Martina's Reviews > Hypersenzitívni ľudia medzi nami

Hypersenzitívni ľudia medzi nami by Rolf Sellin
Rate this book
Clear rating

by
10665554
's review

it was amazing

Ak Vám spôsobujú problémy príliš hlasné zvuky či ostré svetlo, Ste empatický a vnímate všetko oveľa intenzívnejšie ako ostatní, je celkom pravdepodobné, že Ste hypersenzitívny. Zhruba 15-20% populácie "trpí" touto dedičnou vlastnosťou, ktorú autor nazýva "nadaním". Mnohí hypersenzitívni sú považovaní za príliš precitlivelých. Často si so svojimi problémami nevedia dať rady, preto sa neraz ocitajú u psychológa. Keďže v tejto oblasti neprebehlo veľa výskumov, títo ľudia nedostávajú potrebnú terapiu, a nenaučia sa svoje emócie zvládať správnym spôsobom. Namiesto "nadania" sa pre nich hypersenzitivita stáva utrpením.
Autor knihy je psychológ a sám je hypersenzitívnym jedincom, a aj z tohto dôvodu má problematiku dôkladne preskúmanú. V úvode ponúka test, ktorý čitateľovi napovie, či je, alebo nie je hypersenzitívny. V knihe pomerne podrobne opisuje povahové vlastnosti, správanie v určitých situáciách, doplnené o konkrétne príklady hypersenzitívnych ľudí.
Reflexie a cvičenia zasa môžu čitateľovi pomôcť naučiť sa zvládať svoju hypersenzitivitu správne a urobiť tak z neželanej vlastnosti dar.
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Hypersenzitívni ľudia medzi nami.
Sign In »

Reading Progress

March 23, 2017 – Shelved
March 23, 2017 – Shelved as: to-read
April 30, 2017 – Started Reading
May 31, 2017 – Finished Reading

No comments have been added yet.