Beyza's Reviews > Karanlık Zafer

Karanlık Zafer by Robin LaFevers
Rate this book
Clear rating

by
28203628
's review
May 15, 2015

it was amazing
Read 2 times

Sybella bir kaç kez boğularak öldürülmeye çalışılmış bir Aziz Mortain kızı. Aslında ilk kitapta karşılaştığımız ve okuyanların nefret ettiği Kont d'Albret'in kızı. Sybella ailesi tarafından 14 yaşına kadar görebileceği zulümlerin hepsini görmüş. Ismae'ye oranla bu sefer daha korkusuz ve intikam hırsıyla yanan bir karakter var karşımızda.

Sybella eğitimini aldıktan sonra saraya geri gönderiliyor. Bu onun cehennemine geri dönmesi gibi bir şey olsa da aslında kendince intikamını almasını sağlayan bir durum. Çünkü rahibenin ona Albret'in ölümünü vaad etmesi. Sybella gitmesine gider ama Albret Canavar'ı rehin alır. Asıl işte burada kitabımız başlar.

Kitabımızda bir de Canavar var ki ben onu çok sevdim. İlk kitapta adı geçiyordu ama bu sefer adı geçmiyor olayların içinde. Ben Canavar ile Sybella'nın ilişkilerini çok sevdim. Haa bize yazar buram buram aşk kokan bir kitap vermiyor bunu söyleyim. Hani öyle bir beklentiniz olmasın ama bu ikilinin atışmaları laf sokmaları falan sizi gayet mutlu ediyor. Yani benim baya hoşuma gitti.

Daha siyasi bir kitap yerine daha duygusal bir kitapla karşı karşıyayız. Çünkü Sybella çok şey yaşamış ve sırları fazla olan biri. Bu sırları merak ediyorsanız baştan söyleyeyim bunları hemen öğrenmeyi beklemeyin. Çünkü kitabın sonlarına doğru yazar açıklığa kavuşturmuş.

Kitapların adlarına değinmek istiyorum. İçerikle isimler birbirine çok uyumlu yazar baya ince bir espiri ve zeka ile kitabın isimlerini oluşturmuş. Bunu okuyunca anlayacaksınız. Söyleyerek spoiler vermek istemiyorum.
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Karanlık Zafer.
Sign In »

Reading Progress

Finished Reading
May 1, 2015 – Started Reading (Hardcover Edition)
May 1, 2015 – Shelved (Hardcover Edition)
May 11, 2015 – Finished Reading (Hardcover Edition)
May 15, 2015 – Shelved

No comments have been added yet.