Saar weet wat ze verbergt. Dat ze haar leven mooier laat uitschijnen dan het in werkelijkheid is. Niemand beseft wat zich écht in haar gezin afspeelt. Niemand begrijpt dat ze de lakens deelt met de vijand. Maar ze heeft geen keuze. Wat ze deelt met hem schept een band die ze onmogelijk kan verbreken. Toch vreet de relatie aan haar, elke dag meer en meer. Wanneer ze ten einde raad contact zoekt met psychologe Kathleen Verlinden, ondervindt die al snel dat Saars schreeuw om hulp dringender is dan zij zelf beseft.
Ook Kathleens leven komt volledig op zijn kop te staan wanneer een vrouw uit haar verleden onverwachts opduikt en oude wonden openrijt. Spreekt de vrouw echt de waarheid of speelt zij een verraderlijk spel?
Anja Feliers is een van de succesvolste vrouwelijke thrillerauteurs van Vlaanderen. Haar reeks rond psychologe Kathleen Verlinden blijft fascineren en trekt nog dagelijks nieuwe lezers aan.
Anja Feliers is geboren op 31 augustus 1971 in Bilzen (Limburg). Ze groeide op in het dorpje Rekem (Lanaken). Daar woonde ze samen met haar vader en haar moeder, haar zes jaar oudere broer en met haar bomma en bompa.
Als kind vond je Anja meestal spelend op straat terug. Samen met haar vrienden bouwde ze hutten, speelde ze voetbal, zocht ze naar salamanders, raapte ze kastanjes... Als ze maar buiten kon zijn!
Op zevenjarige leeftijd ontdekte Anja de magie van boeken. Tijdens een week ziek-zijn bracht haar broer voor haar een stapel boeken mee uit de bib. Een wereld ging open. Sindsdien bezocht ze de bib wanneer die maar open was om haar portie leesvoer op peil te houden. Toen Anja elf werd stierf haar moeder aan een gemene ziekte. Een periode van grote eenzaamheid was het gevolg. Anja maakte een belofte aan zichzelf dat ze ooit een boek zou schrijven over het verlies van haar moeder.
Op eenentwintigjarige leeftijd vond Anja dat het tijd was om de belofte die ze gedaan had, waar te maken.
Ze schreef een boek over het verlies van haar moeder dat bestemd was voor de kinderen die zij ooit nog zou hebben. Het boek belandde in de kast waar het jarenlang zou blijven liggen.
Op een dag vertelde Anja aan een vriendin over het bewuste boek. Nadat deze vriendin het boek gelezen had, opperde ze het idee het eens op te sturen naar een uitgeverij. Dat zag Anja wel zitten, er was alleen één grote 'maar'. Het boek was té persoonlijk om zo te laten uitgeven.
Anja ging opnieuw aan het werk en maakte van het boek een fictief verhaal.
In maart 2004 debuteerde Anja met het herschreven boek dat jullie nu kennen onder de titel 'Donkere kamers'.
Anja woont nog steeds in Eigenbilzen. Boven de keuken, op haar schrijfzoldertje blijft ze schrijven.
Saar is bang voor alle demonen die hardnekkig aan de poorten van de hel rammelen. En Saar weet dat die door slechts enkele woorden, enkele zinnen, moeiteloos zouden uitbreken. Ze slaapt met de vijand. Zoals alle boeken van Anja Feliers leest deze ook heel vlot en krijgen we terug een inkijk in het leven van Kathleen die in de Ik-vorm wordt verteld en het leven van Saar en haar familie in de derde persoon. Zelf vond ik weinig spanning in het eerste deel van het boek maar vanaf het tweede deel speelt de auteur in op gevoelige onderwerpen waar een mens zijn hart en maag van omdraait. Ook hier krijgen we jammer genoeg te maken met een thema dat al eeuwenlang bestaat en nog steeds actueel is en dat niemand onberoerd laat. Terwijl Kathleen Saar probeert te helpen krijgt ook zij te maken met demonen uit het verleden en kan ze die de baas of laat ze die haar leven en omgeving verwoesten. Dit kan je lezen in Carte Blanche , het tiende deel in de Kathleen Verlinden reeks.
