Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu)” as Want to Read:
Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu)
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu)

4.87  ·  Rating details ·  23 ratings  ·  19 reviews
Túžili ste niekedy po vydaní vlastnej knihy? Ak áno, ponúkam vám náhľad do zákulisia samovydávania. Bez prikrášlenia, úprimne a priamo. Táto kniha obsahuje viac ako 90 % môjho know-how a pomôže vám zorientovať sa v džungli samovydávania.

V knihe vám ďalej prinášam

- názory iných úspešných autorov, ktorí si vydali alebo vydávajú knihy na vlastné

náklady a ich rady, čo by
...more
Hardcover, 240 pages
Published February 29th 2020 by Zamari Michaela
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Zákulisie samovydávania, please sign up.

Be the first to ask a question about Zákulisie samovydávania

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-32
Average rating 4.87  · 
Rating details
 ·  23 ratings  ·  19 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu)
Martina (matine.knihy)
Mar 14, 2020 rated it it was amazing
Autorka Michaela Zamari ma už raz oslovila, či by som nemala záujem zrecenzovať jej knihu. Vtedy som povedala nie, lebo asi viete, aké knihy čítam, a ženský román nie je úplne moja šálka kávy. Keď ma ale nedávno oslovila s touto novinkou, už som nemohla povedať nie🙃
Ide asi o prvú knihu s danou témou na našom knižnom trhu. Miška sa v nej venuje samovydávaniu. Je napísaná príťažlivým, kamarátskym jazykom, polopate, jednoducho. Nájdete v nej skutočne všetko, čo potrebujete vedieť predtým, než sa
...more
Majka Danihelová
Kniha je veľmi dobrým a jasným návodom na vydávanie samonákladom. Pomôže debutantom vykročiť na správnu cestu, ak do toho vážne chcú ísť naplno a niečo si privyrobiť, ale zároveň otvorí oči tým, ktorí vidia vo vydaní rýchly spôsob zárobku. Zákulisie samovydávania ma utvrdilo v tom, že ani tento spôsob vydania nie je taký výhodný, ako som predpokladala, čiže treba dobre zvážiť, aké vydanie sa autorovi oplatí viac.
Koki
Mar 08, 2020 rated it it was amazing
Presne toto som si potrebovala prečítať. Úžasné! Ďakujem, Miška.
Andy
Mar 13, 2020 rated it it was amazing
Shelves: 2020, owned
Táto knižka bola pre mňa úplne novou skúsenosťou, keďže podobné knihy som ešte nečítala. Navyše mi príde veľmi výnimočná, keďže som sa so žiadnou podobnou knihou ešte nestretla. Štýl písania bol skvelý, a aj keď to nebola beletria, čítala sa mi veľmi rýchlo a ľahko a vôbec som nemala pocit, že čítam fakty. Naozaj, toto dielo odporúčam všetkým, nielen ľuďom, ktorí sa pohrávajú s nápadom, vydať si knihu sám, ale aj bežným knihomoľom. Určite Vás niečím obohatí.
Knihovertka
Mar 09, 2020 rated it it was amazing
,,Aj vy môžete byť talentom, ktorý ohúri celý svet, len sa o ňom svet musí dozvedieť. "
Miška Zamari, Zákulisie samovydávania

Toto je kniha, ktorá na slovenskom trhu doteraz chýbala. Či už rozmýšľate nad vydaním knihy alebo vás len zaujíma, čím všetkým musí kniha prejsť, kým sa dostane do tlačenej podoby, táto kniha je must-read! Vždy som si myslela, že najťažšie je napísať knihu. Pritom na napísanie knihy stačí talent a motivácia. No na vydanie je potrebné priam nadľudské úsilie, nezávisle od
...more
Viktória Drgoncová
Mar 10, 2020 rated it it was amazing
Ako už z názvu vyplýva, Miška si takmer všetky svoje knihy vydala na vlastnú päsť ako samovydavateľ. V tejto svojej najnovšej knihe sa rozhodla čitateľom predostrieť, čo všetko obnáša, keď sa niekto rozhodne ísť okľukou a nevydá si knihu cez vydavateľstvo, ale sám.

Keď som pred nejakým časom postrehla, že Miške vyjde kniha o jej vlastnej skúsenosti s vydávaním kníh, vedela som, že si ju určite budem musieť prečítať. Už som sa párkrát zaoberala myšlienkou, aké by to bolo vydať si knihu sama.
...more
Veronica Faye
Mar 22, 2020 rated it it was amazing
Dovolím si tvrdiť, že táto kniha je jediná svojho druhu na našom trhu. Aspoň som dosiaľ podobnú nezbadala. Máte v nej všetko tak povediac na podnose a ukazuje Vám tú skutočnú stránku vydávania kníh na vlastnú päsť. Miška nám ukázala, čo všetko je za vydaním vlastnej knihy. A je dôkazom toho, že keď človek chce a má možnosť, tak to dokáže. O čom svedčia aj jej predošlé knihy.

