Jump to ratings and reviews
Rate this book

Placebo #3

Placebo My

Rate this book
Scenárista menom Život podrobil lásku Emy a Chrisa rôznym skúškam v podobe nedorozumení, klamstiev a tajomstiev, avšak oni sa nevzdali a konečne si vyslúžili status MY.

Po všetkých útrapách nadobudli pocit, že nastal čas, kedy si môžu užívať jeden druhého a krásu prítomného okamihu. Lenže čo ak všetky skúšky, ktorými si prešli, boli len predzvesťou niečoho omnoho horšieho?

Stačil jeden záhadný telefonát a všetko, na čom Eme záležalo, sa začalo rúcať ako domček z karát. Slnečnú oblohu zastreli tiene minulosti ožívajúce z najhorších nočných môr a rozohrali nebezpečnú hru, ktorá sa neobíde bez následkov.

Veľké finále knižnej trilógie Placebo preverí hĺbku citov i silu priateľstva, vypýta si poriadnu dávku odvahy a podrobí vzťah dvoch milencov najnáročnejšej skúške zo všetkých. Len čas ukáže, či sa klamlivé placebo mohlo zmeniť na skutočnú medicínu.

376 pages, Paperback

Published October 30, 2019

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Baja Dolce

10 books105 followers
Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave iba štyri dni pred Nežnou revolúciou. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v decembri 2018, keď jej vydavateľstvo vydalo prvý diel romantickej trilógie Placebo – s podtitulom Placebo On. V roku 2019 vyšli trilógii dve ďalšie knižné sestry, pokračovanie Placebo Ja a Placebo My. Baja sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a vášeň pre písanie v nej prepukla v trinástich, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom pracovala niekoľko rokov a publikovala tam svoje prvé poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu a podelia sa s ňou o emócie, ktoré v nich jej knihy vyvolali. Do svojich diel vkladá vždy niečo z reálneho života, či už vlastného, alebo zo životov priateľov a známych. Autorka sa riadi jediným pravidlom: "Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše."

