Perla Torkan's Reviews > The Summer I Turned Pretty

The Summer I Turned Pretty by Jenny Han

“Moments, when lost, can't be found again. They're just gone.”

Hlavnou hrdinkou príbehu je Belly, z ktorej si všetci uťahujú a volajú ju pupček. Gosh, why??? Prečo musí mať každá, doslova KAŽDÁ, hlavná hrdinka nejakú sprostú prezývku? V jednej knihe to bude holub/holúbok, v ďalšej pupček... Čo príde nabudúce? Potkaník?

Tak či onak, hlavná postava tejto knihy je ako každá iná pätnástka, ktorá dúfa, že konečne príde leto a jej kamaráti ju uvidia takú, aká je. "Dospelá". Čo dodať, keď tie úvodzovky presne vystihujú môj dojem z hrdinky?
Celá kniha je stavaná na ľahkom humore, avšak vo chvíli, keď si začne niekto uťahovať z Belly, oduje sa a prejde do ofenzívy. V niektorých častiach mi pripomínala dvanásťročné dieťa viac ako puberťáčku a môjmu pocitu veľmi nepomohlo vyhlásenie viacerých postáv, že to tak videli tiež. Asi som s nimi bola prepojená viac ako s Belly.

Milo ma prekvapila úloha dospelých, hlavne ich mám, v príbehu. V dnešnej dobe je už čím ďalej tým väčšia rarita, keď sa v diele vyskytne nejaký, čo i len jeden, rodič. Autori svoje postavy vykresľujú zväčša so zlými alebo problémovými rodičmi, ale nemôžeme zabúdať, že nie všetky rodiny sú také. Páčilo sa mi, ako sa s tým popasovala autorka a či už sa jednalo o Susannah alebo Laurel, obe mamy som mala rada.

Celá recenzia na blogu: http://perlasworldofstories.blog.cz/1...
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Summer I Turned Pretty.

August 24, 2018 – Started Reading
August 24, 2018 – Shelved
August 24, 2018 – Shelved as: to-read
August 24, 2018 – Shelved as: young-adult
August 28, 2018 –
page 91
32.97% "It's a little bit (okay, maybe a lot) naive, but other than that it's a quick and funny read,perfect for summer."
August 29, 2018 – Shelved as: annoying-heroine
August 29, 2018 – Shelved as: contemporary