Věra Škodová's Reviews > Svůdné zlo

Svůdné zlo by Wendy Higgins

did not like it
bookshelves: never-finished

Problém s touhle knihou není ani tak romance mezi hlavními hrdiny (no, až na insta-love syndrom a chvíle jako ta, kdy on jí řekne, že své skupině na zkoušce ukázal nahou fotku holky, co do něj byla zamilovaná, jen aby ho začala nenávidět a ona mu na to řekne: "Proč chceš, abych si myslela že jsi horší než ve skutečnosti jsi?"), problém je, že je to biblicky absolutně doslovné. Ona ještě předtím, než se dozví o své podstatě, věří v boha, což je v pohodě, ale taky ve skutečnost, že kdysi asi andělé opravdu sestoupili na zem. V příběhu figuruje kníže smilstva, celé je to postaveno na tom, že smilstvo nějakým opravdovým hříchem opravdu je (jsme ve středověku, nebo co) a potom... Ona je taková pipina, že se v tílku na ramínkách cítí jako nahá. :) Tohle nedávám. :)

Ani to není promyšlené, protože podle teorie autorky výčitky svědomí způsobují démoni, kteří lidi mohou navštívit jednou do měsíce, nebo za rok, to je údajně různé, takže jak je rok dlouhý, tak jsou asi zjevně lidi, co ty výčitky po tuto dobu nemají + démony by tím pádem měl mít každý, ale když kolem hlavních dvou hrdinů projde duch démona, tak se stejně div nepokálejí strachy, jaké výjimečné nebezpečí jim hrozí.

A ta věc, jak jedou navštívit jejího tátu? Bullshit. Nedává to smysl, matka by ji měla zavřít doma a ne ji pouštět s démonem smilstva (znovu, jak směšně to sakra zní). Vrcholem je, že jí otec začne vykládat další biblické povídačky typu "lidé se začali odvracet od stvořitele".

Přísahám, že už od první kapitoly jsem ječela, aby se s někým vyspala, když tam byly nonstop narážky na její nevinnost a panenskost a whatever else. Znovu, ta romantická linka mohla být pěkná. Nebyla. Místo toho jsem tloukla hlavou do zdi a brečela, kde mám svého Patche a Akivu.

Shame on you. SHAME. A feministky na tebe, Anno.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Svůdné zlo.

February 3, 2018 – Shelved as: never-finished
February 3, 2018 – Shelved