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
62 (62%)
4 stars
21 (21%)
3 stars
14 (14%)
2 stars
1 (1%)
1 star
2 (2%)
Displaying 1 - 21 of 21 reviews
Profile Image for Som čitateľ.
96 reviews10 followers
November 10, 2019
Táto kniha (a aj celá séria) dokáže vyvolať mnoho emócií. Od šťastia a lásky až po strach a nenávisť. Či už sú to pocity pozitívne alebo negatívne, určite zasiahnu vaše Ja. Na začiatku som očakávala dej plný napätia, ktorý sľuboval prológ. Baja striedala pekné časti s tými škaredými a ja som v tom napätí naozaj bola. Vždy som čakala, čo sa stane ďalej.
V každej knihe zo série sa Baja venovala inému druhu vzťahu. V tejto knihe dala najväčší priestor rodine a najbližším priateľom. Taktiež sa venovala otázke zneužívania detí, čo oceňujem, pretože o tejto téme (ako aj o mnoho ďalších) by sa nemalo mlčať.
Ema, ako hlavná hrdinka, sa hrdinsky aj správala. Alebo sa aspoň snažila. Ukázala nám, ako je niekedy hlúpe a nebezpečné brať veci do vlastných rúk. Ako dôsledok toho musela robiť veci, ktoré by boli snáď každému proti srsti a dosť sa jej to vypomstilo. Takže sa mi páči jej omylnosť, keďže v konečnom dôsledku chcela svojich blízkych ušetriť od starostí.
Veľmi milo ma prekvapili aj pasáže z Chrisovho pohľadu. Konečne som aj jemu nazrela do hlavy a zistila, ako veci skutočne vníma on.
Plynulo sa z romantickej knihy dostávame k trileru, ktorý vám nedá vydýchnuť. Posledné strany som hltala s napätím a niečo podobné som naozaj nečakala. Celá séria mala postupnú gradáciu, čo sa mi neskutočne páčilo.
Neodporúčam len túto knihu, ale rovno celú sériu! V tomto prípade môžeme pokojne súdiť knihu podľa obalu. 
Profile Image for Simona.
309 reviews14 followers
November 11, 2019
Tak konečná jazda v podobe Placebo My bola zase kvalitná emočná jazda z ktorej som vypadla roztrasena,zaslzená a celkovo rozbita.Na začiatku sa to síce javilo ako aj pre mňa presladený príbeh ale postupne to začínalo mať iné grady ako tipický sladký romantický príbeh až to malo miestami nádych psychologického thrilleru.Panebože to bolo úžasne a nemohla som to pustiť z ruky až kým som neprečítala posledné slova na konci.Dúfam že táto séria nebola od Baji posledná a vyjde od nej aj ďalšia kniha :)
Profile Image for Ivica Ďuricová.
Author 10 books52 followers
December 25, 2019
Tretí diel Placebo My bol pre mňa paradoxom. Bol totiž zo všetkých remeselne najlepšie napísaný, ale zároveň pre mňa najťažší na čítanie. Veľakrát som ho odokladala, pretože bol obsahom naozaj temný a zaslúžil by si skôr nálepku thriller ako romanticko-erotická kniha. Ako thriller je to výborný kúsok, ako romantika úplne mimo. Môže to byť spôsobené aj tým, že som vôbec nebola naladená na tento typ obsahu, čo však knihe samozrejme neuberá na kvalite, ide o môj subjektívny dojem. Dej v trojke plynie naozaj rýchlo, je veľmi dobre vygradovaný. Miestami som mala dokonca rovnaký pocit ako pri Brownovkách, že som už už čakala, že všetko to temno konečne skončí a keď som si začínala vydychovať, v tom momente prišiel ďalší nečakaný úder! Náročné akčné scény boli napísané naozaj uveriteľne, setting aj atmosféra super, utpenie hlavných postáv neznesiteľné. Zloduch úžasný, ešte by som možno trošku viac vypichla jeho alter-ego a bol by priam démonický. Veľakrát som sa hnevala na správanie sa hlavnej postavy Emy, musím však z diela vypichnúť jeden konkrétny odstavec: „Pri čítaní kriminálok som sa občas pokúšala vcítiť do obetí. Občas som ich konaniu nerozumela a krútila som hlavou, že ja by som sa isto zachovala inak, lenže človek vo vypätých a skratových situáciách reaguje všelijako len nie logicky a rozumne.“ Toto dokonale sedí na moju frustráciu z Eminho postupu a zároveň funguje ako sebareflexia, ktorú keď si uplatníte na vlastný život, zistíte, že odsek z knihy nemôže byť pravdivejší. Tretí diel teda za mňa najhorší (na subjektívne čítanie kvôli obsahu) a zároveň najlepší (už vycibreným štýlom písania a gradáciou napätia). Autorke by som odporučila rozhodne sa presunúť do žánru thriller a vykašľať sa na romantiku, je v ňom absolútne brilantná a dokázala by bez debaty konkurovať svetovým menám! :)
Profile Image for Breathless books.
145 reviews47 followers
January 13, 2020
• K celej sérii som sa dostala na odporúčanie kamarátky, ktorá stihla túto sériu ešte na Wattpade. Po prečítanej anotácii mi to nedalo a ešte v ten večer som si prvé dve časti zakúpila. Písanie autorky je vynikajúce, žiadne naťahovanie a vynikajúco premyslené postavy so svojim vlastným príbehom.
• Placebo My je ale krásnym zavŕšením celej série. Mala som celý deň vyhradený len tejto záverečnej časti a to bolo to najlepšie, čo som mohla spraviť počas týchto jesenných dní. Každé slovo som doslova hltala, Bajina fantázia je neskutočná a keď som si hovorila, že ma už nič neprekvapí bol to presný opak. Slzy tiekli potokom, viac krát som sa musela pri čítaní zastaviť a niektoré pasáže si zapísať a ten špeciálny záver si táto séria naozaj zaslúžila.