Wat een zalig boek! 🫣 Dit leest zo vlot en snel, en doet vooral verlangen naar meer vervolgen! 🤪 Plotwendingen zijn er genoeg, dat is zeker! 👌🏻 Ik hou van Kathleen en Julie. Oh en ook van Simon en Lennert en Liesbeth 🤭
Ik blijf een beetje achter met een dubbel gevoel na het lezen van Carte Blanche. Ik heb alles van Anja gelezen en deze keer bleef ik wat op mijn honger zitten. Haar schrijfstijl zorgt ervoor dat je blijft lezen, uiteraard. Maar in haar andere boeken had ik wel het gevoel dat het verhaal sneller op gang kwam. Hier waren het pas de laatste 30/40 pagina's waar het verhaal ineens in een stroomversnelling komt... Een beetje tegen gevallen deze keer. Ik hoop dat het personage Kathleen Verlinden niet aan haar einde toe is...
Wij volgen Anja Feliers al een tijdje en ik las ook al een aantal boeken van haar hand. Waaronder ‘Gebroken glas‘, van de Kathleen Verlinden-reeks, en ‘Wat hij mij zei‘ en ‘Huid tegen huid‘, van de Caro Westerhof-reeks.
De proloog is pakkend. We lezen over Noah die net opgesloten is op zolder, door zijn vader. Je voelt meteen de angst die Noah voor zijn vader heeft. Noahs moeder staat blijkbaar onder aan de trap en kan niet veel doen. Ik krijg meteen vraagtekens wat voor vader Noah heeft en dit zorgt ervoor dat ik snel door wil lezen…
Feliers ontving onlangs, voor ‘Huid tegen huid‘, de prijs voor de beste vrouwenthriller van 2020 bij onze collega’s van Vrouwenthrillers. Vroeger weerhield de titel ‘vrouwenthriller’ mij om het lezen van een boek in deze categorie. Nu, tegenwoordig pak ik deze ook gewoon op en is het gewoon een hokje waar een boek in geplaatst wordt.
Maar aan de prijzen die Feliers gewonnen heeft, merk je wel dat ze weet wat schrijven is. Dit blijkt ook weer bij haar nieuwste boek ‘Carte Blanche’. De boeken van Feliers staan niet bol van de fysieke spanning, maar wel van de psychologische spanning. De hoofdstukken zijn kort en ze worden afwisselend vanuit de diverse personages verteld. Dit zorgt ervoor dat er een goede flow in het verhaal zit.
Feliers heeft mij een aantal keer op het verkeerde been weten te zetten. Daardoor kwam de ontknoping van ‘Carte Blanche’ toch stiekem wel als een verrassing voor mij.
Wat mij betreft is het Feliers weer gelukt om een goede psychologische thriller neer te zetten. Ik kijk dan ook uit naar nieuw werk van haar hand.
Deze recensie is eerder verschenen op Koukleum.nl.
Leest lekker vlot zoals we van haar gewoon zijn. Minpuntje: de Steven-Noah passages. Pluspuntje: ik begin te vermoeden dat Anja Feliers even graag cava lust als ik :)
Anja Feliers doet het weer! Carte Blanche is opnieuw een pageturner om u tegen te zeggen! Feliers weet je vanaf de eerste bladzijden al te triggeren om het boek in één ruk te willen uitlezen. De eerste zinnen zijn een stille belofte naar meer spanning en meer drama. Anja Feliers heeft altijd wel een onverwachte wending voor de lezer in petto. Deze keer weet ze je tot het einde in spanning te houden. Het slot is verrassend en explosief.
Zoals elk boek van Anja Feliers is ook Carte Blanche opgebouwd uit korte, vlot geschreven hoofdstukken. Het verhaal wordt verteld vanuit verschillende oogpunten, met als hoofdpersonage psychologe Kathleen Verlinden. De hoofdstukken rond Kathleen zijn in de eerste persoon geschreven en de hoofdstukken rond de andere personages, waaronder Saar, zijn in de derde persoon geschreven. Persoonlijk vind ik dit voor een vlotte overgang zorgen en zo is het ook zo snel duidelijk over wie je aan het lezen bent. Je wordt van de spanning rond de ene verhaallijn naar de ontwikkelingen rond de andere geslingerd.
Inmiddels is Carte Blanche al het tiende deel uit de reeks rond psychologe Kathleen Verlinden, maar alle titels zijn los te lezen. Kathleens leven is de rode draad doorheen deze serie. In een nieuw boek krijg je wel een beknopte samenvatting van wat er in voorgaande verhalen gebeurd is, zodat je kan volgen in het nieuwe boek. Toch zou ik je aanraden om met het eerste deel te starten. Gewoon omdat deze serie zo waanzinnig goed is! Kathleen Verlinden en haar dochter Julie hebben al een hoop meegemaakt en zijn het soort personage waarvan je alle details wilt meehebben.
