Jump to ratings and reviews
Rate this book

Śladami Warrena Buffetta

Rate this book
Poznaj historię najwybitniejszego inwestora na świecie, naucz się jego zasad zarządzania pieniędzmi i dobierania inwestycji. To nie jest ozdoba domowej biblioteczki, a praktyczna książka, która może zmienić Twoje podejście do inwestowania.

„Śladami Warrena Buffetta” to ponad 300 stron ciekawych historii z życia Buffetta, relacja z największego walnego zgromadzenia akcjonariuszy na świecie i rozbudowana analiza metod inwestycyjnych Warrena Buffetta i jego mentorów. Dowiesz się nie tylko jak inwestuje Buffett, ale też jak inwestowali: Ben Graham, Philip Fisher i Charlie Munger.

352 pages, Hardcover

Published October 21, 2019

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Przemysław Gerschmann

1 book1 follower

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
31 (34%)
4 stars
45 (49%)
3 stars
15 (16%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 5 of 5 reviews
January 20, 2020
Miło mi napisać pierwszą opinię na Goodreads tej książki :-)

Jest to świeża pozycja i jedyna (na daną chwilę) w swoim rodzaju opisująca postać Warrena Buffeta - będąca jednocześnie pewnym reportażem z podróży ze zgromadzenia akcjonariuszy w Omaha.

Dowiemy się z niej kim jest Warren, jak wyglądało jego dzieciństwo, skąd pochodzi i jakie posiada cechy charakteru i które z nich pozwoliły mu dojść do tak ogromnego majątku. Przeczytamy jak dobiera spółki, jak je wspiera w trudnych chwilach i jak staje się ich ambasadorem - bo naprawdę wierzy w ich wartość. Zrozumiemy też jakimi ludźmi się otacza i jak wybitni wpłynęli na jego życie.

Wszystkiego tego dowiemy się z zarysu historycznego ale także od autorów którzy wybrali się do Omaha aby na własne oczy zobaczyć magię towarzyszącą zgromadzeniu. Przechodzą oni śladami Buffeta, jego codzienną wędrówkę do biura (przy okazji zamieszczając kilka zdjęć ), aby dojść do ośrodka w którym - jak broadwayowskie show - przygotowane jest zgromadzenie na które docierają tysiące ludzi każdego roku.

Całość napisana w lekkim stylu, dla każdego, nie koniecznie dla zaawansowanych inwestorów.
February 3, 2022
Średnia. Powtarzające się fakty. Wyglada to jakby autorzy chcieli napisać więcej stron niż to konieczne.
Profile Image for Bartłomiej Falkowski.
95 reviews11 followers
September 19, 2022
Fajna, lekka książka o Warrenie Buffecie z perspektywy polskiego inwestora.

Podobało mi się:
- Lekkość czytania. Jest to chyba jednocześnie minus :) Cała książka i jej styl to trochę taki ogromniasty blog post. Krótka biografia Buffetta, opis dorocznego spotkania inwestorów Berkshire Hathaway w Omaha, a na koniec zwinne podsumowanie zasad inwestycyjnych Warrena. Bardzo mało mamy tutaj jakichś autorskich wniosków twórców tej książki. Wszystko przybiera raczej formę reportażu czy streszczeń innych lektur.
- Wydanie książki jest naprawdę profesjonalne. Jako osoba wspierająca szeroko rozumianą przedsiębiorczość zawsze doceniam dobrze zrobiony self-publishing. Szacun!
- Sama akcja z wydaniem tej książki. Z opisu autorów wyglądało to na dość spontaniczną decyzję post-factum. Fajna sprawa :)

Co mi się nie podobało:
- Unikatową częścią tego dzieła jest rozdział o wycieczce do Omaha. Pozostała treść to po prostu podsumowanie wielu, wielu istniejących już na rynku pozycji o Buffecie. Wydaje mi się, że nie ma tu wystarczająco dużo wiedzy i tajemniczości, aby oprzeć na tym całą książkę. Opis tej podróży jest przyjemny, momentami śmieszny. Od czasu do czasu czuć jednak delikatne "amatorstwo" (np. zachwyty nad możliwością kupna gadżetów na konferencji i zdjęcia z wypełnionymi torbami. Czy nie kłóci się to trochę z podstawowymi zasadami Warrena Buffeta ad. oszczędzania pieniędzy i konsumpcji? :P)
- Nie przepadam za książkami napisanymi przez dwóch kilku autorów, w których każdy z rozdziałów jest przygotowany przez osobną jednostkę. Zawsze wydaje mi się, że rozdziały pisane są równolegle, przez co mamy wiele powtórzeń i momentami brak logicznego kontinuum wątku. Są też oczywiście zauważalne różnice w stylach - czuć przeskakiwanie z rozdziału na rozdział.

Podsumowując, nietrudna, lekko napisana książka, której ostatecznie brakuje jednak "tego czegoś", aby stać się pozycją bardzo dobrą. Mimo wszystko, polecam :)
44 reviews
July 8, 2020
Bardzo ciekawie opisana pierwsza podróż polskich inwestorów do Nebraski. Oprócz faktów jak wygląda walne zgromadzenie akcjonariuszy jednej z największych firm na świecie w książce można znaleść sporo faktów z życia Warrena Buffeta i zasady, którymi się kieruje w inwestowaniu. Polecam każdemu początkującemu inwestorowi, bardzo inspirująca pozycja.
Profile Image for zucker.
3 reviews
September 23, 2020
Bardzo ciekawa pozycja - szczególnie dla czytelnika z Polski. Po jej przeczytaniu nabrałem ochoty na akcje BRK_B :)
Jezeli miałbym się do czegoś przyczepić to w kolejnych rozdziałach powtarzają się czasami te same cytaty typu: Buffet to 85% Grahama i 15% Fishera.
Displaying 1 - 5 of 5 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.