Veľmi sa mi páčilo, že poukazuje na všetky pozitíva a zároveň aj negatíva, ktoré samovydávanie prináša a opisuje svoje
...more
Najknihy
Mar 12, 2020 rated it really liked it
Kniha mi doslova otvorila oči a vniesla ma do sveta samovydávania a ukázala mi, čo všetko stojí za tým, kým sa kniha dostane k nám do ruky. Zistila som, že vydať knihu na vlastné náklady nie je až tak veľmi ťažké, ako som si myslela, ale zároveň to nie je ani tak ľahké. Ale dokázala nám, že to nie je nemožné a že sa to skutočne dá. Sama autorka je toho dôkazom, že nič nie je nemožné a že dokážete všetko, čo si zaumienite, len treba mať silnú vôľu a treba to skutočne chcieť.
Samovydávanir nie je
...more
Paupau
Mar 15, 2020 rated it it was amazing
Pri Poslednom džentlmenovi som sa domnievala, že Miška napísala Bibliu pre všetkých, čo sa chcú pustiť do spolupráce s vydavateľstvami... pri Zákulisí samovydávania je to biblia pre budúcich samovydavateľov! Ak uvažujete nad tým, že by ste si radi vydali vlastnú knihu, rozhodne je pre vás táto kniha must have! Krok po kroku, od úplného začiatku, vás Miška naučí ako na to. Poskytne vám informácie bez obalu, tak ako sú a verte mi, že to, že vám neťahá medové motúzy okolo úst, je to najlepšie, čo ...more
Baja Dolce
Mar 08, 2020 rated it it was amazing
Táto kniha je klenotom pre každého autora, ktorý túži po autorskej slobode. Nie, nie je to ľahká cesta, no ak sa na to dáte, ak si prejdete touto ťažkou cestou, vaša práca vám prinesie zaslúžené sladké ovocie. Autorka nenapísala žiadnu odbornú a nudnú učebnicu, do ktorej čítania sa musíte nútiť. Práve naopak, kniha je písaná pútavo, zábavne, miestami ironicky, ale hlavne reálne. Miška si nedáva servítku pred ústa, za čo ju zbožňujem ešte viac, ak je to možné. Nechá vás nahliadnuť nielen do ...more
Everr
Mar 21, 2020 rated it it was amazing
Shelves: books-i-own, recenzak
Po predošlej skúsenosti s Miškinou tvorbou som si nebola na 100% istá, ako budem reagovať na túto knihu, aj keď názov a obsah ma veľmi zaujali. Neľutujem, že som sa do nej pustila, pretože kniha bola obsahovo, graficky aj formátovo spracovaná perfektne.

Autorka výstižne vystihla vydávanie aj samovydávanie kníh. Odpovedala na všetky otázky, ktoré ma ohľadom toho zaujímali a dokonca ešte viac. Nikdy som si neuvedomila aké náročné môže byť vydávanie, či už hovoríme o čase, ktorí do toho musíme
...more
Simona
Mar 18, 2020 rated it it was amazing
Keď som siahla po tejto knihe, zo začiatku som sa trošku bála. Keďže nejde o žáner, ktorý bežne čítam, nevedela som, či ma kniha bude baviť. No už po pár prečítaných stránkach som zistila, že to bude niečo iné, čo som doteraz ešte nečítala.

