Anna (Tējtasītes blogs)'s Reviews > The Paper Swan

The Paper Swan by Leylah Attar

it was ok
bookshelves: romance, thriller, new-adult, dark, read-in-2015, guilty-pleasures

2,5 zvaigznes.

Tas neveiklais brīdis, kad sāc lasīt trilleri un nonāc pie dāmu romāna.

Nemaz ne tik reti ir tie gadījumi, kad romāna ideja mēdz uzrunāt vairāk par autora stilu. ''The Paper Swan'' jau atkal ir viens no tiem.

Ir visai grūti runāt par grāmatas sižetu, neiekļaujot maitekļus (ar to ļoti labi ticis galā grāmatas apraksts, kas mani savervēja lasīt šo grāmatu, nepasakot gandrīz neko par sižetu), tomēr dažos vārdos šo romānu varētu nosaukt par mazliet netipiskāku mīlas stāstu starp bagāto skaistuli un slikto kalpu zēnu. Nu, un ar narkotiku karteli attālā fonā...

Galvenā varone Skaja ir jauna, izlutināta sieviete, kuras dzīvi krietni vien atvieglojusi tēva sapelnītā nauda. Kādu dienu viņa tiek nolaupīta. Nolaupītājs sākotnēji šķiet nežēlīgākais cilvēks pasaulē, taču pamazām Skaja viņā samana kaut ko pievilcīgu. Pirms runāt par Stokholmas sindromu, jāpiezīmē, ka šai pievilcībai ir sižetiski pamatots iemesls no Skajas pagātnes.

Pamazām atklājas nolaupīšanas iemesli (atriebība), varoņu iekšējie konflikti (mīlestība un vecais triks ar ''es tevi neesmu pelnījis''), ārēja iejaukšanās abu lēmumos (Skajas glābšana) un visa sekas (ar lielu laika līnijas pārlēcienu notiekošajā, kas gan visticamāk bija nepieciešams sižetam, taču mani personiski neiepriecināja). Tad seko arī beigas ar nelielām klavierēm no krūmiem. Neskatoties un to, ka noslēgums nebūtu daudz cietis, ja pienāktu jau pārdesmit lappušu ātrāk, tas šķita visnotaļ piemērots un labi sasaistīja iepriekš iekļautos simbolus ar pašu romāna nosaukumu, un pat skaisto vizuālo noformējumu.

Autores rakstības stils atsevišķos gadījumos šķiet nedaudz sentimentāls un lirisks. Skaisti dabas un jūtu apraksti, mīlestības pilnas pagātnes ainiņas un tamlīdzīgi sīkumi visticamāk ir katra lasītāja personīgā preference, taču šajā kontekstā man tas viss atstāja nedaudz cukurotu pēcgaršu. Visticamāk tādēļ, ka es, romāna lasīšanas laikā, tā arī netiku pieķērusies galvenajiem varoņiem.

Ja sirds kāro mīlestības romānu ar vasarīgu noskaņu (daļa sižetiskās darbības norisinās jūrā un uz eksotiskas salas) un nelielu atriebības rūgtuma piegaršu, raksturīgi šim žanram, neuzstādot pārlieku lielus noteikumus gan varoņu, gan notikumu ticamības lauciņā, ''The Paper Swan'', visticamāk sniegs meklēto. Mani, lasot romānu, nepameta sajūta, ka šis stāsts labāk izskatītos uz lielā ekrāna.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Paper Swan.

August 12, 2015 – Started Reading
August 12, 2015 – Shelved
August 12, 2015 –
page 170
August 21, 2015 –
page 239
61.28% "Galvenā varone aizvien vairāk sirgst ar neticamības kaiti."
August 22, 2015 –
page 252
August 27, 2015 –
page 273
70.0% "Ziepju operas situācijas visā krāšņumā."
August 28, 2015 – Finished Reading