Петър Стойков's Reviews > Некрономикон

Некрономикон by H.P. Lovecraft

did not like it

Ясно ми е, че Лъвкрафт е нещо като бащата на ужаса, но времето му отдавна е отминало. Разказите са прекалено разлети, а завръзката във всеки не само че не е особено ужасна, ами е и досадно предвидима.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Некрономикон.

July 24, 2018 – Started Reading
July 24, 2018 – Shelved
July 24, 2018 – Finished Reading

message 1: by Silviya (new)

Silviya Miteva Красотата на Лавкрафт е в това, че героите му не знаят, че са част от разказ на ужасите. Да, ние знаем, че четем най-добрият хорър автор, и естествено, че щом ни говори за изчезнала цивилизация от крокодили (о изненада) ще се окаже че човека е се шегува, и наистина има цивилизация от крокодили. Героите му обаче живеят в нашия свят, в който никой не живее отвъд огледалото. За тях това, че изчезнала цивилизация се рисува по стените си в образа на крокодили не може да е нищо друго освен метафора, образи на богове и каквото още се сетим. Като гледаме египетските стенописи не си мислим,ч е са живели наистина хора с глави на птици. Героите на Лавкрафт са като нас и също не вярват в свръхестественото. Затова и за четящия завръзката е "ужасно предвидима", но в това е и цялата тръпка - за героите му това не е така. Те до последната секунда отричат свръхестественото и вярват в логичните обяснения. Също като нас.