Mocno pomieszane i skompresowane w wcale nie upraszczający sposób, szkoda też że nie ma bibliografii. Ale i tak lubię tę serię, wizualnie fajnie wygląda na półce xd
Książka jest w porządku. Jak na mój gust trochę za mało "klasycznych" wierzeń celtyckich, a za dużo o legendach np. Tristana i Izoldy oraz Króla Artura. Przepadam za tymi historiami, ale o ile jak najbardziej mają one swoje źródła w celtyckiej tradycji, autorka przedstawiła je w wersjach "unowocześnionych" do klasycznego ich brzmienia, które pozbawione jest większości elementów celtyckich, wymienionych na chrześcijańskie. Dużo ciekawsze byłyby jeszcze większe skróty z tych historii i sięgnięcie "do korzeni", np. wspominając o teoriach o historycznym Arturze, w symbolice Świętego Gralla poszukać źródeł pogańskich etc.
Przyjemna lektura, ale po prostu trochę za mało "celtowości" w celtach. Co zresztą było dotychczas przywarą wszystkich książek z tej serii które czytałem (ta jest trzecia).
Bardzo fajna mini-encyklopedia na temat wierzeń i mitologii ludów celtyckich. Idealna dla laika, który chce się zapoznać z tematem. Jak na wydanie "gazetowe", to bardzo bogata treść z dodatkiem wielu pięknych ilustracji. Jestem pod dużym wrażeniem jakości tego wydania. Jest to zbiór faktów historycznych. Nie czyta się tego jak beletrystyki, jednak mimo to polecam każdemu kto chce się zjawić tematem.