Slávek Rydval's Reviews > Faithful Place

Faithful Place by Tana French

Aug 01, 2011

bookshelves: in-english, irish-authors, read-2011, books-i-love
Read from July 04 to August 23, 2011 , read count: 1

Musím souhlasit s mnoha recenzenty, že romány irské autorky Tany French jsou stále lepší. Po lehce nadprůměrné kriminálce "V lesích" přišel na řadu víceméně psychologický román "Podoba" a poté thriller Faithful Place (do češtiny opět překládá nakladatelství Argo, zatím nevyšlo).

Faithful Place je příběh staré lásky, nefunkčních rodinných vztahů, vztahu otce s devítiletou dcerou. Faithful Place je hledání pravdy a nalezení odpovědi na více než dvacet let starou otázku. Faithful Place je možné označit i za kriminálku, protože autorka (konečně) nechává čtenáře uvažovat více směry a viníka všeho denní odhalí až v poslední čtvrtině. Do té doby se opravdu můžeme jen dohadovat.

Pro mě osobně je Faithful Place i knihou, kterou jsem se svou prachbídnou angličtinou dokázal přečíst a přitom se naučil pár dalších frází současné hovorové angličtiny. Ta navíc při čtení dodává příběhu větší autenticitu. Celé se to totiž odehrává v Dublinu, a pokud znáte alespoň tamní centrum a blízké okolí, můžete si to celé živě představovat (pravda, jedno místo autorka záměrně přemístila jinam).

Jestliže jste přečetli předchozí dvě Taniny knihy a líbily se vám, neváhejte a do téhle se pusťte. Mé nadšení sice vyvěrá i z pocitu vítězství nad angličtinou, ale i když hodnocení o něj oprostíte, stále bude vysoké.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Faithful Place.