Ivana's Reviews > Angelina Jolie: The Biography

Angelina Jolie by Rhona Mercer

11936791

Nisam baš neka ljubiteljica Angeline Jolie, a ova me biografija još više odbila od gledanja ove glumice u pozitivnom svjetlu. Iako se prema načinu pisanja primjećuje da joj je autorica sklona, citati navedeni u knjizi koje je Jolie davala u intervjuima otkrivaju stranu nje s kojom ne samo da se ne bih mogla poistovjetiti nego bi ih stavila i u koš degutantnosti. Primjerice kada je govorila o odabiru posvojene djece prema boji kože ili o tome da više voli posvojenu djecu od svoje biološke (ne smatram da bi trebalo biti obrnuto ali to su uobičajena intimna previranja s kojima se bori svaki roditelj neovisno o tome je li posvojio djecu i kako se radi o unutarnjim previranjima, izgovaranje toga na glas samo šteti svima). Isto tako njezin humanitarni angažman po kojem je poznata, je ''šupalj''. Mediji koji su dobili ekskluzivna prava na objavu prvih fotografija njezine djece morali su uplatiti ponuđenu svotu za fotografije u dobrotvorne svrhe, a taj je iznos, može biti, jednak iznosu koje te tvrtke ionako godišnje uplaćuju u dobrotvorne svrhe radi poreznih olakšica, pa moguće da ispada da su te fotografije dobili i besplatno. Isto tako mi s ogadio i podatak da je novinarima bio zabranjen ulazak u Nambiju samo zato što su ondje boravili Jolie i Pitt - toliko o humanitarnom radu, a ''potkupljuješ'' cijeli državni aparat. ''Obogaćena'' za znanje o životu jedne od najpoznatijih glumica današnjice mogu zaključiti da je lijepa i na žalost tu završava dojam o njoj.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Angelina Jolie.

June 2, 2018 – Started Reading
June 2, 2018 – Shelved