Jump to ratings and reviews
Rate this book

Placebo #1

Placebo On

Rate this book
Prvý diel knižnej trilógie vám rozpovie príbeh mladej Emy inšpirovaný skutočným životom.

Po tom, čo prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledovali strašidelné nočné mory. Emina túžba vymaniť sa dávnym démonom však bola silnejšia. S vidinou nového začiatku sa presťahovala do iného mesta, kde si našla prácu, získala priateľov a otvorila dvere do vysneného života bez paranojí a večného otáčania sa cez rameno. Vyhliadky na lepšiu budúcnosť boli na dosah. Do života jej však vstúpil ON. Podmanivý, cieľavedomý, ale i trochu záhadný Christopher, ktorý sám ukrýva nejedno bolestivé tajomstvo. Dokážu sa s Emou navzájom vyliečiť a preniesť sa z tmavých hlbín minulosti? Alebo to bude len klamlivý a krátkodobý placebo efekt?

V príbehu Placebo nie je nič tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Sledujte životné situácie, kde strach pomáha rásť, bolesť dodáva odvahu, slzy očisťujú, nenávisť mení, predsudky spájajú a láska lieči.

304 pages, Paperback

Published December 10, 2018

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Baja Dolce

9 books105 followers
Slovenská autorka Baja Dolce sa narodila v Bratislave iba štyri dni pred Nežnou revolúciou. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v decembri 2018, keď jej vydavateľstvo vydalo prvý diel romantickej trilógie Placebo – s podtitulom Placebo On. V roku 2019 vyšli trilógii dve ďalšie knižné sestry, pokračovanie Placebo Ja a Placebo My. Baja sa písaniu venuje viac ako polovicu svojho života a vášeň pre písanie v nej prepukla v trinástich, keď začala pomáhať v školských novinách. Neskôr si založila vlastný blog, na ktorom pracovala niekoľko rokov a publikovala tam svoje prvé poviedky. Najviac ju teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu a podelia sa s ňou o emócie, ktoré v nich jej knihy vyvolali. Do svojich diel vkladá vždy niečo z reálneho života, či už vlastného, alebo zo životov priateľov a známych. Autorka sa riadi jediným pravidlom: "Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše."

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
76 (49%)
4 stars
40 (26%)
3 stars
22 (14%)
2 stars
13 (8%)
1 star
2 (1%)
Displaying 1 - 30 of 30 reviews
Profile Image for By Jaji.
76 reviews10 followers
January 18, 2019
Placebo On sa číta dobre a ľahko. 300 stranovú knihu som zdolala za jeden večer, pričom som nutne potrebovala vedieť, ako sa to všetko skončí. Teraz musím byť trpezlivá než vyjde pokračovanie, ktoré bude ževraj ešte napínavejšie. Knihu určite odporúčam večným romantičkám, ktoré vyhľadávajú rozprávky pre dospelých doplnené o časti plné vášne. Príbeh sa môže niekomu na prvý pohľad zdať ako tuctovka, ale príjemne zahreje na duši. Skrýva sa v ňom ľahkosť, emócie a život.

Viac sa dočítate na blogu: https://www.jajibloguje.sk/baja-dolce...
Profile Image for Claudia P. Torkan.
669 reviews61 followers
September 10, 2020
"Každý dobrý skutok sa zapisuje do hviezd. Možno raz budeš mať vlastné súhvezdie."

description/
Priznám sa, že istá dávka skepticizmu voči slovenským autorom ma neprechádza ani v roku 2020. Možno aj vďaka tomu som viac ako milo prekvapená touto knihou a Bajiným talentom vtiahnuť ma do deja hneď od prvej strany (alebo možno od 29tej, kedy som mala menšiu zástavu srdca...).

Kniha Placebo On sa zameriava na Emu Brendtovú, ktorej život nadelil neľahké bremeno, no ona sa ho snaží niesť čo najlepšie dokáže. Vďaka ťažkej minulosti nemá záujem o mužov, vyhýba sa im, no to ešte netuší, čo, alebo koho, jej život prinesie do cesty. Doslova.

