Michelle's Reviews > Holky někdy koušou

Holky někdy koušou by Chloe Neill

Ubehlo tri a pol roka, odkedy som si túto knihu po prvýkrát uložila do currently-reading, kým som sa ju KONEČNE prinútila dočítať. Otvorene sa priznávam, že som občas preskakovala niektoré opisy či myšlienkové pochody a niekedy som čítala iba dialógy, ale bez toho by som ju zrejme nedočítala nikdy. Je pravdou, že si nepamätám veľa detailov z prvej polovice (tri a pol ročná pauza urobí svoje, avšak v deji som sa orientovala), no moje pocity z jej čítania mi v hlave rozhodne utkveli.

Neviem si pomôcť - a netuším, či je to českým prekladom alebo autorkiným štýlom -, ale táto kniha mi pripadala akási... stupídna. Väčšina rozhovorov na mňa pôsobila umelo, neuveriteľne a hlúpo. Občas až trápne. Ja som sa cítila trápne, keď som to musela čítať, a to sa mi doposiaľ stalo len pri jednej "romantickej" knihe, ktorú som radšej ani nedočítala. Žiadna postava sa mi nedostala pod kožu - ani Merit, už vôbec nie Ethan (kde sa ten hrabe na Adama alebo na Currana) a nezaujala ma ani jediná vedľajšia postava (v podstate som ich od seba sotva dokázala odlíšiť). O deji sa tu zas príliš nedá hovoriť - je to očividne len úvod do väčšieho príbehu a tá mini-zápletka sa vyrieši behom jedného rozhovoru. (view spoiler)

Od Meritinej premeny, a teda od začiatku knihy do jej konca, ubehlo dvanásť dní. Za ten čas sa stihla zamilovať do Ethana do takej miery, že ju na konci jeho zatiaľ zdanlivo neopätované city (veď je to len prvý diel, duh) hlboko ranili. Bez toho, aby mala nejaké predchádzajúce skúsenosti a len po niekoľkých hodinách trénovania (pripomínam, že na to mala iba dvanásť dní a rozhodne netrénovala každý deň) sa z nej stala dosť mocná upírka, aby získala super titul a aby sa pred ňou ostatní mali na pozore. To rozhodne nie je môj obľúbený motív a od silnej a zaujímavej ženskej hrdinky to má ďaleko. A pokiaľ ide o Merit a Ethana, väčšina ich interakcií bola taká hrozne trápna a klišé, že som sa nijakým spôsobom nevedela naviazať na ich chémiu a fandiť im. Inak povedané, v tej knihe nebolo fakt vôbec nič, čo by si ma získalo. Nebolo to ani zábavné (hoci občas som sa uchechtla, to uznávam), ani trochu emotívne a zďaleka nie akčné či dramatické (a Meritinu drámu s chlapmi do toho fakt nerátam).

Napriek tomu všetkému som sa rozhodla dať knihe dve hviezdičky namiesto jednej, pretože mám v sebe aspoň malilinký záujem prečítať si ešte druhý diel. Tentokrát v angličtine, aby som sa uistila, či tá stupidita dialógov predsa len nebola spôsobená aj prekladom (v tej knihe sa všetci skoro stále hihňali - ľudia, upíri, vlkolaci.... - a hihňajúci sa dav upírov ma skoro rozplakal). Chcem dať Merit šancu presvedčiť ma, že v nej je niečo originálne a nie je to len snaha o kópiu Kate Danielsovej. Chcem vedieť, či si ma Merit a Ethan dokážu získať, alebo ma zavalia len ďalšou dávkou trápnych klišé scén ako vystrihnutým z erotickej lovestory (iba s tesákmi). Chcem zistiť, kam povedie ďalší dej, ktorý bol v tejto knihe akýmsi nepodareným studeným predkrmom. Ale pokiaľ druhý diel neprečítam na jeden dych, nedočítam ho už vôbec.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Holky někdy koušou.

July 10, 2011 – Shelved
September 11, 2016 – Shelved as: not-actively-reading
December 30, 2016 – Shelved as: wondering-if-i-will-ever-finish-it
July 15, 2019 –
page 171
66.8% "Dávam si za cieľ to po neviem koľkých rokoch do zajtra prečítať!!!"
July 16, 2019 – Shelved as: adult
July 16, 2019 – Shelved as: could-have-been-better