Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Pakalnučių metai” as Want to Read:
Pakalnučių metai
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Pakalnučių metai

3.96  ·  Rating details ·  503 ratings  ·  16 reviews
It was her first book of short stories - Pakalnučių metai (The Year of the Lilies of the Valley)- published in 1985, that established Jurga Ivanauskaitė's reputation as an unconventional writer and a literary rebel. The book circulated widely, particularly among young people. The easy style and contemporary characters brought an immediate popular success. Her youthful char ...more
Hardcover, 169 pages
Published 2003 by Tyto alba (first published 1985)
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Pakalnučių metai, please sign up.

Be the first to ask a question about Pakalnučių metai

Community Reviews

Showing 1-30
3.96  · 
Rating details
 ·  503 ratings  ·  16 reviews


Filter
 | 
Sort order
Sandra
Oct 30, 2018 rated it really liked it
Ši autorė viena mano mėgstamiausių, tad džiaugiuosi, kad šią drąsią keistuolę turime lietuvių literatūroje ir kad man dar liko neskaitytų jos kūrinių - kaskart mielai imuosi naujos istorijos žinodama, kad vėl atsidursiu ten, kur nesapnavau ir nesitikėjau susapnuot. Nokautuoja J. Ivanauskaitės gebėjimas tobulai parinktais žodžiais tapyti tokius ryškius paveikslus, kurie neturi nei pradžios, nei pabaigos. Mylimiausios novelės - "Koncertas Nr. 1" ir "Regėjimai geltonoje šviesoje".
Ramybe
Apr 30, 2018 rated it it was amazing
Novelės 'Namas užmiestyje' ir 'Dvi pasakos apie savižudžius' antroji dalis šedevrai.
'Pakalnučių metai' novelės žavinga fabula.
Žalia Kūdra
Mar 18, 2014 rated it it was amazing
Knyga yra tokia, kurią reikia skaityti su pasimėgavimu. Atsisėdus minkštame fotelyje, ramų vakarą, su dideliu puodeliu arbatos. Daug kas taip parašo apie meilės romanų skaitymą. Tačiau čia ne tas pats. Sėdėti ramiai įsijautus – tam, kad pajustum kiekvieną jausmą, kurį perteikia kiekvienas subtilus Ivanauskaitės parašytas žodis. O arbata tam, kad pabaigus skaityti vieną prozos gabalėlių – ramiai atsigertum ir jaustum kaip šiluma išsisklaido kūne taip pat, kaip ir visi ką tik perskaityti žodžiai. ...more
Paulina
Aug 01, 2009 rated it really liked it
Pakalnučių metai caught me off guard. I was expecting a naïve debut novel, some short stories and then - wow - comes this book, containing rebellious, but mature thoughts and stories which haunt me till this day.
Jurga Ivanauskaitė has written better books, but has she written anything as ghostly as the story about those lillies?.. I dare say not.
Neri.
Jun 12, 2016 rated it really liked it
Kiek keistoka knyga, bet J. Ivanauskaitė liko ištikima savo unikaliam stiliui. Novelės buvo savotiškos, gal ir ne visada suprantamai pateiktos, bet savaip užburiančios ir prikaustančios dėmesį.
Karolina Bakanauskaite
Jurga buvo nuostabi ir jos palikti kūriniai yra kažkas wow.
Tai puikus debiutas, tik kai skaitai kaip jau vieną iš paskutinių jos knygų - išsikeli didelius lūkesčius ir nori būti dar kartą nustebintas. Tai šįkart man tai neįvyko, reikėjo Pakalnučių metus paimti į rankas kur kas ankščiau.
Ernestas Vascenka
Apr 29, 2015 rated it liked it
Galiniame viršelyje rašo, kad tai "iki šiol nepranoktas debiutas", ir su tuo visiškai sutinku - kaip knyga, išleista 1985ais, tikrai išsiskiria savo temomis, novatoriškumu, drąsa ir vaizduotės kiekiu. Tik įpusėjus atrodo, kad tos iššaukiančios temos yra tik tam, kad iššauktų.
Robertas
Jun 23, 2018 rated it it was amazing
WOW! Visiškas rokenrolas tie „Pakalnučių metai“! Iš pradžių sunkiai sekėsi „įsivažiuoti“ į Ivanauskaitės stilių, po pirmųjų novelių vis padėjau knygą į šalį. Bet nė velnio! Beveik ją įpusėjus mano meilė Jurgos kūrybai vis labiau tvirtėjo. Na, o dabar laikas keliauti prie kitų Jurgos knygų.
Aurimas Nausėda
Jun 26, 2018 rated it liked it
Novelės apie skurtingo amžiaus žmonių gyvenimo neįprastus įvykius. Įvykius, kurie primena kafkiškus paradoksus, pesimizmą. Liūdnos, bet egzistencinės istorijos.
Mary Dreamcatcher
Jul 22, 2017 rated it it was amazing