• Kniha vás skrátka pohltí a budete nad ňou premýšľať aj po jej prečítaní. Toto úžasné dielo odporúčam prečítať každému milovníkovi kníh a pre tých, ktorým sa ešte nič od Baji Dolce do rúk nedostalo: aj slovenský autor dokáže neskutočne prekvapiť a vyrovnať sa tým zahraničným.
Profile Image for Mária.
288 reviews
June 19, 2021
Ešte než som sa pustila do poslednej časti tejto trilógie mi bolo povedané, že je to najlepšia časť série. Uznávam. Neklamali. Čakala som všeličo, ale toto naozaj nie. Už to nebol len romanticko-erotický príbeh, plný lásky a vášne. Priplietla sa sem dráma. Ale aká veľká dráma. Pri čítaní som miestami nedýchala a preklikávala stránky ako blesk a chcela sa dozvedieť koniec. Postavy boli ako aj v prechádzajúcich častiach skvelé. Silné charaktery, ktoré sa však zmenili. Hlavne Ema, na ktorú som nesmierne hrdá, ako sa popasovala so svojou minulosťou a nakoniec nad ňou vyhrala a nenechala sa zastrašiť svojimi démonmi. Chris je po tejto časti môj miláčik. Ako som ho v prvých dvoch knihách nemala ž tak veľmi v láske, v tejto časti sa to otočilo. A Mike? Ach... čo viac dodať. Samotný koniec bol nádherný, dojímavý a plný citov. Ani moje oko neostalo suché. Oficiálne sa z tejto autorky stáva moja obľúbená autorka a teším sa na jej ďalšie knihy.
Profile Image for Neverending Booklover.
153 reviews6 followers
February 20, 2020
Posledný diel tejto skvelej, čo skvelej, úžasnej série bol D-O-K-O-N-A-L-Ý!
Stále nechápem ako sa z romantickej knihy, akou bol prvý diel, a horkosladkou, akou bol druhý diel, stal príbeh plný abnormálneho množstva bolesti a utrpenia. Nie len že ma celý príbeh prekvapil a upútal, na konci tretieho dielu sa mi párkrát stalo že som mala chuť sa rozplakať.
Zase raz sa potvrdilo že súdiť knihy podľa obalu sa nevypláca.💜
Profile Image for readingwithkarin.
174 reviews2 followers
February 11, 2020
Úžasne, úžasne a ešte raz úžasne! Vôbec neľutujem, že som si túto trilógiu nakoniec prečítala. Videla som rôzne recenzie (viac-menej pozitívnych) a keď som ešte aj videla že to je romantika, povedala som si že si to musím čím skôr kúpiť a prečítať! Baja napísala nakoniec knihy úplnú pravdu. Prvá časť bola taká romantická, druhá bola o tajomstvách a tretia bola taká dráma alebo až krimi by som povedala, čo vôbec ale vôbec nebolo zlé! Všetko na seba do detailov skvele nadväzovalo a dávalo zmysel. Určite odporúčam každému všetkými desiatimi. 💜💜 Baja, teším sa na tvoje ostatné knihy.
Profile Image for Maťuška.
31 reviews10 followers
October 27, 2019
Konečne som sa dočkala, posledný diel série o Eme a Chrisovi 😍 Ja som sa neskutočne tešila na pokračovanie ich príbehu, až tak, že som celú knihu prečítala za neskutočné štyri hodiny 😅 Za mňa palce hore, skvelé to bolo 💜
Profile Image for Jana.
787 reviews12 followers
July 5, 2021
Uplne uzasny zaver trilogie. Aj ked sa mi prve dva casti pacili, toto bolo jednoducho skvele. Mozno preto, ze v tom bola akcia...koopec akcie 😎. Emu a Chrisa zboznujem od zaciatku, velmi som im fandila. A autorka vie taaak pekne pisat 😉😊. Jednoducho neodlozitelna kniha typu "citaj az kym nie je koniec" 😂. A na konci dumes, preco uz je ten koniec 🤨. Tu sa mi koniec velmi pacil, tiez som rada, ze boli spomenute aj vedlajsie postavy, ktore sa mi tiez dostali pod kozu. Proste jeden skvely pribeh, ktory tak skoro nezabudnem 😍.
Autorku som objavila vdaka Horkosladkym esenciam a neskutocne ma ocarila. Nielen jej skvelym stylom pisania, ale aj realnostou samotneho deja, mnozstvom emocii (pozitivnych aj negativnych), sem tam aj slzavym udolim a postavami, ktore si vas podmania a uz nepustia. Uz teraz sa tesim na jej dalsie knihy.
March 30, 2020
Skvělé zakončení trilogie!
Musím říct, že tento poslední díl byl za mě NEJLEPŠÍ! Bylo tam hodně akce a ta romantika byla jen na pozadí celého příběhu. Tak od půlky to bylo jen o té akci. Paráda jsem nadšená a rozhodně mohu jen a jen doporučit.
A nebojte se té romantiky, která z knížek může vyzařovat kvůli obálkám. Nejvíce romantiky je v prvním díle a pak je toho méně a méně, každopádně se nemusíte bát, že by tam nebyla vůbec to ne :D
Profile Image for Dominika Žigová.
4 reviews1 follower
August 6, 2020
Odporúčam celú sériu, skvelo napísané, knihy sa veľmi dobre čítajú. 😊 Vystriedali sa vo mne mnohé emócie, po dočítaní som smutná, že je koniec.
Profile Image for Dominika Date.
128 reviews29 followers
November 13, 2019
3.5*/5*
A máme tu záver prvej trilógie od slovenskej autorky! A veru, že to bol záver, aký si trilógia zaslúži.
Aspoň teda ja som si knižku neskutočne užila už od prológu, ktorý nám hneď neservíroval brutálny začiatok zápletky ako na zlatom podnose.