Pri tejto knihe Vás autorka zoberie so sebou do zákulisia samovydávania. Ukáže Vám, na čo všetko musíte myslieť, ak si chcete splniť sen a vydať si svoju vlastnú knihu.
Opisuje v ňom celý proces výroby knihy, cez nápad na knihu, korektúru, obálku knihy, tlač,
...more
Vika
Mar 20, 2020 rated it really liked it
Autorka nám predstavuje doslova zákulisie samovydávania od výberu obálky až po tlač a propagáciu sú v nej čísla a informácie ktoré by ste mali vedieť ak chcete vydať knižku a ak nie tak vám to dá prehľad napr. Prečo to toľko trvá.
Najviac mi dala časť kde je písané o blogeroch, bookstagrameroch a celkovo spolupácach či už s autorom alebo vydavateľstvom.
Autorka tam spomenula viacerých slovenských autorov či blogerov. Odhalila čím všetkým si musí autor prejsť, aby vydal svoje dielo.
Autorka však
...more
Ivica Ďuricová
Mar 09, 2020 rated it it was amazing
Vynikajúca kniha! Miška obsiahla samovydavateľský proces perfektne a do detailov, čo ako jej kolegyňa samovydavateľka dokážem posúdiť. Knižka je plná konkrétnych praktických tipov, nejde o žiadne prázdne motivačné bláboly. Aj napriek tomu, že ide o literatúru faktu, je písaná veľmi pútavo a zhltla som ju za 2 dni. Miška nás necháva hrdo a odvážne nazrieť aj do jej aktuálnych čísiel, za čo jej patrí môj obrovský obdiv. Verím, že tento podarený titul dokáže zmeniť pohľad Slovákov na samovydávanie, ...more
Andrea137
Mar 17, 2020 rated it it was amazing
Čaká vás cesta odhodlanej ženy, ktorá sa odmietla vzdať. Odmietla sa poddať odhováraniu okolia a začala si plniť svoj sen.
Krok za krokom prevádza čitateľa strastiplnou cestou zrodu knihy. Pohľad do zákulisia, kde zvyčajne nemáte prístup, mnoho užitočných informácií, osobných skúsenosti, konkrétnych tipov a dobrých rád. To všetko v knihe dostanete. Na stránkach však nájdete aj výstrahy, čomu sa vyhýbať a na čo si dávať pozor. A to všetko s dávkou humoru, úprimnosti, bez cenzúry a prikrášľovania.
...more
Simona
Mar 17, 2020 rated it it was amazing
V knihe nájdete praktické rady a návody, ako vôbec začať písať príbeh, dokonca aj gramatické tipy, ktoré mnohým dnes robia problémy, nie len chudákom žiakom. :) Miška vám odhalí, čo všetko obnáša vydanie si knihy na vlastné náklady, koho všetkého musíte zaangažovať do jej tvorby, ako prebieha následný predaj, veci okolo marketingu, dokonca išla s kožou na trh a odhalila, čo znamenajú v knižnom svete čísla a označenia "bestseller". Či už si knihu idete vydať alebo chcete knihu vydať cez ...more
Dominika
Mar 19, 2020 rated it it was amazing
Kniha Zákulisie samovydávania je skvelý začiatok pre budúcich autorov. Pomôcť môže ale aj skúsenejším spisovateľom. Je pre každého, kto túži svoj rukopis pretaviť do knihy a všetko chce mať pod palcom. Vďaka tejto knihe budete vedieť, či sa vydať na cestu samovydávania alebo sa rozhodnúť pre spoluprácu s vydavateľstvom. Kniha môže byť užitočná a fascinujúca nielen pre potenciálnych spisovateľov, ale aj pre milovníkov kníh. Rovnako ako bola zaujímavá pre mňa ako knihomoľku. Možno si vďaka nej, ...more
Reading With Lucy
Mar 26, 2020 rated it really liked it
Skvělá kniha nejen pro lidi, kteří si chtějí vydat knihu na vlastní náklady. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a už vím, kolik asi tak všechno stojí a že to není ani za mák lehké. Teď si budu na knihách všímat i něčeho jiného než jen jakou má obálku a jaký je příběh uvnitř! Rozhodně stojí za povšimnutí a přečtení!
Michaela
Táto kniha. Nie je to žiadna učebnica, ktorá nezáživne vysvetľuje nevysvetliteľné. Za mňa, takto v skratke vám môžem povedať, že toto je jedna skvelá kniha, ktorá vám všetko,čo potrebujete vedieť o samovydávaní, vysvetlí. Za mňa veľmi super!
Tomáš Pavlišinovič
rated it it was amazing
Mar 14, 2020
Luckylady
rated it it was amazing
Mar 12, 2020
Maťuška
rated it it was amazing
Mar 12, 2020
Miroslava
rated it it was amazing
Mar 16, 2020
Terka (terez_cita) Terka
rated it it was amazing
Mar 08, 2020
Peťul Vašutová
marked it as to-read
Mar 09, 2020
Neliss
added it
Mar 10, 2020
Lucy
marked it as to-read
Mar 10, 2020
Moon
marked it as to-read
Mar 11, 2020
Petronela
is currently reading it
Mar 13, 2020
Janka Kolenová
is currently reading it
Mar 16, 2020
Maria Bibiana
marked it as to-read
Mar 21, 2020
Tinka Domaničová
marked it as to-read
Mar 21, 2020
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • Amokspiel
 • Zakázaná príťažlivosť
 • Cudzinec z papiera
 • When the Lights Go Out
 • Send Down the Rain
 • The Killing Tide (Coastal Guardians, #1)
 • Šepot dúhy
 • Láskohledači - Zrádná vrtkavost srdce
 • Kým nás pravda nerozdelí
 • Placebo On
 • Útek do raja
 • L'invenzione occasionale
 • Zákon príťažlivosti
 • Veriť , Biela séria #3
 • Vzala si mi všetko
 • Šeptuchy
 • Before (After, #5)
 • Passagier 23
See similar books…

Related Articles

Need another excuse to treat yourself to new book this week? We've got you covered with the buzziest new releases of the day. To create our lis...
38 likes · 9 comments