Ema sa mi ako hrdinka celkom páčila, hoci bolo miestami vidieť, aká je "neskúsená". Myslím však, že aspoň podľa kníh jej mohlo čo to dôjsť, predsa len, žijeme v 21.storočí. Práve preto mi do oka padli jej spolubývajúce, ktoré so sebou do diela vniesli istú dávku humoru a niekedy aj rozumu, keď to Ema potrebovala. Čím viac premýšľam, tým viac sa pridávam k názoru, že bez nich by bola stratená.

Christopher Pierce. Nuž, neviem, čo o tomto mužovi povedať, pretože až na jeho povesť, ktorá ho predchádzala, bol skvelý. Nikdy na hrdinku v ničom netlačil, dával jej priestor, keď to potrebovala, a bol úplný džentlmen, keď ho potrebovala. Chápala som jeho činy a hlavne prekvapenie, ktorým bol koniec príbehu. Vytvorilo to isté napätie, aj keď tuším, čo stojí za motívmi tohto hrdinu.

Môžeme sa na chvíľu pristaviť pri vedľajších postavách? Ramon, Laura, Kristin... I approve. Veľmi sa mi páčila ich dynamika, a hoci nie som veľký fanúšik Mika Hardyho, myslím, že to bude jedna z tých postáv, ktoré v príbehu jednoducho trpíte, lebo tam sú. Zatiaľ sa však chová ako ten priateľ hlavnej postavy, ktorý ju potajme chce, no bude čakať na vhodnú chvíľu. Uvidíme, čo sa z neho vykľuje v druhej časti.

Celkový štýl písania mi tiež sadol, nakoľko z tohto nesálala typická slová zásoba slovenských autoriek. Niekedy sa tam síce slovko či dve priplietli, ale v porovnaní s inými knihami, ktoré som nedávno čítala, bolo toto na znesiteľnej úrovni.

