Jump to ratings and reviews
Rate this book

Domenic Jordan #2

Zabawki diabła

Rate this book
Domenic Jordan skończył medycynę, ale nie jest praktykującym lekarzem. Interesują go magia i demonologia, a ponad wszystko wyjaśnianie tajemnic, co czyni z wyjątkową dociekliwością i uporem.
Akcja opowiadań poprowadzona jest misternie i nie sposób być tylko biernym obserwatorem wydarzeń, każdy staje się ich uczestnikiem. W pewnym miasteczku w zagadkowych okolicznościach znikają dzieci. Nikt nie wierzy, że związek z tym może mieć magia, a nie przypadkowy świadek, który jako ostatni widział dzieci. Atmosfera w miasteczku jest bliska wrzeniu, tłum żąda samosądu… Czy Domenic zdoła znaleźć klucz do rozwikłania zagadki i zapobiec tragedii?
Wspólnie z bohaterami będziesz podążać do kolejnych miejsc i kolejnych tajemnic. Przeniesiesz się do dawnej posiadłości, w której znajduje się przytułek dla obłąkanych, i w której z niewyjaśnionych powodów kamienne figury zaczynają płakać krwawymi łzami, pojawiają się dziwne napisy i… kolejne trupy. Poznasz tajemnice z dawnej przeszłości Domenica, które odcisnęły piętno w jego duszy oraz pozostawiły głębokie blizny na jego ciele. Dowiesz się, jaką moc posiada posąg nazywany Strażnikiem Nocy i jak wiele ludzie są w stanie dla niego poświęcić…
W życiu bohaterów książki niezwykle ważną rolę odgrywają: sny – często prorocze, przeczucia – najczęściej złe, światło księżyca – zazwyczaj w pełni, oraz czarne, złowieszcze kruki. Niemniej ważną rolę odgrywają światło i cień, które potrafią przybierać przerażające kształty. Te elementy budują charakterystyczny i niepowtarzalny klimat oraz atmosferę narastającego niepokoju i oczekiwania.
Każda opowieść w tym zbiorze niesie ze sobą kolejną zagadkę, przed którą staniesz. Nawet się nie domyślasz, jakie może być jej rozwiązanie…

472 pages, Paperback

First published March 28, 2006

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Anna Kańtoch

58 books126 followers
Polish writer. She graduated from the Faculty of Oriental Studies at Jagiellonian University with a specialization in Arab Studies. After graduation she came back to Katowice, where now she works in tourist office. Member of a Silesian Fantasy Club. She made her debut in April 2004 with a short story Diabeł na wieży, which was published in a Science Fiction magazine. She was writing movie and book reviews for web magazine Avatarae. Today she writes for Esensja. In July 2005, her short stories about Domenic Jordan were published in a collection entitled Diabeł na wieży by Fabryka Słów Publishing. Her full lengh book debut was a novel Miasto w zieleni i błękicie.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
67 (25%)
4 stars
116 (44%)
3 stars
65 (25%)
2 stars
8 (3%)
1 star
4 (1%)
Displaying 1 - 7 of 7 reviews
Profile Image for Malgorzata Wilk.
78 reviews
April 3, 2018
Zakończywszy drugi tom przygód Domenica Jordana pomyślałam: ale jak to tak kończyć cliffhangerem? Przecież to nie może się tak skończyć? Ale po chwili wiedziałam, że nie mogło się w żaden inny sposób skończyć i że tak jest dobrze. Ania wielką autorką jest.
Profile Image for Izabela.
93 reviews
May 24, 2020
To była miła przygoda, ale pierwszy tom jednak bardziej przypadł mi do gustu. Ciekawie było lepiej poznać przeszłość Domenica, ale brakowało mi też zagadki, która nie wiązałaby w sobie demonów, magii, czy innych wymiarów.
Profile Image for DeVi.
173 reviews2 followers
March 29, 2020
Wspaniała ,cudowna, fenomenalna kontynuacja przygód o Domenicu. Właśnie tej części brakowało w mojej układance o tym nadzwyczaj oryginalnym bohaterze opowiadań!
Profile Image for Tzar.
29 reviews2 followers
June 21, 2012
Co najmniej tak dobre jak wcześniejszy zbiór opowiadań o Domenicu. Tutaj mamy coś jakby reset, bo poznajemy bohatera w pierwszym opowiadaniu jako młodego chłopaka i każde następne zawiera jakieś nawiązania do poprzednich. Brak też nawiązań do wydarzeń z Diabła na wieży, czym byłem z lekka rozczarowany. Czytało się przyjemnie i szkoda, że to już koniec.
Profile Image for Anna.
3,519 reviews162 followers
February 9, 2016
Short stories connected by character of Domenic Jordan, a medic who never practiced that is more interested in magic and demonology. Good and entertaining reading.
Displaying 1 - 7 of 7 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.