Michaela Vysloužilová's Reviews > Butterfly

Butterfly by Cambria Hebert

Od Cambrie Hebert som prečítala 11 kníh, rozčítala som 3 série a čítala som o piatich rôznych pároch - Butterfly je prvý z jej príbehov, ktorý ma vôbec nebavil. Od začiatku do konca sa u mňa nedostavili žiadne emócie, až na tých pár zachechtaní pri tých pár fakt vtipných okamihoch. Veľký problém vidím aj v anotácii, ktorá prakticky prezrádza väčšinu deja, tým pádom akosi dostávate iný príbeh, než by ste možno čakali (ja som rozhodne dostala iný príbeh, než som čakala). (view spoiler)

Najväčší problém však vidím v tom, že som si nezamilovala ani jedného z hrdinov. Ten (jeho meno bolo prvým negatívom, lebo v mojej hlave už jeden A Perfect Ten existuje a počas celého čítania som nad ním nevedela prestať uvažovať) je zosobnením toho zlého chlapca, ktorý vlastne nebol zlý, len potreboval trochu postrčiť správnym smerom, aby zistil, že v skutočnosti je to dobrý chlapec. V niektorých príbehoch to funguje, ale v tomto to pre mňa nefungovalo. Jeho obrat sa mi zdal príliš rýchly, hladký a bezproblémový. Violet bola o čosi zaujímavejšia (a to sa často nestáva, aby bola hrdinka zaujímavejšia ako hrdina) - autorka jej nadelila nešťastný osud a v podstate mala byť kontrastom k Tenovi v tom, ako to sama zvláda aj bez toho, aby si vylievala zlosť na ostatných. Tento aspekt sa mi páčil - aj skutočnosť, že to vlastne nebola hlavná hrdinka, ktorá potrebovala niečo akceptovať a zmeniť sa z húseničky na motýľa. V každom prípade som ani vďaka ich osudom, ani vďaka ich vzťahu necítila žiadne emócie. Zamilovali sa do seba prakticky okamžite (alebo sa okamžite stali jeden druhým posadnutí, láska prišla možno o týždeň neskôr), lenže mne medzi nimi chýbala poriadna chémia. Najviac som si zrejme užila vzťah Tena s jeho bratrancom Natom, ktorý bol tak správne bláznivý a zamilovania hodný (preto som ochotná prečítať si jeho príbeh v druhej časti). Trošku mi pripomínali Romea a Braedena z Hashtag série #bestbromanceever.

Neviem, či je to plus alebo mínus, no táto kniha navyše nie je prakticky vôbec dramatická. Ak si obľúbite postavy, zrejme sa vám to bude páčiť a užiteje si príjemný rozkošný romantický príbeh, kde sa hrdinovia rozprávajú, netlačia na seba a dávajú si čas na uvažovanie o svojich problémoch (a nesápu sa po sebe v každej kapitole). O čosi viac sa tam diskutuje o súčasných problémoch modernej Ameriky (násilie na ženách na univerzitných kampusoch), ktoré ale v príbehu nič neznamenajú a skôr fungujú ako kulisy. Knihe nemôžem dať jednu hviezdičku už len preto, že ma ničím nenaštvala a dokázala som ju prečítať aj bez toho, aby som sa do čítania nútila. Dve hviezdičky sú také akurát pre knihu, ktorá nebola hrozná, ale ani ma príliš neoslovila (aj keď ma trápi dávať Hebertovej také nízke hodnotenie, keď doteraz som jej dala iba jedinýkrát tri hviezdičky a všetky ostatné jej knihy prakticky milujem).
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Butterfly.

December 29, 2018 – Shelved
December 29, 2018 – Shelved as: maybe-to-read