Anne's Reviews > Město nebeského ohně

Město nebeského ohně by Cassandra Clare

bookshelves: chystané-recenze, favorites

Tak... série dočtena. Musím říct, že jedině díky vědomí, že se s Lovci stínů neloučíme nadobro můžu vděčit za to, že nejsem mnohem smutnější. Už jsem si na tento svět tak zvykla, že by mi opravdu chyběl. Takže vzhůru na Paní půlnoci! :-)

Co se týče závěrečného dílu, tak byl opravdu nabitý akcí, napětím, dobrodružstvím, romantikou, rozplétajícími (a splétajícími) se záhadami.

Neuvěřitelné, ještě se mi nestalo, že bych se v knize zamilovala do vedlejší postavy a to navíc do takové, která ani není z této originální série :D Ale bratr Zachariáš mě ZDE prostě dostal :-)

Hrozně se mi líbilo, jak se všechno v tomto díle pospojovalo dohromady a také byla vytvořena půda pro nadcházející sérii. Pasáže s Emmou a Julianem mě bavily a myslím, že si je později budu vybavovat. Zkrátka musím obdivovat Cassandru Clare, protože to, jak celý tenhle složitý propletenec dokáže vytvářet a zaplétat, je něco neskutečného.

SPOILER

To, co se na konci stalo se Simonem mi přivodilo menší zlomené srdce, protože on byl tak skvělý! Jak se se vším od prvního dílu statečně po simonovsku pral a jaký super skvělý upír se z něj stal... Ach! No, takže na konci jsem skřípala zuby a byla naštvaná jak bouřkový mrak. Nicméně! Nicméně se to nakonec vyvrbilo tak, že s tímto koncem opravdu můžu být spokojená. A jsem taky šíleně ráda za Izzy, protože ta by chuděra asi nebyla schopná se jen tak někomu znovu pootevřít.

KONEC SPOILERU

Co mě hodně zaujalo, tak pasáž s Clary a Tessou a doufám, že se dočkáme vysvětlení a též, že se se všemi postavami setkáme v Temných lstech :-)

Ještě poznámka: scéna s Kostelníkem na konci neměla chybu :D A mimochodem opravdu mě trošku mrzelo, že se buď Magnus nebo bratr Zachariáš nesekli a neoslovili někoho Lightworm :D to jediné mi chybělo ke štěstí - ale konečně, člověk nemůže mít všechno :D

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Město nebeského ohně.

February 19, 2017 – Started Reading
March 4, 2017 – Shelved
March 4, 2017 – Shelved as: chystané-recenze
March 4, 2017 – Shelved as: favorites
March 4, 2017 – Finished Reading

Eruvie Já se čím dál tím víc těším na Lady Midnight, pasáže s Emmou a Julianem jsou naprosto skvělé... a bratr Zachariáš ♥

Anne Ani nemluv :D už bych ji ráda držela v ruce! Jo jo, bratr Zachariáš... panejo, mě tak dostalo, jak se to celé propojilo!