Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Hohma” as Want to Read:
Hohma
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Hohma

by
3.93  ·  Rating details ·  94 ratings  ·  24 reviews
Šī romāna darbība risinās Hohmā – mazā, klusā piejūras kūrortpilsētiņā Latvijas rietumos. Hohmas šķietami rāmā ikdiena, vēsture un mitoloģija vijas kopā ar tās iemītnieku dzīvesstāstiem, atklājot to iekšējās pretrunas, attiecību labirintus un gadiem ilgi glabātus noslēpumus. Hohmas stāsti ir komiski, traģiski, brīžiem sirreāli, brīžiem absurdi, taču tos vieno gandrīz katra ...more
Hardcover, 216 pages
Published February 18th 2019 by Dienas grāmata
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Hohma, please sign up.

Be the first to ask a question about Hohma

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
Average rating 3.93  · 
Rating details
 ·  94 ratings  ·  24 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Hohma
Andris
Apr 19, 2020 rated it it was amazing
Šis nu gan bija comeback! Pēc pirmajiem diviem stāstiem biju bezmaz gatavs likt nost ar nopūtu, ka laikam tomēr nebūs man ar Kuzminu rakstnieku pa ceļam (atšķirībā no Kuzmina aktiera), bet tad kaut kā tomēr viss aizgāja, ka izlasīju visu grāmatu bezmaz vienā piesēdienā. Gandrīz jau biju gatavs likt piecas zvaigznes, bet pēdējais stāsts par Mērītājiem, bija pārāk liels bezsakars manai gaumei, (kā lielākā daļa stāstu Kuzmina "Pilsēta šamaņos"), turklāt kopējai Hohmas naratīvai tas bija kā piešūtas ...more
Iveta Celmiņa
Jun 16, 2019 rated it liked it
Jāsaka, ka piekrītu pārējiem atsauksmju rakstītājiem- labi stāsti mijas ar ne tik labiem, tāpēc vienotu viedokli sniegt grūti.
Patika vizuālais noformējums, kurā tiek izmantoti it kā avīzes raksti. (Raksts, kurā vēstījums par dziesmu svētkiem pāraug saziņā ar korektoru, man ļoti patika)
Pietiekami daudz humora, pietiekami daudz skartas nopietnas tēmas.
Kā man trūka? Tīrības, vienojošā elementa, virzības, tēmas attīstības. Ar ko šo darbu es atcerēšos-ar to, ka kaut kas jau tur bija, bet kas?
Lasīt v
...more
Signe
Aug 11, 2019 rated it it was amazing
"Neuztraucies, viss ir slikti un būs vēl sliktāk."

Daudzviet iesmējos skaļi. Smējās arī mana vecmamma. Sieviete, kas sēdēja man blakus vilcienā Zilupe-Rīga, kamēr slimīgi raustījos, lasot nodaļu "GLERTP", gan nesmējās.

Mazliet mulsināja romāna izskaņa, bet tas laikam ir pilnīgi okei, Hohma diezin vai ir vieta, ko var izprast līdz kaulam, pat tiem, kas tur dzīvojuši gadiem ilgi.

(man, lūdzu, gada abonementu "Hohmas vēstnesim")
Linda
Aug 29, 2019 rated it it was amazing
Arvien vairāk novērtēju Grāmatēžu tusiņus. Kad lasīju "Hohmu", paralēli interesei jutu arī nelielu vilšanos. Lai arī īsti neatceros, par ko bija Pilsētas šamaņi, atceros savu sajūsmu par to. Diezgan izbaudot lasīšanas procesu un paralēli attīstot savās miglainajās smadzenēs domu, ka ne tikai seriālu jaunās sezonas nav tā vērtas, uz Grāmatēžiem minos ar diezgan lielu neskaidrību, ko teikt, ko stāstīt. Ja nav, ko stāstīt, tad jāklausās. Un, jo vairāk klausījos, jo vairāk pārliecinājos, ka šī tomēr ...more
Sanita
Sep 07, 2020 rated it really liked it
Kāds stāsts vairāk pie sirds, kāds mazāk, bet rezultātā ļoti gribas atkal uz Nerten izrādēm!
Anita
Apr 02, 2019 rated it liked it
Hohmā, šķiet, ir iespējams viss un tur dzīvo kaut daļa no tām dīvainībām, kas mums katram reiz ir ienākušas prātā, bet neesam iedomājušies tās kādam izstāstīt. Svens Kuzmins to dara.
"Hohma" mani pamīšus gan izklaidēja, gan garlaikoja, gan aizrāva ar tās kolorītajiem varoņiem. No sentimenta līdz absurdumam.
Kopumā amizants ceļojums ar dažiem lieliskiem stāstiem, tomēr nākamreiz es došos uz citu pilsētu.
Agris Fakingsons
Apr 01, 2019 rated it liked it
..jāsaka, ka grāmatas pirmā puse man patika pat ļoti, bet tad – bieži ne, tikai retu reizi – daži no stāstiem likās ne īsti man piemēroti. un tikai tāpēc, ka kaut kāds neizskaidrojams spēks(?) mani atgrūž no šāda veida abstrakcijas ilgtermiņā. bet kopumā gribas uzteikt autoram viņa prasmi uzrakstīt ko šādu :)
Kristīne Līcis
Feb 25, 2019 rated it it was amazing
Shelves: favorites
Ja man būtu burvju vara, es gribētu prast rakstīt kā Svens Kuzmins un prast ironisku absurdu saglabāt gaumīgi nepārspīlētu. Stāstu krājumu par izdomātu piejūras mazpilsētu Hohmu pievienoju savu favorītu sarakstam, jo reti izdodas sastapt tik inteliģentu prozu un fascinējošus sižetus, kuri vienlaikus ir gan pilnīgi traki ("paģiru zāles", kuru mērķis ir padarīt cilvēci brīvu, vai sekta "Hohmas kodeksā"), gan ļoti sadzīviski (Uncle Ben's saldskābās mērces loma piederības "augstākai cilvēces šķirai" ...more
Mārtiņš Vaivars
Liepājnieku Jelgava 94 mēģinājums ar absurdisma elementiem. Pasniegts latviešu reklāmistu viduvējā humora marinādē. Maz interesantu ideju, maz plāna.

