Jump to ratings and reviews
Rate this book

HOT. Jak uspět v digitálním světě

Rate this book
Ať už se zabýváte čímkoliv, pravděpodobně existují technologie a nástroje, které to zvládnou za vás. Nebo aspoň část práce. Rychleji, snadněji, levněji. A jejich zavedení do firemní komunikace, procesů, zpracování dat či inovací produktů je právě tím milníkem, který odděluje úspěšné firmy budoucnosti od těch, které zaniknou.

Digitální transformace je jako hra, kterou musíte hrát. Dobrá zpráva ale je, že se správnými trumfy v rukou ji nelze prohrát.

Málokde je však trefnější příměr 'snadno se řekne, těžko udělá’, než v případě transformace firmy. Obzvlášť když nevíte, kde a jak začít. Nebo s kým. Kniha HOT vám však odpoví na otázky, ukáže směr a popíše příklady z praxe mnoha českých firem. Pochopíte, že nejdůležitější částí procesu jsou lidé – Humans, nastolená inovační atmosféra Organizace, konkrétní Technologie i to, jak je vyhledávat. Naučíte se experimentovat, testovat, propojovat týmy a nacházet inspiraci. Svět je nový, otevřený, efektivní. Vy budete taky.

V KNIZE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE
– že digitálním lídrem firmy, který nadchne ostatní, se může stát i řadový člen týmu
– jak chatboty usnadňují interní komunikaci, včetně zdlouhavého vyplňování formulářů
– že hlasové ovládání je trendem budoucnosti
– co je metoda S.P.O.R.T. a kdy použít SPRINT
– jak ajťákům firmy přiblížit svět a potřeby normálních zaměstnanců
– že technologická partnerství jsou výhrou pro obě strany
– jak vám agilita ve firemní kultuře zabrání upadnout do pasti inovačního divadla

384 pages, Hardcover

First published July 13, 2020

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Filip Dřímalka

1 book1 follower

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
8 (18%)
4 stars
19 (43%)
3 stars
14 (31%)
2 stars
3 (6%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 9 of 9 reviews
Profile Image for Klára KlaPi.
54 reviews
December 19, 2020
Pro lidi z korporátu by to měla být povinná četba. Pro mě jako geeka, majitele malé firmy a zájemce o nové technologie nic moc nového, ale i tak moc oceňuji, že u nás taková kniha vznikla.
Profile Image for Petr L.
43 reviews
March 13, 2021
V prvni casti autor vyrazne cerpa z knih "Mit vse hotovo" od Allena, "Digitalni minimalismus" od Newporta a "Ctyrhodinovy pracovni tyden" od Ferrisse. Tim se autor nijak netaji, nicmene pokud ctenar tyto knihy zna, novych poznatku najde mene. Nicmene i shrnuti a pripomenuti pro mne melo hodnotu. Pozitivne hodnotim priklady konkretniho vyuziti napadu v ceskem prostredi. Rovnez me zkusenosti z korporatu plne soulasi s popsanymi neduhy, a tedy mensi ci vetsi nesoulad mezi prohlasenimi a realnou proaktivitou v oblasti digitalizace a chytrych reseni.
Profile Image for Ashkhan.
124 reviews1 follower
November 10, 2022
Tuto knihu jsem si koupil zcela náhodou a nakonec jsem z ní trochu zklamaný. Mám totiž pocit, že skoro vše, co je v ní napsáno jsem už někdy slyšel nebo někde četl. Přijde mi to spíš jako taková rešerže na téma aktuální technologické trendy, vedení lidí ve firmách a smysluplné využívání času.

Také bych uvítal, kdyby příběhy z různých firem byly rozvedeny do větších detailů a nejen osnova typu: Firma A si nás pozvala, abychom ji pomohli zlepšit X. Navhrli jsme udělat Y. Osoba M pak začala “bořit” a celkově to byl velký úspěch.

Já chápu, že třeba daná firma nemusí souhlasit se zveřejněním, ale mě osobně detaily zajímají. Co se udělalo, jak dlouho to trvalo, jaký byl dopad. Co se udělalo dobře, co špatně, atd. I když bych asi neměl být liný a měl bych se podívat na weby oněch společností, třeba to tam bude :)

Autor také jen tak velice letmo zmiňuje otázku bezpečnosti, která je ale při rozhodování o adopci té které technologie zcela zásadní. Můžete si být jistí, že aplikace startupu A je bezpečná? Odpověď samozřejmě je, že žádný software není bezpečný, ale u zavedených firem je důvěra přeci jenom o něco vyšší.