Záverečná časť trilógie je podľa môjho názoru diametrálne odlišná od predošlých dvoch knižiek. K zaradeniu kníh do kategórie eroticko-romantické, by som pridala ešte jednu kategóriu, a to triler. Áno triler.
V Placebo My autorka naďalej skúša vzťah hlavných hrdinov, ožívajú všetky tiene minulosti (doslova) a snažia sa zničiť ich šťastie. Ema je nútená do vecí, ktoré by mnohých položili, ale nakoniec sa ukáže, že aj v najhorších časoch sa upíname na nádej, aj keď si to možno neuvedomujeme. Lebo ako sa hovorí, všetko zlé býva dobrom odmenené.

Keď som začala čítať túto knižku, hneď po prológu som ostala šokovaná a vyvedená z miery, kam tento príbeh povedie.
Bola som mimo z opisu záporáka a jeho chorého zmýšľania, proste.. prológ ma úplne dostal.

Po prológu nasledoval dlhší rozbeh, kde sa nič moc nedialo, postavy si užívali života a keď sa aj objavil náznak nejakej drámy, následne aj rýchlo zmizol, z čoho som bola frustrovaná, lebo som čakala, že sa záporák viac prejaví.
Moje prosby na seba nenechali dlho čakať a zrazu sa príbeh neskutočne rozbehol. Samá dráma, strach, rev, klamstvá a to všetko, aby Ema dokázala ochrániť nielen seba, ale najmä svojich blízkych. Baja v príbehu surovo ukazuje, čo je človek schopný spraviť z nenávisti a chybných priorít, v kontraste s tým, čo dokážu ľudia spraviť pre tých, ktorých bezhranične milujú.

Veľmi sa mi páčila dejová línia záporáka, že ho nepoháňala len detská nenávisť k hlavnej postave, ale že jeho pocity pramenia z oveľa temnejšej životnej traumy. Keď sa v príbehu táto skutočnosť rozpovedala, ostala som s otvorenými ústami, keďže úprimne prvotný dôvod mi prišiel trochu zvláštny, keďže jeho podstata pramenila z detského zmýšľania. (áno, viem, že tento záporák bol chorý, ale jeho poruchu som si napriek tomu nevedela úplne vysvetliť, myslím tým, podstatu tej poruchy.. ale nie som žiadny psychológ samozrejme, je to len môj osobný názor a vkus), keď sa ale ukázali nové skutočnosti, dostalo ma to. Úplne rozložilo.

O Chrisovi hovoriť nejdem. Je to proste miláčik <3

K Eme by som povedala toľko, že má môj obdiv, ale zároveň som ju mala viackrát chuť vytiahnuť z knihy a zatriasť ňou! :D Na druhej strane, keď som sa zamyslela, čo by som v jej koži spravila ja, fakt som si na to nevedela odpovedať. Zrejme by som urobila to isté, ale naozaj ma to frustrovalo, že musela byť ticho. Nemám rada hrdinov, ktorí chcú všetko zmáknuť na vlastnú päsť, nechcú pomoc od druhých, poprípade svojimi rozhodnutiami o samostatnosti ohrozujú svojich blízkych. ALE Ema skúšala hľadať pomoc, vždy sa jej to však vypomstilo a preto som z toho bola ešte viac na nervy. Chúďa Ema!

Ostatné postavy na rozdiel od predošlých dielov nemali v knižke až toľko priestoru, čo ma celkom mrzelo. Príbeh bol zameraný hlavne na Emu, Chrisa a spomínaného záporáka.

