Monika M.'s Reviews > Spiečius

Spiečius by Širšė

bookshelves: challenges-insoft, favorites
Recommended to Monika by: Justinas Žilinskas

Ir kodėl man buvo susišvietę, kad šios knygos aprašyme mačiau žodį "postapokaliptinis pasaulis" ir neskubėjau jos skaityti.. O kaip džiaugiuosi klydusi ir galų gale ją paėmusi!
Fantastinėse knygose vienas iš nuostabiausių dalykų man yra pasaulio kūrimas. Šioje knygoje jis kuriamas viliojančiai, po truputį, pristatant po vieną detalę, dėl ko norisi net urgzti "duokit dar!!", bet drauge išlaikoma intriga, dėl kurios verti (elektroninius) puslapius toliau ir toliau! Pati juokiausi iš savęs, kai gavusi naują detalę apie pasaulį turėdavau savo galvoje jį perpiešti iš naujo(view spoiler)

Labai pritariu Ievos reviewui, kuris pasakė beveik viską, ką būčiau minėjusi pati: knyga, deja, gausi gramatinių klaidų (bet juk elektroninę knygą turėtų būti labai lengva pataisyti! Nieko perspausdinti nereikia :) ), o tikrai keistai erzinantis įvardžių nenaudojimas priminė mokyklą, kai lietuvių kalbos pamokose buvome mokomi nekartoti "ji jis", o keisti "mergaitė, klajoklis". Bet kas per daug, tas nesveika.. Nors vėliau, įsitraukusi į įdomų siužetą pradėjau mažiau kreipti dėmesį į tokias detales, o gal tiesiog įpratau prie stiliaus.
O siužetas įtraukė taip, kaip tikrai nesitikėjau!! Jokių bereikalingų tusčiažodžiavimų, tačiau tekstas tikrai nesausas, gausus vaizdingų, ryškių aprašymų, kurie prisidėjo prie pasaulio kūrimo. Įdomi istorija, man net neleidusi patikėti, kad čia ne pirma didelės serijos knyga (o gal?). Deja, tik pabaiga paliko daugiau klausimų, nei atsakymų, ne tik, kaip dažnai būna įsitraukus į įdomią knygą ir ją pabaigus, lieki su kažkieno trūkumo jausmu, bet ir todėl, kad dalies veikėjų istorijos liko kyboti, skaitytojui norisi žinoti, kas bus!! Man visada norisi žinoti iki galo.. Bet gal ir gerai.. Tas ilgesys paliks gilesnį prisiminimą..
Puiki fantastinė istorija, verta būti ir popierine knyga ant lentynos! Tikrai patiks tiems, kam patiko J.M Auel Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis ("Earth's Children" serija), kas nori prieš save regėti dar vieną nematytą, bet drauge tokį beveik artimą fantastinį pasaulį. Nuostabus debiutas!

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Spiečius.

April 19, 2017 – Shelved
February 4, 2018 –
February 5, 2018 – Shelved as: challenges-insoft
February 5, 2018 – Shelved as: favorites
February 5, 2018 – Finished Reading

message 1: by Širšė (new)

Širšė Širšė Ačiū, Monika, už tokį gražų atsiliepimą. Man tikrai LABAI smagu, kad knyga patiko ;-)

Ieva Geras, kad ir tau kilo jausmas, jog tai pirma didelės serijos knyga. Aš kažkodėl irgi knygą skaičiau visiškai įsitikinusi, kad tai pirma trilogijos dalis :D