Petra Sýkorová's Reviews > Les rukou a zubů

Dec 24, 2016

liked it
bookshelves: 2009, czech, young-adult, zombies, prosinec-2016
Read from December 22 to 23, 2016

Tak nějak nemůžu uvěřit tomu, že jsem se ke knize, která v češtině vyšla v roce 2011, dostala až o pět let později. Celou tu dobu jsem ji měla doma na poličce a nějak se mi do ní nechtělo, i když mě tahle zjevná inspirace filmem Vesnice neskutečně lákala. Těžko říct, jak bych knihu hodnotila tehdy, možná jinak, možná stejně. Každopádně na mě neudělala takový dojem, jaký bych čekala.

Hlavní vinu na tom asi nese hlavní hrdinka, která byla neskutečně nesnesitelná. Vážně. Ze začátku jsem si říkala, že to bude jedna z těch, která bude prostě chtít něco jiného a bude bojovat za právo na život. Což svým způsobem udělala, ale většinu času jednala neskutečně sobecky. Měla jsem jí vážně plné zuby. Sice jsem jí tu její situaci ani trošku nezáviděla, ale i tak si myslím, že se ve většině chvílí mohla zachovat krapet jinak.

Ostatní postavy byly vlastně jen takové postavičky okolo. Svým způaobem sehráli svou roli, buď byli otrvaní, nebo hrdinští, nebo stejně nesnesitelní. A vše stejně skončilo tak, že kvůli bláhovému snu jedné dívky skončila řada životů. A to mě na tom asi štvalo nejvíc. Nejspíš to tak bylo zamýšleno už od začátku, ale i tak mě to prostě mrzelo.

Po dočtení jsem byla docela zklamaná. Mělo to celkově takový zvláštní konec vlastně. Ani extra špatný - ani extra dobrý. Takový nijaký a možná i to mělo vliv a to, jak jsem ji vlastně celou vnímala. Nebyla špatná, ale prostě jiná.

--------------Reakce po dočtení knihy--------
Tak nejak jsem cekala neco lepsiho. Hlavni hrdinka byla desne na facku.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Les rukou a zubů.

12/23/2016 marked as: to-read
12/23/2016 marked as: currently-reading
12/23/2016 page 54
17.0% "so far too strange o.O"
12/23/2016 page 125
40.0% "no jako moc me to nebere a spis me to stve"
12/24/2016 marked as: read
show 2 hidden updates…