namiesto troch, ktoré som zvažovala počas veľkej časti čítania. Ak by som ja chcela povedať niečo dobré o tejto knihe, čím by som sa snažila nalákať iných čitateľov, poukázala by som na jej postavy a ich vzťahy, predovšetkým vzťah Nimony a Ballistera. Skôr ako priateľov v nich vidím otca s dcérou a to, čo sa im prihodilo, ma náramne rozcitlivelo.

4. Mrzí ma, že skrz novelu nie je možné bližšie spoznať svet, v ktorom sa príbeh odohráva. Bolo totiž veľmi zaujímavé pohybovať sa v prakticky stredovekom prostredí, avšak v takom, kde sa používajú vyspelé technológie. Je to čudný paradox. Taký čudný, až bol nesmierne zaujímavý.

5. Nečítala som ten komiks desať mesiacov - desať mesiacov mi trvalo, kým som sa prinútila dočítať to. #lazyass

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Nimona.

January 14, 2019 – Started Reading
January 14, 2019 – Shelved