Adi's Reviews > Тринайсетте цвята на дъгата

Тринайсетте цвята на дъгата by Величка Настрадинова

20337528
Jul 24, 2014

Досега си мислех, че трудно мога да харесам българско фентъзи/фантастика. Или въобще книга, написана от български автор.
Нямам спомен кое толкова ме е наплашило, но Тринайсетте цвята на дъгата ме излекува от този страх завинаги.
Много ми се искаше да харесам без задръжки абсолютно всеки от разказите, защото те го заслужават. Но дори и тези, които събраха по-малко от симпатиите ми, са чудесни, добре написани и заслужаващи вниманието на всеки почитател на фантастиката и фентъзито.
Като любими ми се очертаха /без да ги степенувам/: Извън картината, Заклинание, Как спасих света, или най-хубавата професия, Атентатът, Да обичаш Сам Сама, Приказка за юнаци и злодеи, Драконът и портокаловият сок.
Чудесен сборник. Мога единствено да се възхитя и да го препоръчам.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Тринайсетте цвята на дъгата.

July 24, 2014 – Started Reading
July 24, 2014 – Shelved
August 1, 2014 – Finished Reading

Kalin Много мило ми стана от „ме излекува от страха от българската фантастика“. Това ни е била една от мечтите, като правим тези антологии.

А излекуването от страха – който и да е страх – е един от миговете на катарзис и ликуване, в които животът ми лумва по-ярко. Така че – благодаря. :)

Голямата сестра на „Тринайсетте цвята“ е „За спасяването на света“. Само си я поискай. ;)