Milica Cvetković - Cvećka's Reviews > Družina Dardaneli: Poljubac leptirice

Družina Dardaneli by Pavle Zelić

Jako je zanimljivo čitati o družini junaka sastavljenoj od, nama dobro poznatih, likova. Još kada se radnja smesti u Srbiju koja je, umesto ratova i prevrata, imala procvat i uživa u sveobuhvatnom "zlatnom dobu", zadovoljstvo je zagarantovano. Sve počinje u legendarnoj kafani "Dardaneli" pa epizodnu ulogu ima Nušić, npr., a, s obzirom na to ko je sve voleo da boravi u toj kafani, biće zanimljivo videti koga ćemo još sretati. Na sve to još dodajte i naše mitove i legende i možete da steknete ideju šta da očekujete od ovog stripa. Stil crtanja mi se, takođe, dopada, a scene borbe su jako upečatljive. Od likova mi se najviše dopao Sava Savanović i njegove transformacije. Ono što sam primetila kao obrazac kada je moje poimanje stripova u pitanju, prva sveska mi je premali zalogaj, ali, kao što rekoh, to je do mojih apetita. U nekoliko navrata sam izgubila nit, koja je scena na redu, koji tekst i sl., ali to nije nešto značajno uticalo na ukupan utisak. Na samom kraju, dobili smo poslasticu u vidu skica, predstavljanja likova na jako zanimljiv način, tehnologije korišćene u stripu i sl. i, kao šlag na tortu, urnebesan crtež naših autora. S obzirom da je ovo tek prvi broj i da ima prostora da se unapredi, ocena je 4/5, i kao pohvala i kao motivacija. Zaključak: jedva čekam da se dokopam nastavka.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Družina Dardaneli.

Started Reading
May 15, 2017 – Finished Reading