Jump to ratings and reviews
Rate this book

Paslapčiausia paslaptis

Rate this book
Lengvi it pūkai, žaismingi it dūkstantys vasaros vėjai, šilti it mamos apkabinimas rašytojos Evelinos Daciūtės eilėraščiai mažiesiems. Apie vaikų patirtis, kasdienybę, mėginimus suvokti didelį, įdomų ir, rodos, tokį keistą pasaulį. Vaikai klausinėja, svajoja, žaidžia, stipriai myli, o kartais ir užsispiria. Tiek visko šiame pasaulyje, bet svarbiausia, kad visada šalia būtų mama.
Jaukios Agnės Nananai iliustracijos praturtina eilėraščių pasaulį ir žadina kūrybiškumą.

Vaikų literatūros apžvalgininkė
Eglė Baliutavičiūtė

52 pages, Hardcover

Published September 10, 2020

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Evelina Daciūtė

16 books46 followers
Evelina Daciūtė is an author of children’s books with a a collection of poetry for adults entitled Žuvys fontanuose. Her debut book was a collection of children’s stories Meškių istorijos (illustrated by Rasa Kaper). Daciutė’s book Drambliai ėjo į svečius (illustrated by Inga Dagilė) was nominated by the Lithuanian Section of IBBY in 2015 as the best children’s book and was translated into Chinese, Russian and Greek. E. Daciūtės’s best known children’s book Laimė yra lapė (illustrated by Aušra Kiudulaitė) received the Domicėlė Tarabildienė Award from the Lithuanian Section of IBBY in 2016 for the most beautiful book of the year, as well as illustrator prizes from Nami, South Korea, Sharjah, and the Bologna Children’s Book Fair. In 2019, it received The Batchelder Award, granted by the American Library Association for the most exceptional children’s book published in the US which has not been written in the United States nor in English. In 2018, the book was included in the IBBY honorary list for its illustrations, and in 2019, in The White Raven catalogue of the world’s most influential children’s books. Daciutė’s book was translated into English, Chinese, Korean, Latvian, Romanian, Slovak, Estonian, Turkish, Croatian, Western Armenian and Ukrainian, and two plays have been staged based on it by Lithuanian theatre directors.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
16 (80%)
4 stars
4 (20%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 5 of 5 reviews
Profile Image for Miglė Šimukonytė.
82 reviews8 followers
February 3, 2021
Begalinio grožio iliustracijos ir tiek skaitovams, tiek klausytojams smagūs ir artimi eilėraštukai ❤
Profile Image for Edita Kazakevičienė.
Author 2 books49 followers
December 3, 2020
Neabejoju, kad šią rašytoją jau pažįstate iš knygos „Laimė yra lapė”. Bent mūsų namuose, ši knyga yra labai mėgstama. Na, o kai pasirodė pirmoji Evelinos eilėraščių knyga, labai apsidžiaugiau, nes lietuvių autorių sukurtų eiliuotų knygelių labai trūksta. O vaikams eilėraščiai juk tikrai patinka.

Ir žinot ką, drįstu sakyti, kad Evelinos eilėraščiai patinka ne tik vaikams, bet aš ir pati juos skaitydama, jaučiu didelį malonumą. Randu dalelę savęs, kai mano trimetį užklumpa klausinėjimo ir sekiojimo paskui mane etapas, kai supu vaikus supynėse, tarp žirnių ankščių ir kalėdinių norų, pykčio šokyje ir kai daugybę kartų kartų per dieną kartoju „ne”.

Eilėraščiai daugiasluoksniai: kartu kasdieniški, bet kartu ir vaikiškai stebuklingi. Ir kiekvieną kartą skaitant, pastebi ką nors naujo, pavyzdžiui, labai paslaptingo mėlyno liūto uodegą. Manau, kad tai knyga visai šeimai, kuri kas kartą kviečia pasidžiaugti, nusijuokti, paliūdėti ar pasvajoti.

https://profesionalimama.wordpress.co...
Profile Image for Vita Požeckaitė.
5 reviews5 followers
November 20, 2020
Iliustracijos WOW! Siūlau susirast paltą ir pagalvot, kiek laiko prireikė pieštuku išpiešt kiekvieną langiuką, kad toks rezultatas išeitų🙈
November 20, 2020
Puikūs vaikiški eilėraštukai net ir vyresniems. Jie tokie tikri, kasdienai pritaikomi.. 8- metis sūnus net išsirinko Skaitovų konkursui ir laimėjo laureato prizą!! Myliu šitą autorę, turime visas knygas!
Profile Image for Dowwille.
87 reviews1 follower
January 3, 2021
Auginant vaiką, namuose atsiranda įvairesnės literatūros - pasakos, pasakėčios, eilėraščiai. Šį kartą į mano rankas pateko lietuvių autorės E. Daciūtės eilėraščių knyga - "Paslapčiausia paslaptis".
Eilėraščius skaičiau savo dukrytei, bet ir pati žavėjausi eilėraščiais ir pasakiškomis iliustracijomis. Viskas taip dera tarpusavy.
Buvo smagu paįvairinti skaitomas knygas.
Displaying 1 - 5 of 5 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.