Luu's Reviews > When Dimple Met Rishi

When Dimple Met Rishi by Sandhya Menon

did not like it
bookshelves: contemporary, stand-alone, young-adult

When Dimple Met Rishi má dva problémy: jeden sa volá Dimple a druhý Dimple a Rishi.

Číslo 1: Dimple
- iná ako ostatné dievčatá
- nenosí mejkap
- bohatí ľudia nikdy nepochopia, aké je to byť ňou
- má rada počítače
- keď ostatné dievčatá zaujímali knihy a umenie, ona mala počítače
- nikdy ju nebavilo nosiť mejkap
- odjakživa sa cíti iná a nepochopená
- nechápe ju jej vlastná rodina
- má rada počítače a chcela by naprogramovať aplikáciu
- je Indka a nikto nechápe, aká je iná
- mama ju stále núti nosiť mejkap, ale ona ho nechce nosiť
- má rada počítače, čo nikto nechápe
- nechce nosiť mejkap

A ani sa nečudujem, že Dimple je INÁ AKO OSTATNÉ DIEVČATÁ, lebo všetky ostatné dievčatá v tejto knihe sú príšerné, príšerné karikatúry, ktoré sú bohaté/namyslené/povrchné/neschopné/nosia mejkap. Na to, koľko feministických monológov Dimple v knihe má, by som nečkala, že keď je iné dievča pekné, rado sa oblieka vyzývavo a má rado nezáväzný sex, že bude, viete, zosobnením všetkého zla.

Číslo 2: Dimple a Rishi
Klasická premisa: rodičia Dimple a Rishiho sa dohodli na dohodnutom manželstve, ale Dimple sa to ani trochu nepáči. Rishi sa spolu s ňou prihlási na programátorský kurz, dvojica spolu začne pracovať na dizajnovaní appky a zistí, že sa k sebe náramne hodí.

O dizajnovanie appky vôbec nejde. V knihe je jedna, JEDNA scéna, ktorá sa jej nejako týka, keď si Dimple povie, že chce nadizajnovať appku pre jej otca, ktorý má cukrovku, žerie sladkosti ako na bežiacom páse a zabúda brať lieky, lebo managing his diabetes seems hard to him. Jedna scéna. Lebo autorka nemá ani len toľko nápadov, aby si hrdinovia romanticky opravovali chyby v kóde alebo čo.

Namiesto toho v našom letnom, šesťtýždňovom, intenzívnom programátorskom kurze vyhlásia talentovú súťaž, lebo PRESNE TO vás tam ako programátorov zaujíma. Nacvičovať spevácke a tanečné čísla.

V celej knihe takmer nejde o nič iné, len ako k sebe Dimple a Rishi v priebehu troch týždňov zahoria nehynúcou soulmate láskou. Vieme to podľa toho, že všetky ostatné páriky v knihe sú bohaté, povrchné a len pre sex, a Dimple a Rishi sú predsa iní a Rishi má Dimple rád aj bez mejkapu. V záverečnej tretine príde vedľajší story o Rishiho bratovi, ktorý sa zamiluje do jednej z tých trápne-mejkapovo-sexy-zlých báb a... och. Nemám slov.

Rada by som našla na tejto knihe aspoň niečo dobré, ale... bože. Nečkala som nič komplikované a milé a jednoduché romantiky prakticky o ničom sú moje, ibaže táto je dumb as fuck. Príbeh, štýl, postavy, vývoj udalostí, duálne rozprávanie, čo sa strieda po pár odsekoch... celá táto kniha je na úrovni prvého draftu, čo nikdy nemal opustiť počítač. Alebo Wattpad. Kde vám autor v jednej scéne aj šesťkrát zmení uhol pohľadu, lebo inak to nevie napísať. Ak by hrdinovia neboli z minority, zapadlo by to prachom. Ak by to vôbec vyšlo. 2/10

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read When Dimple Met Rishi.

June 9, 2017 – Shelved
June 9, 2017 – Shelved as: to-read
page 50
13.16% "No Dimple bola iná ako ostatné dievčatá. Nenosila mejkap. Dimple sa zaujímala o počítače. Keď iné dievčatá zaujímala móda a mejkap, Dimple kódovala. Dimple neprekážalo, že je iná. Mala svoj svet, v ktorom bola šťastná. Spomínala som, že Dimple dokonca ani nenosila mejkap?"
page 100
26.32% "Dimple. Zlato. Chystáš na Stanford a tvoji rodičia bez mihnutia oka vyvalili 1000 dolárov za letný kurz, kam si chcela ísť, aby si im urobila napriek. Ja viem, že sa rada ľutuješ, a že všetky tie bohaté decká sú strašne povrchné a ty si INÁ, ale - nesnaž sa ma presvedčiť, že tvoja rodina je chudobná."
page 190
50.0% "Polovica knihy.
Scény, v ktorých sa hrdinovia rozprávali o aplikácii, čo idú na ich "summer program for aspiring web developers" nakódovať: 1
Scény, v ktorých by sa spomínaná aplikácia aktívne tvorila: 0
Scény, v ktorých bolo naznačené, že hrdinovia sú po týždni známosti soulmates: 2
Rande, na ktorých hrdinovia boli: 4? 5? 6?"
Started Reading
February 16, 2018 – Shelved as: contemporary
February 16, 2018 – Shelved as: stand-alone
February 16, 2018 – Shelved as: young-adult
February 16, 2018 – Finished Reading

message 1: by Calzedonka (new) - added it

Calzedonka "Jedna scéna. Lebo autorka nemá ani len toľko nápadov, aby si hrdinovia romanticky opravovali chyby v kóde alebo čo."

Fňuk :,-(

Asi zase změním názor a vykašlu se na to :-D

message 2: by Maggie (new)

Maggie okay, tak toto naozaj nechcem čítať :( a to to znelo tak dobree :(

Maťa Ja som toto ani nedočítala, som sa pri tom akurát brutálne nudila a absolútne nechápem, čo na tom toľkí videli :D

message 4: by Luu (new) - rated it 1 star

Luu Keby som to nechcela kvôli článku na blog, tiež to nedočítam. A druhá polovica bola ešte horšia ako začiatok.