Forša pirmā nodaļa (īsstāsts?).
Zane Alksne
Jul 02, 2020 rated it it was ok
Trāpīgs nosaukums tam, kas aprasktīts pašā grāmatā. Nevarētu teikt, ka man grāmata patika un nevar arī teikt, ka tā bija pilnīgi nebaudāma. Ja ir vēlme lasīt kaut ko bez lielas nozīmes un jēgas, tad šis būs īstais gabals. Bet kopumā man nav saprotams kā var rakstīt kaut ko tikai rakstīšanas pēc. Jā, stāsti bija amizanti un neparasti, bet kaut kā manu laivu nesašūpoja.
Anna Marija Reidzāne
3,5
Burvīgs absurds! Tikai brīžiem nogurdina.
AURORA
Jul 10, 2019 rated it it was amazing
12 lieliski stāsti, neskaitot avīžrakstus, kuros vietas, lietas un tipāži ir jau labi zināmi, bet autors raksta tā, ka pēc izlasīšanas ir sajūta, ka esi uz to visu noskatījies caur krāsainiem stikliņiem, esi padzenāts pa statusa kāpnēm augšup-lejup, esi izvizināts ne tikai pa laiktelpu, bet arī kādā atrakciju parka ritenī, iemācījies jaunas valodas un citas prasmes, piedalījies detektīvintrigā u.t.t., un tas viss nav bijis tikai karnevāls.
Laikam autors strādā reklāmā un ir pārņēmis šai jomai ne
...more
Elina Baltskara
Jan 11, 2020 rated it really liked it
Smējos balsī un pasvītroju daudz patīkami neviennozīmīgu teikumu.
Izbaudīju stāstu pakāpenisko savienošanos neparedzamās ķēdēs.
Darbu pavada patīkama ironija - pēdējo stāstu, kur tā sakoncentrēta vien padsmit lapās, labprāt sakopētu un pirmdienās samestu ne tikai kaimiņu pastkastītēs.
Kopumā 4/5.
Gusts Ābele
Jan 13, 2020 rated it it was amazing
Lieliskā prozā sarakstītie fragmenti, kas šķietami spējīgi eksistēt katrs par sevi, beigu beigās saslēdzas kopā vienā lielā, pārsteidzošā stāstā, ko papildina brīnišķīgs dizains, neliela humora, ironijas un fantāzijas pieskaņa un imaginārās mazpilsētas laikraksta izgriezumi, kuri šķiet sevišķi uzjautrinoši pēc tam, kad pirms pāris dienām dokumentālās prozas lekcijā no Kuzmina nācies dzirdēt par viņa mīlestību pret reģionālo presi un tās savārstījumiem par un ap turienes mazsvarīgajiem notikumiem ...more
Liva
Mar 06, 2019 rated it it was amazing
"A tev reizēm nav tāda sajūta, ka tu esi nevis tu, bet kāds cits?"
Ar šādu eksistenciālu jautājumu var raksturot šīs grāmatas galvenā tēla pārdomas un dzīves ritējumu. Nedaudz smiekla un izsmiekla, daudz šķietama absurda, bet ir tur arī drusciņa traģēdijas.