Michael mi prišiel o trošku viac znesiteľnejší ako v predošlých častiach, a aj keď sa stále staral do všetkého, nakoniec som jeho empatiu voči Eme naozaj ocenila. Prekvapilo ma, že práve on bol tým najvšímavejším (asi preto, že sa do všetkého staral a tak získal nejaký kontext situácie :D / jasné, jasné alebo aj tým že Emu ľúbil)

Nová mužská postava sa mi tiež veľmi páčila a tiež fakt, že sa s ňou Ema zblížila a nehrala sa na urazenú, ako to v príbehoch väčšinou býva.

Koniec sa mi páčil asi najviac, páčilo sa mi, že to nebol typický happy end a napriek tomu som bola so záverom a s celou situáciou spokojná :)

Po týchto ódach by som ešte rada vysvetlila, prečo som teda knižke nedala vyššie hodnotenie :)
Je to tým, že napriek tomu, aká bola knižka emočne nabitá a dej mi prišiel oveľa premyslenejší ako v predošlých častiach, nepredvídateľnejší, čtivý (povedzte mi už prosím niekto slovenskú náhradu za toto slovo a potom ho možno prestanem používať :D ), napínavý, postavy sympatické, rozmýšľajúce/inteligentné a celkovo to bolo dosť dobré čítanie VADIL mi akurát pomalší rozbeh a najmä napriek všetkým týmto pozitívam sa mi zdalo, že som knižku už čítala/ videla podobný film/ počula porovnateľný príbeh v televíznych novinách....
Neberte to ale ako negatívum, pretože knižka bola sama o sebe super, len ja osobne som už čítala a videla veľmi veľa podobných príbehov.
Ten Bajin bol ďalší skvelý počin v tomto žánri. Výnimočný v rámci emócií a napätia a vlastnej interpretácie už ale obohratých šablón :)

Za recenzný výtlačok Ti veľmi pekne ďakujem Baji. <3
Profile Image for Lina Franková.
Author 5 books20 followers
November 24, 2019
Keď si Ema myslí, že je konečne všetko tak, ako má byť... nastane katastrofa. Minulosť ju do slova a do písmena doženie a zatiahne nad jej životom temné mračno, ktoré na ňu vrhá nepreniknuteľný tieň. (Pardon... vlastne Tieň). Ak ste si mysleli, že skúšky, ktorými boli Ema a Chris podrobení doposiaľ, boli kruté, tak to ešte neviete, čo ich čaká v strhujúcom závere trilógie Placebo. Pre Chrisa mi trhalo srdce... a nielen pre neho! Čestne priznávam, že som si pri konci posmoklila. Placebo My začalo romanticky, potom nastolilo rôzne vzťahové otázky a nakoniec plynulo prešlo do psycho-trileru, v ktorom ste zrazu nevedeli, kde vám hlava stojí. Neviem, či by som si vedela predstaviť lepší koniec. Skôr by som povedala, že moja predstava bola čajíček oproti tomu, čo na mňa vybalila Baja Dolce :D. Bol to po všetkých stránkach dôstojný koniec!
Profile Image for Renáta Fedorová.
32 reviews1 follower
March 8, 2021
Prvá časť tejto série bola skôr o romantike.
Druhá časť o klamstvách, tajomstvách a nedostatku komunikácie (co je naozaj všade).
Tretia časť série Placebo - my sa zvrtla do drámy. Veľkej drámy ktorá ozivy nočné mory minulosti a predvedie ich v plnej paráde.
Už v epilogu druhej časti vieme, že tretia časť bude plná zvratov, no skutočnosť je desivejsia ako boli predstavy.
Psychicky aj fyzicky teror. Kladieme si otázku prečo sa Ema správa tak ako sa správa a nejde po pomoc. Ona sama v príbehu uvažuje nad niečím podobným keď číta detektívky.
Dozvedáme sa aj to, prečo bol Zayn taky aký bol. Za všetko mohlo jeho detstvo, rodičia a strýko, ktorý ho znasilnoval.
Ema je omylna. Pravdaže. V knihe vidíme ako to môže zle dopadnúť, keď si vazmeme príliš veľké sústo a nezvládame to. Napriek tomu, že urobila všetko, čo od nej tyran chcel, nedostala za to to, čo jej vravel. Psychpatovi sa nedá veriť.
Zaujímavé je aj vloženie pohľadu zo strany Chrisa a konečne vidíme viac veci aj z jeho pohľadu.
Kniha je z veľkej časti inšpirovaná skutočným príbehom. O to viac by sme si mali uvedomiť koľko ľudí ako aj deti je ci už pdmsychicky alebo fyzicky tyranych.
V príbehu sa z toho dostanú. No nie zadarmo. V príbehu je šťastný koniec. No podstatne je aby tých šťastných koncov bolo co najviac aj v reálnom živote.

