Hülya's Reviews > The Beekeeper's Apprentice

The Beekeeper's Apprentice by Laurie R. King
Rate this book
Clear rating

by
6823785
's review
Feb 19, 2017

really liked it

Çok güzeldi be *_*

Dedektifi farklı bir zamanda okumak ilgi çekiciydi. İlk başlarda yazara kızdım, 50 yaşını geçmiş diye adamcağızı biraz yavaşlamış gösterdiği için ama sonrasında olaylar yavaş yavaş oturdu rayına. Baş karakteri sevdim. Özellikle dedektifle birbirlerine alıştıktan sonra aralarında oluşan ve birbirini tam anlamıyla anlayan hayattan ve insanlardan dışlanmış iki insanın birbirinin gözlerinde gördükleri o zeka parıltısıyla nasıl mutl olduklarını hissetmek ayrı bir keyifti.

Kitapta ilgimi çeken bir diğer kısım ise olayın geçtiği tarihti. 1. Dünya Savaşı sırasında marur ve her şeye hakimmiş gibi duruşuyla İngiltere'den hepimiz nefret ettik. Kendilerine ait olmayan bir ülkede ne aradıklarını, gözlerini daha ne kadar sömürge toprağının doyuracağını merak edip durduk. Tarih kitaplarından onlara karşı verdiğimiz milli mücadelenin başarıyla sonuçlandığını okuduğumuzda bir kere daha gururlandık. Kitap boyunca İngiliz halkında o dönem yaşanan savaş sıkıntılarını okumak biraz farklıydı o yüzden. O dönemki düşmanımızın evinde neler olduğunu okumak, onun halkınında rahat bir hayat süremediğini bilmek çok farklı duygular yaşattı.

Sonuç itibariyle benim sevdiğim kitaplar arasına girdi kendisi. Okumak ya da okumamak size kalmış ama okumak isteyenlerin Portakal yayınlarına bir bakmasını tavsiye ederim.

Aredhel Elanesse~
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Beekeeper's Apprentice.
Sign In »

Reading Progress

January 24, 2017 – Started Reading
January 24, 2017 – Shelved
January 24, 2017 – Shelved as: to-read
February 19, 2017 – Finished Reading

No comments have been added yet.