Milica Cvetković - Cvećka's Reviews > Crna orhideja

Crna orhideja by Neil Gaiman

Kada god sam se susrela sa nekim Gejmenovim delom, uvek je bila prisutna neka magična atmosfera, kao da joj čujem melodiju sve vreme dok čitam. Takav je bio slučaj i sa Crnom orhidejom. Ona odudara od nekih ustaljenih i očekivanih okvira, što po stilu crteža, što po samom građenju priče i ličnosti glavne junakinje. Ona počinje stereotipno, kao superheroj koji se bori protiv zla, i onda BUM, biva ubijena bez ikakve nade za spasenjem, ovoga puta, u suprotnosti sa svim stereotipima. Zatim se ponovo rađa u "cvetnoj bašti" svog prijatelja iz detinjstva, naučnika koji je i odgovoran za njeno postojanje u tom obliku, bez sećanja na ono što je bilo, samo sa emocijama koje ne može da protumači. Tako počinje njena priča i tako mi počinjemo da je upoznajemo. Ona ne traga za osvetom ili pravdom, ona traga za spoznajom. Na svom putu sreće mnoge, nama već dobro poznate, likove i oni daju dodatnu draž ukupnom utisku jer su, takođe, prikazani u njima atipičnom izdanju. Još jedna od stvari koje mi se jako dopadaju u stripu je način na koji su različite scene povezane tekstom, nova scena se nadovezuje na tekst iz prethodne i to je toliko prirodno da se čini kao da nikako drugačije ne bi imalo smisla. Ljubiteljima klasičnog stripa ovo možda neće biti dovoljno uzbudljivo, ali od mene najviša ocena.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Crna orhideja.

May 10, 2017 – Started Reading
May 10, 2017 – Shelved
May 14, 2017 – Finished Reading

Marko Bojkovský Divan, divan strip.
Samo ovo "ljubiteljima klasičnog stripa" je malo nepotrebno, jer tako nešto ne postoji.

Milica Cvetković - Cvećka Hvala, možda sam mogla to bolje da formulišem.

Milica Cvetković - Cvećka I, da, zaista je divan, divan.