Séria na to ako jemne nudná sa mi zdala prvá časť sa pekne vygradovala a nečakala som takýto koniec o to viac ma príjemne prekvapil. Silným príbehom s emociou a myšlienkou nad ktorou by sa mal každý zamyslieť. Ci už pri správaní sa k blízkym alebo aj k cudzím ľuďom.
Profile Image for Michaela M.
29 reviews1 follower
January 2, 2021
V tomto díle se noční můry Emy znovu objeví. Zrovna v době, kdy si Emis (Ema a Chris) myslí, že vše zlé mají za sebou, ale co by to byl za příběh, kdyby i v tomto díle nebyl nějaký zvrat? Jak tohle dopadne? Přežije vztah Emy a Chrise nebo jim není souzeno být spolu? To se dozvíte v příběhu.

***

Poslední díl trilogie nese název Placebo My. No. Popravdě se mi tento díl těžce četl. Nemyslím to tak, že by byl špatně napsaný to v žádném případě, ale byl to poslední díl, kdy budu prožívat příběh Emy a Chrise? To prostě nemůže skončit. Oba jsem si tak moc oblíbila, že bylo těžké tuto knihu dočíst do konce, ale holt jsem musela a musím říct, že je i tato kniha úžasná. Nejen tento díl, ale všechny byly plné emocí a napětí. Člověk se kolikrát nemohl odtrhnout. V mém případě se mi autorka trefila do chuti. Fialová obálka. Úžasný příběh. Miluji ho a nedám na něj dopustit.
Profile Image for Saxy Kaya.
91 reviews33 followers
July 5, 2023
Ukončenie série ako sa patrí! Oproti prvej časti, ktorá bola čisto romantická a oproti druhej časti, ktorá zas bola plná tajomstiev a odhaľovania, je táto tretia časť s nádychom trileru! Myslím si, ze Baja urobila skvelý krok, že každú časť obohatila o ďalší žáner.

Touto treťou časťou Baja bravúrne a úplne geniálne ukončila sériu! Ako vždy, ma taktiež emocionálne úplne vyšťavila.

Každá časť vám prinesie niečo iné a nové a myslím si, že všetky casti sú rovnako dokonalé👌. Tejto sérii a tejto časti absolútne nemám, čo vytknúť. Dej ma neskutočne bavil, postavy takisto. Zo srdca ju odporúčam všetkým romantickým dušiam, ktoré chcú siahnuť po ,,inej" emocionálnej romantickej bombe. Verte mi, neoľutujete.
Profile Image for Sue.
Author 1 book44 followers
November 10, 2020
Perfektné ukončenie série. Nechýba tu patričná dávka akcie, ktorá v predchádzajúcich dieloch absentovala. Táto časť sa od svojich predchodkýň značne odlišuje, a to tým, že má nádych detektívky. Mne sa osobne tento aspekt veľmi páčil. Stretávame už známe ale aj nové postavy, ktoré postretol rôzny osud. Ach. Nie, nebudem nič prezrádzať.
Príbeh vo mne vyvolal obrovskú škálu emócií od smiechu cez strach, slzy aj beznádej. Niektoré zvraty ma naozaj prekvapili a nečakala som ich, ale na to sú zvraty v deji, no nie?
Na záver len poviem, že sa veľmi teším na autorkine ďalšie knihy, pretože séria Placebo má v mojom srdci špeciálne miesto.
Profile Image for adri_booklover_.
159 reviews3 followers
December 23, 2021
BOMBA...Eňo ňuňo...Výborný...:)
Slová, ktoré mi ako prvé napadli, keď som dočítala túto knihu.
Jeden veľký obdiv, dej rýchly, žiadne zbytočnosti, nezmysly...komplikácie jedna za druhou...veeeeľmi sa mi to páčilo a naozaj odporúčam.
A ten koniec, toľko strachu v knihe, modlila som sa, len aby to dobre dopadlo...:) ani v tom najhoršom som to nečakala...ešte teraz, keď nad tým premýšľam mám strach.

