Petra Sýkorová's Reviews > Hunger

Hunger by Michael  Grant
Rate this book
Clear rating

by
4413166
's review
Nov 26, 2010

it was amazing
bookshelves: 2009, young-adult, drama
Read from September 16 to 21, 2012 — I own a copy

Druhý díl jsem si koupila ještě ve chvíli, kdy jsem dočítala díl první. Bylo to v New Yorku v Barnes & Noble a já se měla co držet, abych si v tom paperbacku nekoupila ještě další dva díly. Neměla bych to totiž kam strčit.

Je to několik měsíců od chvíle, kdy v Perdido Beach všichni dospělí a dospívající od 15-ti let beze stopy zmizeli. Jsou to tři měsíce od chvíle, kdy se Samovi a jeho přátelům podařilo vyhnat Cainea i s jeho totalitními plány. Pěkně bouřlivě a rozhodně se to neobešlo bez obětí a bez šrámů na duši.

Jenže v Perdido Beach mají od ráje daleko, velice daleko. Začíná docházet jídlo, děti odmítají pracovat a pomáhat s potřebnými věcmi, vzrůstá nevraživost mezi obyčejnými dětmi a těmi se zvláštními schopnostmi... a podivné zlo ukryté v dole čeká na svou příležitost. I Cain se vrací.

Tahle dystopická série mě naprosto uchvátila a já nestačím žasnout nad tím, jak si Michael Grant se svými postavami úžasně vyhrál. Ano, půlku knihy si možná řeknete, že je to až přehnané, takhle se přece děti nechovají, takhle přece ani nepřemýšlejí a nejednají. Možná. Jenže co my víme? Klidně se všechno může odehrát právě takhle. Zase tak šíleně to nezní. Strašné situace nutí i ty nejlepší z nejlepších dělat příšerné věci. A když si představím, že se o sebe musí postarat kupa dětí, která doteď bezmezně spoléhala na své rodiče... nedivím se.

Někdo může tvrdit, že jsme se v druhém díle v podstatě ve vyřešení velké záhady nijak výrazně neposunuli, ale já si myslím, že je to jenom dobře. Kor když uvážím, kolik dílů tahle série má - šest.

Žádná kapitola, žádná věc mi v knize nepřišla nijak zbytečně natažená, pokroucená, navíc. Příběh se mi opět četl velice lehce a já dychtivě otáčela stránku za stránkou. A s každou další stránkou jsem se víc a víc děsila. Jestli byly v prvním díle některé postavy šílené, v druhém díle je to ještě horší.

Pane autore, vaše vykreslení psychopatických postav mě děsí. Klobouk dolů. Myslím si, že druhý díl hraje přesně na tu správnou strunu a rozvíjí právě to, co jen logicky vyplývá ze samotného děje. Možná se Sam někdy zdá až přespříliš kladný, Drake až přespříliš šílený, ale mně to nevadí. Já jen žasnu.

Třetího dílu se nemůžu dočkat. Nemám nejmenší tušení, co se může dít dál. Je to jako na houpačce, dobrá věc střídá špatnou... a pak ještě horší. Nevíte, která oblíbená postava vám třeba umře, nevíte, jaký dopad to bude mít na přeživší postavy, nevíte kolikrát vůbec nic. Ale chcete vědět víc...-------------Reakce po dočtení knihy-------------
Tak tohle byla ale síla...
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Hunger.
Sign In »

Reading Progress

09/16/2012 page 16
2.0%
09/17/2012 page 80
13.0% 7 comments
09/18/2012 page 270
45.0% "Vyborna kniha.Hezky se to vsechno borti..."
09/21/2012 page 467
79.0% "Tož dobře to tam vysvětlili... logický závěr. Chytré, velice chytré."
09/21/2012 page 514
87.0% "To je hromada zvratů..."
09/21/2012 page 534
90.0% "No do prdele... O.O"
show 4 hidden updates…

No comments have been added yet.