Ποτίτσα Πιερρουτσάκου's Reviews > Η ζωή που έλειπε

Η ζωή που έλειπε by Kostas Krommydas

U 50x66

Διάβασα το βιβλίο "Η ζωή που έλειπε" και μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!
Ήταν τόσο ζωντανή η ιστορία μπροστά μου ,που ήταν σαν να την "έβλεπα σε ταινία" - νομίζω πως θα γινόταν πολύ ωραία ταινία!!-
Λαμβάνοντας υπόψη πως πρόκειται για αληθινή ιστορία ,η συγκίνηση μεγαλώνει και η αγωνία κρατάει μέχρι το τέλος!
Παντρεμένα όμορφα τα αληθινά στοιχεία με την μυθοπλασία , σαν ρομαντικό κορίτσι που είμαι μου άρεσαν οι σκηνές που εμφανιζόταν το άλογο στον Δημήτρη μόνο 🐎 🐎
Πόσο υπέφεραν κάποιοι άνθρωποι στον πόλεμο ,πόσα διαφορετικά περιστατικά έχουν καταγραφεί και πόσα θα έχουν απλώς χαθεί, θαμμένα στο μυαλό και την καρδιά όσων τα έζησαν ... Η μεταφορά της ιστορίας από τον συγγραφέα άψογη κατά την ταπεινή μου άποψη, ο λόγος του συνεχής , απλός και καθόλου κουραστικός και γι αυτό θα ήθελα να τον ευχαριστήσω που μου πρόσφερε ένα βιβλίο που διαβάζεται με "μια ανάσα"!!!!
Με τέτοια βιβλία "χάνεσαι" και ξεχνάς τα πάντα ....και αυτό κάνει καλό στην καθημερινότητα!
Ταξιδεύεις ενώ κάθεσαι στον καναπέ σου ...ή είσαι λαθρεπιβάτης στο ταξίδι των πρωταγωνιστών...όποιο από τα δύο κι αν συμβαίνει είναι ωραίο!
Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Η ζωή που έλειπε.

September 11, 2018 – Started Reading
September 12, 2018 – Finished Reading