Knyga, kurią norisi atsiversti dar ir dar kartą po keleto metų. Daug netikėtumų, įdomių siužeto posūkių, unikalus rašymo stilius. Labai patiko.
ZirkliarankisSkaito
Aug 26, 2016 rated it it was amazing
It was amazing Jurga Ivanauskaitė book. This is first Ivanauskaitė book I've read. When I finish this book, I've searching a lot her other works/books. And also I've read many of them, but none of them was so much touching and inspiring books as "Pakalnučių metai". I've recomend this book to all who have benn loved, are loving/in love.
Here is Quote in Lithuanian of this book, which I loved so much:
"Svarbu ne tik meilė, o ir kelias į ją: svajonės, sapnai, vienatvės ir ilgesio naktys, klaidžiojima
...more
Simona
May 16, 2016 rated it it was amazing
Ivanauskaitės kūryba mane tiesiog žavi. Vis ruošiausi, brandinau savyje pasiruošimą pagaliau paimti jos kūrybą į rankas. Pagaliau ta akimirka išaušo. Neįsivaizduoju, kiek įvairiausių pusių ji manyje pažadino - vidinės ramybės ieškojimai, gilinimasis į man nebūdingus dalykus, įkvėpimas, menkiausių smulkmenų pastebėjimas visiškai kasdienėse ir, rodos, niekuo neišsiskiriančiose situacijose. Švelnu, rimta, gražu, lengva, saldu ir skanu. Labai skanu.
Robert Borkowski
May 13, 2011 rated it really liked it
Recommends it for: romantics, strangers, musicians
Jurga Ivanauskaitė is probably best post-modernistic Lithuanian writer. His debut pack of novels called "Pakalnučių metai" is very good book. It's book about music, life, love, it's about our lifes, shown in perspective of young people. Some of them want to run of the daily routine, others cope with it.
Romanas Munovas
Dec 05, 2017 rated it it was amazing
Jurgos Ivanauskaitės novelių rinkinys “Pakalnučių metai” yra kažkas nepaprasto. Kūriniai lengvai skaitosi ir sugeba skaitytoja nepastebimai perkelti į fantastinį pasaulį pilna gėlių, muzikos, žmogiškumo, ir keistenybių. Priverčia pamąstyti. Kai kada baugina, šaiposi– nebijo pralieti kraujo idėjai. Tiems kurie mėgsta sapnuoti.
Justinas
Apr 06, 2014 rated it really liked it
Pirmoji pažintis su Jurga Ivanauskaite buvo maloniai stebinanti. Knyga viršijo mano lūkesčius, nes tikėjausi kažko lengvesnio. Tuo tarpu autorės siurrealizmas įtraukė į savo užburtą ratą. Ryškūs ir įsimenantys epizodai tiems, kas turi savyje paauglį (ir neketina atsikratyti).
Lukas Butkus
Mar 23, 2016 rated it it was amazing
5/5
Indrė
rated it it was ok
Jan 18, 2012
Agnė
rated it liked it
Apr 11, 2013
Gabrielė
rated it liked it
Jun 22, 2016
Kornelija
rated it it was amazing
Mar 04, 2018
Gabrielė L. Ošikaitė
rated it it was amazing
Jan 21, 2013
Ieva
rated it really liked it
Jul 20, 2015
Raminta Dirsytė
rated it it was amazing
Sep 21, 2015
Inesa
rated it it was amazing
Mar 27, 2012
Gintarė Ankėnaitė
rated it it was amazing
Feb 24, 2019
Asta
rated it it was amazing
Mar 09, 2013
Daniele
rated it it was amazing
Nov 05, 2018
Vismantas
rated it really liked it
Jul 01, 2013
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
 • Sraigė su beisbolo lazda
 • Mindaugas. Mažvydas. Katedra
 • Balta drobulė
 • Kuprelis
 • Sename dvare
 • Altorių šešėly
 • Dievų miškas
 • Gyvenimas po klevu
 • Danielius Dalba & kitos istorijos
 • Pietinia kronikas
 • Anykščių šilelis
 • Be penkių pasaulio pradžia
 • Vilnius Poker
 • Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės
 • Žuvys ir drakonai
 • Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu
 • Dėdės ir dėdienės
 • Baltaragio malūnas
117 followers
Jurga Ivanauskaitė was a lithuanian writer, painter and dramaturge. Studying at the Vilnius Art Academy, her first book was The Year of the Lilies of the Valley, published in 1985. She subsequently published six novels, a children's book and a book of essays. Her works have been translated into several languages, including English, Latvian, Polish, Russian, German, and Swedish. After her visits in ...more
“Žmonės vieniši kaip medžiai. Medžiai liečiasi lapais, šakomis, bet kamienai visada stovi atskirai. Visada.” 35 likes
“Linkiu tau laimės kasdien matyti, koks pasiutusiai gražus šis pasaulis.” 8 likes
More quotes…