Niekoniecznie Papierowe's Reviews > Między wariatami

Między wariatami by Marcin Meller

did not like it

Chaotyczna książka. Autor od początku nie kryje jaki miał zamiar - zebrać i wydać swoje najlepsze teksty. Nie rości też sobie pretensji do zgłębiania tajemnic świata, mimo wszystko wydawało mi się momentami, że czytam "groch z kapustą". Jest w niej kilka perełek jak reportaż z wyjazdu z kibicami Legii do Göteborga, o fekaliach na Mazurach czy opowieści z Afryki. Przypominają one, bądź nawet uświadamiają młodszym czytelnikom, że Marcin Meller był kiedyś rasowym reporterem, a nie dziennikarzem telewizji śniadaniowej. Podziwiam go za odwagę i to, że w latach 90-tych jeździł po wojnach, które toczyły się nie tak daleko od Polski (chociażby na Bałkanach). Nawet tych tekstów nie czytało mi się jednak najlepiej. Zlepione ze sobą, bez szerszego kontekstu, dla kogoś kto nie pamięta tamtych konfliktów, nie tworzą całości. Mogą jedynie rozbudzić apetyt na poznanie głębszych szczegółów. Dorzucone do tego felietony z Newsweeka z XXI wieku, zdecydowanie lżejsze z definicji, poświęcone bieżącym tematom sprawiają, że całość nie współbrzmi. Książka zyskałaby trochę, gdyby przeprowadzić ostrzejszą selekcję tekstów.
Można przeczytać, ale zdecydowanie nie trzeba.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Między wariatami.

January 28, 2016 – Shelved
January 28, 2016 – Shelved as: to-read