Perla Torkan's Reviews > Sex, Not Love

Sex, Not Love by Vi Keeland

“Sometimes confidence is worn like a mask to shield people from seeing insecurities.”

Keď som sa púšťala do tejto knihy, nečakala som, že nájdem niečo hĺbavé. Po dočítaní som ostala veľmi milo prekvapená.

Keby som mala príbeh prirovnať k inému dielu, do istej miery mi to pripomínalo Ugly Love od CoHo. Hunter však bol Miles 2.0, pretože sa nechoval ako kretén tak často. Vlastne... on sa k druhým vôbec nechoval zle. Asi preto som si ho obľúbila. Bol až príliš pozorný, obetavý, ochotný dopriať všetkým naokolo to najlepšie. Škoda, že zabúdal na to najdôležitejšie. Na seba.

Veľmi sa mi páčil začiatok. Bol vtipný, nenútený, a asi do nejakých 20tich percent to vyzeralo, že knihy bude ozaj len takou light jednohubkou. Oh boy, was I wrong!
“We might kill each other, but fucking to death is the way I want to go.”

Uznávam, že asi od polovice ďalej som tam našla viac než jedno typické klišé, no boli to také prvky, ktoré Vi nezvykne často používať, a preto som si tento príbeh zamilovala ešte viac.

Neskutočne som si užila vzťah hlavnej hrdinky a jej nevlastnej dcéry, Izzy. Páčil sa mi ten postupný prechod, ktorým si prešli. From hate to love. <3 Mám rada, keď sa autori rozhodnú jednať reálne a v dielach popisujú väčšie časové úseky, pretože nájsť lásku svojho života sa podľa mňa za týždeň proste nedá.
“Sometimes when you love someone, you have to let them go for their own good.”

V tomto príbehu mali obaja hlavní hrdinovia svoje problémy, s ktorými sa museli vyrovnať. Natalia bola zlatá, a predsa v sebe mala istú štipku drzosti a dospelosti, vďaka ktorej som ju dokázala brať vážne. Hunted Delucia bol zas drzý, miestami namyslený, no to všetko bolo len jeho pozlátkom, ktorým sa snažil obaliť ako kinder vajce, aby nikto neprenikol dovnútra.
Obaja boli tvrdohlaví, obaja si odmietali pripustiť, čo bolo viac než očividné, no vtedy prichádzajú na rad ľudia, ktorých milujeme v knihách najviac- najlepší kamoši, ktorí povedia, čo musí byť povedané.

Celkovo som viac ako spokojná, pretože to, čo na začiatku vyzeralo ako obyčajná jednohubka sa zmenilo na dilemu, kedy som nevedela, ako by som sa zachovala na Hunterovom mieste. Všetci pred niečím utekáme, máme veci, ktoré si nechceme pripustiť, a strach zo zlých správ nám niekedy nedá spať.
“When you spend too much time looking back and trying to figure out what went wrong, you're missing out on moving forward.”

Takže nech tá kniha mala hocaké nedostatky, som schopná zatvoriť obe oči, pretože si budem pamätať len to dobré. Naviac, je to asi jediná knihy od Vi, v ktorej som našla veľa pekných citátikov, ktoré boli fakt výstižné a pritom nepôsobili akoby tam boli vsunuté na silu.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Sex, Not Love.

November 16, 2017 – Shelved
November 16, 2017 – Shelved as: to-read