Placebo On bola príjemná a hlavne rýchlo sa čítajúca kniha, ktorá udala dobré tempo. Nezáleží totiž, s akým námetom autor príde, no ako originálne to spracuje (buďme k sebe úprimní- v roku 2020 je máločo v contemporary žánri originálne). A Baji sa to podarilo na 92%.
Profile Image for Dominika Date.
126 reviews29 followers
October 3, 2019
Placebo On
Séria Placebo je príbeh o osudom skúšanej Eme a jej nadriadenom, tajomnom a prominentnom Christopherovi. Znie vám to ako klišé? Mne tiež, ALE počkajte, počkajte :)
V dnešnej dobe už sa toho príliš veľa vymyslieť nedá, je ťažké byť originálny, preto je dôležité vedieť obohrané témy napísať výnimočne. K tomu, keď sa pridá cit a emócie, ktoré autorka dokázala vložiť do príbehu (myslím, že je to cítiť, že emócie sú podložené pravdou, keďže je príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami), môže vzniknúť naozaj neobyčajný príbeh.
Knižka nám rozpráva príbeh Emy, ktorá so sebou nosí neuveriteľne traumatickú minulosť a bohatého Christophera, ktorý toho tiež veľa ukrýva a ich spoločnej ceste k poznaniu jeden druhého, ale aj seba samých, skrz tajomstvá, intrigy, machinácie, traumy ale aj priateľstvo, dôveru a lásku.
A moje pocity z knižky?
Musím začať určite tým, že je milým osviežením, že hlavný loveinterest nie je badboy. Ok, možno nám to autorka chvíľu hovorila (že bol promiskuitný, a podvádzal), aj nám to párkrát ukázala, ale ja som ho tak nebrala, neviem prečo. Od začiatku mi prišiel sympatický, milý a empatický.. Všetky tieto vlastnosti výrazne prevyšovali nad akýmikoľvek negatívnymi prívlastkami (viem, že by som jednoznačne nemala zavierať oči a hľadieť len na to, čo sa mi páči, normálne to ani nerobím, akurát, že v Placebo On som si proste nemohla pomôcť).
Páčilo sa mi, že vzťah Emy a Chrisa sa vyvíjal pomaly .. . samozrejme, prvý dojem vždy prichádza zo vzhľadu – prepáčte, nech si vraví čo chce, kto chce, prvé na človeku si nevšimneme jeho vnútro, ale práve zovňajšok – a medzi Emou a Chrisom hneď preskočila iskra, ale kým ku niečomu došlo, pracovali na vzájomnej dôvere a spoznávali sa, budovali si medzi sebou hlbšie spojenie, za čo autorke neuveriteľne ďakujem :)
Taktiež všetky vykreslené vzťahy sa zdali také reálne a dobre napísané, až sa mi ťažko verilo, že to písala slovenská autorka (donedávna som slovenským autorom veľmi nefandila, ale napríklad aj Baja a jej písanie ma ťahá naspäť k čítaniu domácej tvorby :) ).
Vedľajšie postavy ako napríklad Laura a Kiki si ma získali už od začiatku svojou úprimnosťou a autenticitou. Priznám sa, že Michael mi prišiel často dosť otravný, ale tak sto ľudí= 100 chutí.
Čo ale ja osobne knižke musím vypichnúť je finálny dôvod rozchodu. Unáhlené závery, bez overenia z prvej ruky sú klišé, ktoré ja nedokážem zniesť. Nemám to rada a ešte som nenašla knižku, kde by som sa nad tým dokázala povzniesť. Čo je samozrejme opäť len môj osobný vkus.
Taktiež si myslím, že som človek s celkom dobrým dedukčným zmyslom a veľa vecí som dokázala predvídať a preto, keď autorka vykreslila nejaké veľké odhalenie, neprišlo mi veľmi prekvapivé alebo šokujúce. Už mám svoje teórie aj do druhého pokračovania (čiže ani tento „nedostatok“ ma neodradí od prečítania si Placebo JA)
Ešte by som chcela vypichnúť jednu vec -Emine nočné mory (dopredu som predvídala, ich obsah, no aj tak ma zasiahol a je to asi divné, ale prišlo mi, že tam tejto udalosti bolo primálo, viac tam toho bolo povedaného, ako ukázaného. .. ale na druhej strane chápem, že zabŕdať do takejto témy nie je ľahké)
Knižka si odo mňa získala 3*/5* s tým, že si myslím, že autorka má s jej písaním a schopnosťou vložiť do príbehu emócie tak intenzívne, až to z tých stránok cíti aj čitateľ, na neuveriteľnú budúcnosť :)
Knižku odporúčam všetkým, ktorý majú radi oddychové čítanie, ale zároveň aj emocionálne horské dráhy :)
Za knižku Bajke zo srdca ďakujem <3 #spolupráca
Profile Image for andy hrdlicová.
83 reviews
July 23, 2020
Táto knižka sa mi veľmi páčila. Čítala sa rýchlo a ľahko - kvôli formátu, odsadenia od krajov, ale i vďaka skvelému štýlu autorkinho písania. Na knižke som našla len jednu jedinú chybičku - prvých sto strán. Počas nich som sa do knižky nevedela začítať a zžiť s postavami. Mala som pocit, ako keď pozeráte nejaký film, ktorý sa vám síce páči, ale nedokážete ho prežiť naplno, keďže len sledujete osudy postáv, ktoré nepoznáte a nestihli ste si ich obľúbiť. V tejto pasáži mi bolo prakticky jedno, čo sa s postavami stane. To sa, našťastie, postupom času zmenilo a oboch hlavných hrdinov, ale i vedľajšie postavy som si obľúbila a ich osudy ma začali zaujímať oveľa viac.
Hlavná hrdinka Ema mi bola veľmi sympatická. Páčilo sa mi na nej, že bola svojrázna, že nekonala zbrklo a prchko a naozaj rozmýšľala.. Mojimi najobľúbenejšími postavami z knihy sa však stali dvojčatá Laura a Kiki, Emine spolubývajúce. Tie boli naprosto úžasné a ich príbehy skvelo ozvláštnili knižku.
Hoc som koniec viac-menej vytušila, vôbec mi to nevadilo. Teším sa na to, čo prinesú ďalšie diely, do ktorých sa v budúcnosti určite pustím.
Túto knižku vám môžem odporučiť, ak hľadáte pohodovú romantickú knižku, ktorá sa číta veľmi rýchlo a vy ňou prakticky preletíte. Myslím, že pri tejto sa určite nudiť nebudete. :)

