Jakub 's Reviews > Láska v době globálních klimatických změn

Láska v době globálních klimatických změn by Josef Pánek
Rate this book
Clear rating

by
42057671
's review

it was amazing

Mně se to líbilo moc. Hlavně asi protože to je aktuální. To není jentak.

Četl jsem teď rozhovor s Jáchymem Topolem (http://bit.ly/citlivý_topol), kde vypráví, jak je pořád velkej kus české literatury zaseklej v minulosti. Zatímco na Západě tohle už maj’ vyřešený.

A tady Pánek je od nás a píše o moc aktuálním tématu, nad kterým očividně hodně přemýšlel. A přemýšlet on umí, ostatně je to mikrobiolog, a ta knížka je celá o něm. Ale fakt celá, jak jsem pochopil z rozhovoru, co s ním dělal Emil Hakl, to mě pobavilo, bo jsem ho četl před Pánkem (http://bit.ly/panek-hakl).

Jak jsem řekl, je to vzdělaný člověk, co žil v Norsku, Austrálii a byl na konferenci v Indii, to si spolehlivě zapamatujete, protože má rád takovýhle refrény, který mě dost bavily. Celý to píše ve druhý osobě a těch 160 stran do vás vklouzne jak čokoládová tyčinka na Islandu. To je skvělá historka.

Je moc dobře, že ta knížka vznikla, protože málokdo by mohl vypovědět o domově v globalizovaném světě jako tady Pánek, který žil, tam kde žil. A bude to čím dál aktuálnější. A jak je chytrej, tak i dokáže moc pěkně obnažovat (univerzální) předsudky a (český) bolístky, který si táhneme z minulosti, takže vlastně nevím, jak to ten Topol s minulostí myslel, ale vy si toho Pánka určitě přečtěte.
12 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Láska v době globálních klimatických změn.
Sign In »

Reading Progress

Started Reading
February 9, 2018 – Shelved
February 9, 2018 – Finished Reading

No comments have been added yet.