,,Lebo láska bola silnejšia. Bola liek. Nie placebo.“
October 25, 2020
Dokonalé vyvrcholenie trilógie, ktoré mi vyrazilo dych. Nádherný príbeh, ktorý patrí k mojim najobľúbenejším knižným príbehom. Veľmi sa mi páči štýl písania autorky. Mám pocit, ako keby postavy boli reálne, a tak trochu dúfam, že ich niekedy stretnem a budem súčasťou tohto príbehu :) rozhodne odporúčam! 😊
Profile Image for knizny.snilek.
28 reviews
November 22, 2021
Hľadáte podmanivý román plný zmyselnosti, ktorý vás nesklame hneď po prvých stranách? Tento román nebude iba plný sexu, zato bude ponúkať úprimné vzťahy položené na základoch priateľstva, lásky či skvelej spolupráce, strasti minulosti postáv ,ale bude mať v sebe i krásne a jednoduché momenty života. Je presne taký, že vás nabije romantickou i jemne erotickou energiou, kedy sa pri niektorých kapitolách budete červenať...

Vôbec som neoľutovala, že som si dala rereading tejto knižnej trilógie, pretože ako roky plynuli, aj môj pohľad na sériu sa zmenil a dovolím si trvdiť, že táto séria je ako Malý princ. Zakaždým ako si ju prečítate, ju pochopíte inak. Samozrejme, rokmi sa meníme, ale toto by ste si mali prečítať v každej dôležitej fáze svojho života.

Od začiatku série som najprv nevedela čo čakať, ale..vtiahlo ma do deja Bajin štýl písania. ...je to jednoducho napísané tak, že príbehom žijete . Tu som najviac oceňovala citlivo a zároveň tajomne popísanú minulosť oboch hlavných hrdinov. Obaja sú silné osobnosti a vy si ich počas čítania obľúbite ani neviete ako. Zároveň ste svedkom úprimných ,ale aj zákerných vzťahov. Jednoducho tu pocítite všetky chute života.

Keď už hovoríme o hlavných hrdinoch. Ema - hlavná postava, s ktorou som sa veľmi stotožňovala. Napriek tomu, že v minulosti zažila určité situácie, dokázala sa postaviť a urobiť zo seba silnú ženu plnú lásky a úprimnosti. A Chris - na prvý pohľad možno tvrdý chlap ,ktorý vyzerá, že nemá city, mi prišiel taký...zraniteľný. A to bolo na ňom to najkrajšie, Pretože navzájom sa spolu zachraňovali.

Pokračovanie série, kniha Placebo Ja vás rozbije. Obraciate stranu za stranou, neviete sa knihy nasýtiť a môže sa stať, že s ňou trávite chvíle aj na toalete. Áno, presne takéto je pokračovanie . Môže sa stať, že na knihu budete mať počas čítania ťažké srdce, budete sa na ňu hnevať, plakať spolu s postavami... A presne toto som na tejto knihe milovala.... Čo môžem vyzdvihnúť na všetkých knihách je to, že dokážete čítať aj medzi riadkami . Krásne slová (citáty), ktoré nájdete v tejto sérii sú pokladmi série. Verte, že pri ich čítaní si posolstvo z nich zoberiete do svojho života aj vy.

Záver trilógie, Placebo My je úžasným vyvrcholením celej série. Koľko krát som sedela v kŕči a rýchlo rýchlo čítala čo sa stane? Pomaly celú knihu. Niekedy som možno ani nedýchala...Kniha vám zoberie vietor z plachiet. Doslova. Rozplače vás, zarazí, pocítite pochopenie, toľkú lásku z knihy a nakoniec celú sériu pochopíte. Baja tu využila svoj talent na zvraty v knihe naplno a nemám tomu čo dodať. Och, ešte jedna vec. Michael .

Túto postavu si zamilujete. Ja na Mikea nedám dopustiť a vždy keď naňho pomyslím...pocítim niečo silné. Silu osobnosti. Aj keď to bola len fiktívna postava, u mňa ostane navždy v srdci ako výnimočný človek…. Baja, skladám pomyselný klobúk .

Hodnotím 5/5

Najobľúbenejší citát celej série:
"Zachraňujeme sa navzájom"
Displaying 1 - 21 of 21 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.