Profile Image for Ivica Ďuricová.
Author 10 books49 followers
December 25, 2019
Prvý diel Placebo On bol pre mňa zo začiatku ťažký oriešok. Prvých 100 strán som sa do deja akosi nevedela dostať, postavy si ma nevedeli získať a trošku som sa strácala, no potom som konečne "naskočila" a zvyšok knihy už sa niesol v rezkom tempe. Páčilo sa mi, že hlavná hrdinka nie je plochá, ale má temnú minulosť, ktorá ju straší a komplikuje jej život. Niekto na internete porovnával Placebo sériu s 50 Shades, ja som si prečítala obe, Anastazia mi však vyslovene liezla na nervy so svojou naivitou a túto črtu Bajina Ema našťastie nemala. Veľmi sa mi páčil moment na gauči, keď sa Ema prvýkrát musela popasovať naživo so svojimi démonmi a ohrozilo to jej rodiaci sa vzťah. Vtedy ma trilógia prvýkrát rozplakala, potom už sa to stalo iba raz (v tretej časti). Prvý diel bola taká príjemná oddychovka, ktorá sa na môj vkus trochu dlhšie rozbiehala, no potom už nabrala spád a romantika v knihe bola pre mňa presne tá správna dávka sladkého, akú som potrebovala. Plot twist na konci som vytušila, za čo si pripisujem malý egoistický autorský bod navyše :-D Je však napísaný veľmi mierne a myslím, že a priori nie je vytušiteľný, treba počas celej knihy dávať veľký pozor na jemné detaily.
Profile Image for Kristína Ježovičová.
Author 17 books64 followers
July 19, 2019
Už sa mi zdalo, že som sa podobných príbehov presýtila. Opak je pravdou. Trauma a sex ako liek? Prečo nie. Bajin štýl ma veľmi baví, nedovolí pustiť knihu z ruky. Teším sa na druhú časť. Zostalo niekoľko nezodpovedaných otázok, o ktorých samozrejme hovoriť nebudem, lebo nechcem spoilerovať.
Páčilo sa mi, že hlavná hrdinka neriešila len seba a svoje patálie, ale zaujímala sa aj o kamarátky. Celkom rada by som si prečítala samostatný príbeh o Kiki.
Akurát dávam pol hviezdičky dole za to, že všetci boli krásni a "usmievali sa", "s úsmevom".
Profile Image for Sue.
Author 1 book44 followers
July 9, 2019
Prvé myšlienky po dočítaní: nutne potrebujem tretí diel!!!

Autorka Baja Dolce svoje príbehy najskôr zverejňovala na platforme Wattpad, ktorá je známa po celom svete. Už tam si trilógia Placebo získala množstvo fanúšikov. Teraz sa k nám dostáva aj jej tlačená verzia, zatiaľ konkrétne prvá a druhá časť. Rozhodla som sa skĺbiť recenzie na tento príbeh do jedného článku, a preto to bude o čosi dlhšie ako inokedy.

Prvý diel s názvom Placebo On nás vtiahne do príbehu Emy, s ktorou sa minulosť nemaznala. Dej sa odohráva v bližšie nešpecifikovanom meste. Prehadzovali si ju z jednej pestúnskej rodiny do druhej. Až v tej poslednej zažila peklo, s ktorým sa snaží vysporiadať. Nikto nevie, čo sa Eme prihodilo, a dúfa, že sa to ani nedozvedia, pretože na to nie je pripravená. Nikto ju nepripravil ani na stretnutie s Christopherom. Ten má tiež tajomstvá, o ktorých nerád rozpráva.

Najskôr som si myslela, že príbeh bude ľahko predvídateľný a mňa nič neprekvapí. OMYL! Niekto by mohol povedať, že kniha je plná klišé, avšak autorka to poňala po svojom a vďaka jej výbornému štýlu písania vám dej odsýpa. Začítate sa a ani sa nenazdáte a ste na konci, pri ktorom budete nutne potrebovať pokračovanie Ale to už predbieham.

Niekedy mám pocit, že sa mi snívaš, Ema.