Ja hoor, Anja Feliers doet het weer! In een mum van tijd had ik deze uitgelezen. Ik ging op vakantie vertrekken en wilde mijn e-reader niet meenemen, dus dit e-book moest uit voordat we gingen vertrekken. Ik begon eraan de dag voor we vertrokken en ik heb het nog vlotjes kunnen uitlezen.
De opbouw van het boek is vrij traag. Je leert het gezin kennen en welke problemen zich daar afspelen, maar al heel snel heb je door dat het probleem van Saar voornamelijk haar man Steven is, die zowel haar als de kinderen geestelijk mishandelt. Ik vond het een heel goed onderwerp om aan te snijden in deze thriller. In sommige recensies lees ik dat het niet echt een thriller lijkt hierdoor, maar ik vind dat het helemaal past in de reeks van Kathleen Verlinden. De zaak is weer straf uitgewerkt! De spanning naar het einde toe is om te snijden en mondt uit in een geweldige climax. Toen ik het boek uit had, wilde ik meer! En gelukkig had ik nog één boek te lezen voordat ik moest wachten op een nieuw deel.
Na “Gebroken glas” had ik heel veel zin om het volgende boek “Carte Blanche” van @anja_feliers (reeks rond psycholoog Kathleen Verlinden) te lezen. Dit is het 10de boek in deze reeks.
Wat een goede reeks vind ik dit toch. Vlotte schrijfstijl, spanning die opgebouwd wordt vanaf pagina 1, je wordt in elk verhaal gezogen. De rode draad door gans deze reeks is het leven van Kathleen Verlinden. Eens je begint te lezen is het zeer moeilijk om de boeken weg te leggen. En nog een pagina,…. 😃
In “Carte Blanche” heb je 2 verhaallijnen. Het amoureuze, toch wel ingewikkelde leven van Kathleen Verlinden en het verhaal van Saar, getrouwd met Steven. Voor de buitenwereld is Steven de perfecte huisvader, de sympathieke man. Maar eens achter gesloten deuren verandert deze man in een afschuwelijk monster. Gans het gezin wordt door hem psychologisch mishandeld. Vooral kleine Noah krijgt het hard te verduren. Hij heeft het altijd gedaan, waardoor hij doodsbang is van zijn vader. Je voelt de opstapeling van verschillende emoties nl. boosheid, angsten, bescherming,… Er komt een moment dat Saar niet meer kan, op is en hulp zoekt bij psycholoog Kathleen Verlinden. Kan ze haar volledig openstellen bij Kathleen ? De onderhuidse spanning wordt stilletjes aan opgevoerd. Het verhaal komt in een serieuze stroomversnelling wanneer Sara doorheeft dat ze voor haar kinderen en zichzelf moet vechten. Vindt ze hier ook de kracht voor ?
Daar dit boek uit verschillende perspectieven geschreven is voel je enorm mee met de personages. Ik zat soms te lezen met ingehouden adem. Een afschuwelijk verhaal dat nooit echt zou mogen gebeuren. Super spannend en met een verrassend einde.
@anja_feliers heeft haar hier weer overtroffen. Dikke proficiat met dit boek Anja. Dit verdient dikke ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Het boek carte blanche gaat over een vrouw waar het niet goed mee gaat en steun/hulp zoekt bij psychologe Kathleen Verlinden. Na enkele gesprekken is duidelijk dat de vrouw een uitweg in haar privé leven wil zoeken, maar ze weet niet hoe.... Zal het haar lukken om terug gelukkig te worden of .... ? Ook in Katleens privé leven zelf zijn er enkele geheimen die ze wil achterhalen.
De boeken van Anja Feliers zijn keer op keer een genot om te lezen. Ze lezen vlot van begin tot eind. Deze auteur is echt een aanrader 👌
Saar is getrouwd met Steven. Ze hebben samen 2 zoontjes en Saar heeft een dochter uit een eerder huwelijk. Hun jongste zoontje heeft eerder een auto-ongeluk gehad en is overleden. Steven geeft de schuld aan Saar en de kinderen. Dat laat hij ze weten ook, hij mishandelt ze geestelijk. Saar gaat naar de psycholoog Kathleen omdat ze zo niet verder kan. Het verhaal bouwt zich heel langzaam op maar gaat op een gegeven moment heel snel en gebeurt er van alles en het heeft een goed plot. Je kan dit boek op zichzelf lezen maar ik zou aanraden om eerst de andere boeken met Kathleen te lezen, er komen van de eerdere boeken wel dingen terug in dit verhaal.