Sarah's Reviews > The Master and Margarita

The Master and Margarita by Mikhail Bulgakov

bookshelves: love

Mislim da niakda čudniju i luđu knjigu nisam pročitala :)
Ne umem da napišem recenziju sve i da hoću, toliko je indiviudalna da mislim da ne postojin ništa slično njoj. Zapravo govoto sam sigurna u to. Bulgakov je neko ko osim što genijalno sapja ironiju sa delom ima prelepe i žive opise. Postoji određeni mir kada je čitaš, ne znam čudno je ne umem da objasnim. Moraću za pra meseci ponovo da je čitam jer mislim da ne mogu sve da pohvatam iz prvog čitanja toliko je širok pojam i toliko traži otvoren um. Sve u svemu remek-delo :)

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Master and Margarita.

October 14, 2016 – Started Reading
October 14, 2016 – Shelved
October 14, 2016 –
page 0
0.0% "Just one chapter and i already love it"
November 13, 2016 – Finished Reading
March 23, 2017 – Shelved as: love

Isidora Ja se nikad nisam usudila da napišem recenziju za ovo čudo od knjige, toliko je genijalna i neizreciva i ja mogu samo da se klanjam Bulgakovljevom talentu. :)))))
Srećna sam što ti se svideo roman! :*

message 2: by Konstantin (new) - added it

Konstantin Odavno sam želeo da je pročitam, mada mislim da sam možda premlad da bih sve shvatio kako treba.
Ili je možda baš u tome suština, da je svako shvata drugačije?
Meni zvuči baš obećavajuće iz ovog što si rekla :)

Isidora Ja sam je prvi put pročitala sa 15 i ništa nisam shvatila, pa mi se nije ni svidela, bila sam krajnje zbunjena. Onda sam je ponovo pročitala sa 19 i postala mi je omiljena. Tokom studiranja, pročitala sam je još dva puta i svaki put je sve više volim. :)
Ne znam, ovo je jedna od onih što se s godinama i iskustvom sve više "otvaraju" čitaocu. Ako poznaješ Bibliju, istoriju staljinizma, filozofiju, rusku kulturu međuratnog doba, uživanje će ti biti potpuno, pohvataćeš tanane aluzije i njihov smisao. I bez toga, možeš je čitati kao dobru satiru, deluješ bar deset godina zrelije (ja stvarno ne mogu da verujem da imaš 13!), ali, opet kažem, ovo je toliko slojevito i složeno delo da ipak zahteva bar punoletstvo.