Luboš's Reviews > Rádce skautské družiny

Rádce skautské družiny by Miloš Zapletal

liked it
bookshelves: skaut

Vyrostl jsem na četbě Hoši od Bobří řeky, ale těsně po revoluci u nás na vsi skautský oddíl nebyl. Musím si to tedy vynahradit na stará kolena. Začal jsem pomáhat našemu oddílu, abych to dopřál nejen svým dětem ale i jiným. Rozhodl jsem se, že do skauta vstoupím, tak si doplňuji vzdělání.

Tato kniha je takový pelmel toho, co s družinou dělat. Autor je proslulý především svou knihou Encyklopedie her a tady taky pár tipů najdete. V některých věcech už není aktuální a nelíbí se mi jeho důraz na bodování. Nicméně jde o krátkou brožuru za 50 korun, takže za mě dobré. Nicméně jako první je asi lepší sáhnout po volně dostupných publikacích Družinový systém a Tichou poštou.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Rádce skautské družiny.

Quotes Luboš Liked

Miloš Zapletal
“Na začátek prvního setkání po prázdninách si připrav kratičký uvítací proslov. Já asi bych na tvém místě řekl tohle: „Sešli jsme se v klubovně poprvé na začátku nového skautského roku. Budeme se pravidelně scházet a podnikat dobrodružné výpravy až do příštích prázdnin. Za těch deset měsíců se z nás musí stát sehraná družina. Když se dáme do práce společně a s velkou chutí, bude se nám všechno dařit. Měli bychom si pevně umínit, že se staneme nejlepší družinou našeho oddílu. Základním předpokladem je zajímavá činnost, na které by se měl každý z nás nějak podílet. Můžeme spolu prožít spoustu krásných, nezapomenutelných příhod. Ale jen když budeme chtít!”

Miloš Zapletal
“Každý skutečný skaut se na všech podnicích chová tak, aby nekazil program a náladu.”

Miloš Zapletal
“Považuj to za svůj osobní úkol – udělat z psance dobrého skauta, platného člena družiny. Jestliže se ti to podaří, pocítíš oprávněnou hrdost. A když psanec z oddílu odejde, bude to tak trochu i tvoje vina, tvůj osobní neúspěch.”

May 23, 2018 – Started Reading
May 23, 2018 – Shelved