Aj napriek tomu, čím si Ema prešla, je silnou hrdinkou. Je opatrná a nepustí si k telu len tak hocikoho. V tomto je ako ja. V okruhu ľudí, ktorým dôveruje, sa vie uvoľniť a byť sama sebou. Stretnutie s Chrisom jej do života vmetie nový vietor a postupne popustí svoju ostražitosť. Čím častejšie sa s ním stretáva, tým viac jej dokazuje, že mu môže veriť. Okamihy, kedy mu odkrývala svoju dušu, ma chytili za srdce. Vtedy bola zraniteľná.

Placebo On je krásne napísaná kniha, ktorá zaujme nejedného čitateľa. Príbeh sa vám podľa anotácie môžete zdať priemerný, ale autorka vás vyvedie z omylu. Vytvorila komplexné reálne postavy, s ktorými sa čitateľ môže stotožniť. Či už je to Ema, alebo nedokonalý Chris s chybami a neodškriepiteľnou povesťou, a tiež ťaživým tajomstvom. Tak ako aj reálni ľudia, aj oni robia chyby, za ktoré ich mnohí odsudzujú.

Ak sa niečo skončilo zle, znamená to, že to neskončilo.

Na všetkých postavách je zaujímavé to, že ani k jednej nemám neutrálny postoj. Hoci sa niektorí v príbehu objavili neskôr, pri každom viem povedať, či sa mi postava páči alebo nie. Aj to je umenie, pretože sú príbehy, kde sú charaktery postáv povrchné a čitateľ je v rozpakoch, čo si o nich má myslieť. Toto nie je prípad tejto knihy. Postavy sú detailne prepracované a ľudské. Z vedľajších hrdinov mi nedá nezmieniť sa o Eminých spolubývajúcich, dvojčatách Kristin a Laure. Sú síce sestry, ale sú rozdielne. Kristin je svojská. Povie, čo má na srdci, a nedáva si servítku pred ústa, hoci niekedy je to na škodu. Laura je jej presný opak. Beznádejná romantička, ktorá čaká na svojho princa na bielom koni. Za povšimnutie stojí aj Michael, ktorého som niekedy síce mala chuť ovaliť panvicou po hlave, no nakoniec mi neskutočne prirástol k srdcu. Hádala som sa sama so sebou, či ho mám alebo nemám rada. A potom vyhrali jeho klady a verdikt je jasný. Je to priateľ, akého by si priala každá z nás. Láskavý, podrží vás, rozosmeje a aj napriek všetkému zlému stojí pri vás. Po Chrisovi je to moje druhá najobľúbenejšia mužská postava.

Vzťah Chrisa a Emy sa rozvíjal postupne, čo je príjemné osvieženie od tých lások na prvý pohľad, ktoré nepôsobia uveriteľne. Pri tom, ako Ema vn��torne bojovala sama so sebou, sa mi zvieralo vnútro. Postupne si k sebe nachádzajú cestu a ja som sa len prihlúplo usmievala.

Očičká jej žiarili ako dieťaťu, ktoré prvýkrát zbadalo darčeky pod vianočným stromčekom.

Celkovo je to príbeh, ktorý zhltnete na pár posedení. Číta sa veľmi rýchlo a k tomu všetkému sa tu nevyskytujú hluché miesta, ktoré by spomaľovali dej. Nezaobídeme sa ani bez povestnej drámy, ale dej sa musel nejako zauzliť, inak by bol nudný. A tento nudný rozhodne nebol.

Placebo On je o boji s démonmi minulosti aj o priateľstve, dôvere a nachádzaní samého seba. Taktiež je o intrigách odvrhnutej ženy a tajomstvách, ktoré dokážu spôsobiť nemalé nedorozumenia.
Knihu by som odporučila každému, kto má rád ľahké, no nie prvoplánové príbehy, ktoré zaujmú a nepustia čitateľa, pokým neotočí poslednú stránku.
Profile Image for Veronica Faye.
13 reviews7 followers
November 25, 2019
Neuveriteľné, emotívne, krásne. Neskutočne sa mi prvá časť páčila. Vyvolala vo mne nespočetne množstvo emócii, čo je pre mňa pri knihe dôležité.

