Tennousei's Reviews > Последните българи

Последните българи by Делиян Маринов

bookshelves: own, bulgarian

Не съм много сигурна дали това е някаква подла шега или улучих временна повреда в сайта на Goodreads, но за мой ужас, последния не ми позволява да видя нито рафтовете, към които добавих книгата, нито оценката, която направих опит да дам, напълно заслужено по мое мнение, на книгата. В крайна сметка ще стискам палци всичко да се вижда точно ясно, така както съм го отбелязала, защото тази книга го заслужава. До скоро нехайно и абсолютно машинално раздавах пет звезди на книгите, които намирах за приятни, полезни, забавни и носещи позитивни емоции, докато ги чета, а и след прочита им. Също толкова скоро се научих, че пет звезди заслужават не само световно известните и всепризнати заглавия, а и онези, на които като български заслужават да им бъде обърнато поне малко внимание и да им бъде даден шанс. При мен да прочета българска книга, независимо кой е автор си е наистина късмет. Лош спомен от едно отминало време, в което имах възможността от първа ръка да се сблъскам с насилственото, грозно, нагло, абсолютно безочливо и арогантно тикане на определени съвременни драскачи.
Но да се върна на настоящата книга. Някой ми я препоръча, навярно на съвсем случаен принцип, а аз някак машинално приех предизвикателството да ѝ обърна внимание. Ала същото това леко небрежно внимание прерастна във възхищение и ме завладя до степен, че по моите скромни критерии заслужава да надхвърли ограничителната бариера от пет звезди. Върна ме към вярата ми в талантливите млади българи и към желанието все по-често да давам шанс сама на себе си да се сблъсквам с тях.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Последните българи.

October 26, 2017 – Started Reading
October 26, 2017 – Shelved