Ksenia (vaenn)'s Reviews > Союз капитана Форпатрила

Союз капитана Форпатрила by Lois McMaster Bujold

bookshelves: biopunk, space

Читати надцяту книжку з улюбленої саги - це вже давно не про літературу, а про читацькі звички та сталість уподобань.

Тим не менш, на тлі "Бараярської саги" як комплексу "Альянс" вигляда цікаво. Якщо комусь з олдфа... окей, гардкорних фанатів "Комарр" та "Цивільна кампанія" здавалися любовними романами, то три рази гагага. "Союз" у першій своїй половині до цього визначення значно ближчий: тут здебільшого про виробничі будні, несподівану симпатію та різнобарвні родинні issues. Плюс Айвен (він Іван звісно, але з деякими стратегіями російських перекладів можна погодитися) - дуже милий, але не дуже харизматичний, особливо, як порівнювати з Майлзом, який в цій книжки виконує почесну роль фігури замовчування. І Тедж приблизно така сама - єдина мила людина в абсолютно скаженій сімейці, ну але.

Але у другій половині товстенького роману нарешті приходить гармонія. Ворожіння любить/не любить перетворюється на звичний балаган з пошуком скарбів, з'являються монументальна леді Еліс, епічний абсолютно Саймон і джексоніанський мандрівний цирк - і всі вони невпинно фігачать напалмом, рятуючи ситуацію. Усе, як люблю, бо вже розпереживалася. Фух. Страшне діло - вічні цінності.

(Але на ранок після прочитання ефект - ну точнісінько, як похмілля після фіналу сезону улюбленого серіалу. Як це воно скінчилося? І що мені тепер робити? Перебиваю тепер ефект дитячою книжкою та надто сучасною, як на мій смак, поезією. Треба ж якось до норми повертатися.)
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Союз капитана Форпатрила.

Started Reading
June 6, 2018 – Shelved