Plašāk blogā:
https://lalksne.blogspot.com/2019/03/...
...more
Hubschrauber
Jan 07, 2020 rated it really liked it
Literārais šedvrs? Diezin vai, tomēr stāstus apriju kā ogas. Pirmajā acu uzmetienā, Hohmas notikumi liekas apsurdi un izdomāti, un tad saprotu, ka tā ir tikai maza daļiņa no realitātes, kas ikdienā paslīd garām nemanāma un pašsaprotama. Tie neizprotamie ziņu virsraksti tak rodas no cilvēkiem mums līdzās.
"[..] es jutu, kā tieku ierauts arvien dziļāk un dziļāk pasaules absurdā. Un, ja tu reiz esi tajā iepinies, tad atpakaļceļa vairs nav - tu saproti, ka varbūt loģika nemaz nav tik stingri iestrādā
...more
Inga Lo
Mar 17, 2019 rated it it was amazing
Lielisks no stāstiem veidots romāns! Katrs no tiem dzīvo savu dzīvi, tomēr ir vienots ar pārejiem. Izcils ir Labais dakteris Levins ar Alko-stop Peļevina stilā, GLERTP ar vectēva mutes pierunāšanu, Trīs kāzas un vienas bēres par depresīvo Ziedoni u.c. Lieliska ideja romānu papildināt ar Hohmas vēstneša ziņām starp stāstiem. Aizraujošs un izklaidējošs.
Anna
Sep 29, 2020 rated it really liked it
Pilnīgs absurds un ārpus šīs pasaules, tāpēc vērts izlasīt, jo šis žanrs, it sevišķi starp latviešu autoriem, grāmatplauktos nav plaši pārstāvēts.

Katrs teikums ir pārsteigums un stāsts neparedzams.
Liesma
Oct 11, 2020 rated it really liked it
"Ai, bļaģ, apraudājos. Sorry. Kaut kā baigi daudz šodien sanāk stāstīt par nāvi. Aiziesim labāk uz novadpētniecības muzeju, parādīšu, kur Māris ar palielināmo stiklu aizdedzināja 18.gadsimta viensētas maketu."
Kristine Kornijanova
Jul 02, 2019 rated it really liked it
Romāna formāts gan aiz matiem pievilkts - tomēr saistītie stāsti rēcīgi. Mani favorīti - GLERTP un Lielie honorāri un papildinošais materiāls "Domas eksperiments Nr.279" Dabs kopumā liek padomāt par visiem frīkiem manā Hohmā!
P.S. Īpašā ★ par grāmatas noformējumu un HV rubrikām
Varis
May 05, 2019 rated it liked it
Romans vai tomēr stāstu krājums ar vairākiem saistītiem stāstiem? Kāpēc ļoti labi uzrakstītiem stāstiem seko stipri viduvēji sacerējumi? Vai tos tiešām vajadzēja ievietot krājumā? Un vēl daudz citu jautājumu pēc grāmatas izlasīšanas! Laikam gribēšu izlasīt arī "Pilsētas šamaņus".
jkdze
Nov 01, 2019 rated it really liked it
Kopumā amizanti. Daži fragmenti, protams, lieliski.
Ligita
May 07, 2019 rated it really liked it
Īpatnēji. Vietām aizrauj, citviet ne tik ļoti. Patika Hohmas Vēstnesis. :)
Ketrisa Petkevicha
Jun 24, 2019 rated it really liked it
21.gs Ezeriņš
Ieva Barisa
rated it really liked it
Jun 22, 2020
Krista Priedīte
rated it really liked it
Jul 13, 2019
becha
rated it it was amazing
May 14, 2020
Agnese Pundiņa
rated it really liked it
Mar 29, 2019
Silvija Indriksone
rated it liked it
Dec 17, 2019
Santa Rimbaud
rated it it was amazing
Mar 19, 2019
« previous 1 3 4 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • Sadursme
 • Tīģeris
 • Krieva āda
 • Vēstule ar pielikumu
 • Neljäntienristeys
 • Svešie jeb Miļeņkij ti moi
 • Jo confesso
 • Три ябълки паднаха от небето
 • Kas te notiek
 • Dzimšanas diena
 • Māra
 • Skaistās
 • Mio nonno era un ciliegio
 • Pāris metru zem ūdens
 • Puika, kurš redzēja tumsā
 • Suņa dzīve. Stāsti un suneti
 • Kinomāna slimības vēsture
 • Vom Ende der Einsamkeit
See similar books…

Related Articles

Need another excuse to treat yourself to a new book this week? We've got you covered with the buzziest new releases of the day. To create our...
18 likes · 12 comments
No trivia or quizzes yet. Add some now »