Stále ovšem platí a bude platit, že firma je jen tak dobrá, jak dobří jsou její lidé. Pokud v současné době někdo tráví X hodin týdně manuálním kopírováním dat z místa B na místo A, nedokáže používat moderní nástroje, neví jak si zjednodušit práci a tak bych mohl pokračovat dlouho - pak nastává otázka, jestli je to člověk na svém místě. Pokud je to chyba managementu, opět otázka, co tam ten management stále dělá?

Takovým lidem a firmám pak tato kniha může zcela jistě pomoci.

Na závěr ještě takové rýpnutí.

Lidé přece nemohou očekávát, že je někdo pořád povede za ručičku a bude jim ukazovat a vysvětlovat, jak mají věci dělat efektivně. Naopak. Takhle budou jen neustále dohánět někoho dalšího, kdo to stejně dělá lépe, levněji, rychleji. Inspirovat se, je dobré, ale přicházet s vlastními zlepšováky je daleko lepší.

Když dva dělají totéž, není to totéž. I když jedna firma zcela opíše postupy, procesy, techonologie jiné firmy, tak se s docela vysokou mírou pravděpodobnosti ukáže, že nedosahuje stejných výsledků. Jak píše autor, každá firma je jiná, má jinak schopné lidi a je potřeba přijít řešením šitým na míru.
Profile Image for Dominik Šimůnek.
55 reviews7 followers
February 28, 2021
Pro mě velmi milé překvapení. Především první (H - humans) a třetí (T - technologies) část sem hltal na jeden nádech. Jasně, jak zmiňuje autor, je to o tom, aby nás naučil hledat nové aplikace pro konkrétní problémy, nikoliv, aby nám nyní až pod nos dával konkrétní appky. Přesto bylo v knize mnoho tipů, které mě nutily vzít do ruky mobil a zjistit hned více o dané technologii, appce či start-upu.

Pokud účelem knihy bylo namotivovat k inovacím a objevování, tak na mě kniha asi zafungovala. Ještě během jejího čtení sem si začal automatizovat věci v mobilu pomocí Automate, poznámky z knihy diktovat namísto přepisování do Keepu, vyzkoušel Grammarly nebo učil děti, jak si pomocí mobilu rychle přečíst text v cizím jazyce bez nutnosti přepisování.
Profile Image for ThePeacockLady.
556 reviews34 followers
December 23, 2021
Velmi dobrý průvodce (jinak se tahle kniha nazvat asi ani nedá, průvodce/příručka), ale bohužel nejsem cílová skupina. Je cílená spíše na lidi, kteří se o digitální inovace sami nezajímají a nevyrostli za klávesnicí počítače, protože computer generation v ní tolik nového zase nenajde.

Cením spoustu tipů, snahu o to, aby byly "timeless", přehledné uspořádání a práci, kterou to muselo dát.
4 reviews
January 7, 2022
Book is good but I do not enjoy the end of the book it was quite long about the same topic again and again.
The beginning was good, but end (ehh)
It's good for technology leaders or if you want to become one :) it gives readers basic knowledge about current technologies.

I
51 reviews3 followers
February 5, 2022
Není to špatný. Pro mámu, dědu, businesaka z korporatu.
Většinu "podkladovych" knížek, manifest a zdrojů jsem cetl/čtu, tedy méně nových znalosti.

Základní přehled do většiny it/digi pojmů a konceptu z 21. Století.
Profile Image for Jiří Vicherek.
7 reviews6 followers
December 8, 2020
Fascinují mě technologie, českou startupovou scénu vnímám jako svůj druhý domov, Filipa znám roky. Čekal jsem tak, že jeho kniha HOT - Jak uspět v digitálním světě pro mě bude opakováním, že ji spíš prolistuju, že se v ní těžko dozvím něco nového, něco co nezaznělo na Filipových přednáškách nebo jsem to už nečetl jinde. A hluboce jsem se mýlil!

Filipovi se povedlo krásně popsat velké trendy a frameworky a smíchat je s naprosto praktickými radami a konkrétními příklady z české praxe. Najde v ní hodnotu manažerka i freelancer, programátorka i markeťák. Mě bavila, inspirovala a celkově velmi příjemně překvapila.
Profile Image for Eliška Vyhnánková.
Author 1 book50 followers
December 21, 2020
Jako freelancer jsem si z knížky odnesla pár zajímavých myšlenek a služeb. Jako podnikatelé, manažeři, případně zaměstnanci odpovídající za digitalizaci či technologie ve firmách, byste tuhle knihu měli mít mezi povinnou četbou :)
Displaying 1 - 9 of 9 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.