Ezgi Tülü's Reviews > The Young Elites

The Young Elites by Marie Lu
Rate this book
Clear rating

by
5463496
's review
Oct 07, 2016

really liked it
bookshelves: ebooks

Kitaba güzel diyemiyorum ama kötü olduğundan değil, beni korkunç bir hisler yumağı içinde bıraktığından. Resmen içime öküz oturdu, bunun başka açıklaması yok. (Ki bu da kitabın başarısını gösterir. Ama "güzel" demek gerçekten içimden gelmiyor.)

Bir de tuhaftır ki, ikinci kitabın ekitap dosyası elimde var fakat kitabın sonunda duyduğum yoğun hisler "Üzerime ikinci kitabı fırlatın," önünde değil; aksine, ikinci kitabı hiç okumasam hiç eksik hissetmeyebilirim. Ama bu kitabı cidden çok beğendim. Tuhaf değil de ne?!?

Şu saçma hissi üzerimden atarım umarım çünkü başka işlerle uğraşmak istiyorum ve şu an yapabildiğim tek şey keyifsiz keyifsiz oturmak.

Not: Efsane'ye 2/5 veren ben için bu kitaptan bu kadar etkilenme gerçekten harika (sadece keşke mutsuz olmasaydım). Gerçekten bu kadar beğenmeyi beklemiyordum.

Adelina gerçekten çok farklı bir karakter ve ana karakterin bir "villain" olduğu bir kitap en son ne zaman okudum, okudum mu, hatırlayamıyorum bile. Birçok yerde Adelina için o kadar üzüldüm ki! Yazık kıza.

Onun yerinde kim olsa sanırım o sonda bulurdu kendini.

Onun dışında kitaptaki aşk durumu bana fazla zorlama geldi, bir türlü karakterleri yan yana koymayı başaramadım. Hatta Enzo ve Adelina yerine sık sık kendimi Enzo ve Raffaele'yi shiplerken buldum.

Not: Karakterlerden birinin adı Dante ve bu bana sık sık Dante lakaplı bir başkasını anımsattığı için onu gerçekten hiç ciddiye alamadım. :D

Bu yorumu biraz daha düzenleyip yarın falan bloguma ekleyebilirim, şimdilik telefon klavyesinden yazdığım için burada kesmem gerekiyor. Beklemek istemedim. AMA YAPABİLİRSEM DAHA DÜZGÜN/UZUN BİR YORUM GELECEK.
10 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Young Elites.
Sign In »

Reading Progress

January 25, 2016 – Shelved
January 25, 2016 – Shelved as: to-read
October 6, 2016 – Started Reading
October 6, 2016 –
page 20
5.43%
October 6, 2016 –
page 40
10.87%
October 6, 2016 –
page 80
21.74%
October 7, 2016 – Finished Reading
August 25, 2017 – Shelved as: ebooks

No comments have been added yet.