Spočiatku to bolo také klasické ako v iných podobných románoch, vtedy mi čítanie trvalo dlhšie (samozrejme aj kvôli iným povinnostiam). A síce sa tam občas niektoré vety opakovali, absolútne mi to nevadilo. No a potom zrazu prišiel zlom a čítanie išlo samo. Ani neviem ako a za jednu noc som prešla skoro na úplny koniec knihy a zrazu som nechcela, aby skončila (aj keď viem, že sú ešte dve knihy). Tak som si posledné strany prechádzala pomalším tempom. Popri tom sa mi nazbierali niektoré pekné myšlienky a vety z knihy.

Velmi sa mi páčil vzťah Laury, Kiki a Emy ❤️ . Najväčšie šťastie je mať také osoby pri sebe. Obrovské puto, súdržnosť, podpora - asi tak by som ich priateľstvo opísala.

Ema si prešla peklom a obdivujem ako sa dokázala postaviť okolnostiam. Napriek neľahkej minulosti sa jej podarilo postupne zabúdať a užívať si novoty jej nového života. Zaslúšila si to. A celý dej som prežívala s ňou.

Chris... najvprv som bola “áá Chris” a na konci knihy “what the hell...”. Ako áno, podľa opisu bol naozaj krásny, to sa musí nechať. Aj jeho obranársky postoj voči Eme sa mi páčil a myslím, že každá by sme brali takého Chrisa. Vedela som, že je príliš dokonalý a že tam bude povestné ALE, no takéto ALE som nečakala. Ten koniec ma mierne “rozdrvil” a preto som nedočkavá a musím hneď pokračovať druhým dielom a budem veriť, že sa to napraví 😅.

Veľmi pekne ďakujem autorke Baji, že vďaka nej som mala možnosť nazrieť do tohto nového príbehu, ktorý ma pohltil (priam zhltol) a som veľmi rada, že máme na Slovensku tak talentovaných ľudí, ktorí sa vyrovnajú zahraničnej tvorbe.
Profile Image for Som čitateľ.
96 reviews10 followers
October 31, 2019
Kniha je dobrá vtedy, keď sa v nej vie nájsť každý čitateľ. V Placebe sa to rozhodne dá. A ak nie v hlavnej postave, tak vo vedľajších určite.
Začiatok knihy je trochu to milé klišé, ktoré tak milujeme. Obyčajné dievča očarí muža, ktorý je snom každej druhej ženy (ak nie každej). Aj sama Baja mi napísala, že zo začiatku môže príbeh pôsobiť povrchne. Priznávam, odkedy vzťah Emy a Chrisa nabral vážnejší smer, čítala som s napätím a zatajeným dychom
Záver bol dychberúci. To, čo sa stalo, som naozaj nečakala a nevyhla som sa ani slzičke.
Profile Image for Martina Urbanová.
Author 3 books64 followers
September 20, 2020
Od tejto knihy som mala vysoké očakávania, nakoľko zo všetkých smerov počúvam len chválu, možno aj preto som z nej v niektorých momentoch bola naozaj sklamaná. Vo výsledku to ale nebola až taká veľká katastrofa. Bola to veľmi oddychová kniha, hlavne romantická a písaná tak, aby sa aj dobre a rýchlo čítala. Nebolo v nej žiadne výrazné napätie alebo zaujímavé zápletky, občas tiež chýbala hlbšia emócia, ale tak ako relax to obstojí. Celkovému dojmu nepomáhala ani hlavná hrdinka. Naozaj z duše neznášam hysterické ženy a Ema by v niektorých momentoch v tejto disciplíne hravo získala zlato. K úplnej spokojnosti mi tiež chýbal menej častý výskyt gramatických nedostatkov, ale pomaly si už zvykám na to, že niektorí korektori zoberú honorár a pritom odvedú svoju prácu tak maximálne spolovice. Placebo On je teda niečo, čo mi spríjemnilo voľný čas, ale nie niečo, z čoho by som nutne padala na zadok. Na pokračovanie som však zvedavá.

Osobne mi ale nedá nespomenúť, že som sa v niektorých momentoch dosť bavila, hoci neboli napísané so zámerom pobaviť. Podľa mien som uhádla, že sa dej odohráva, pravdepodobne, v Amerike alebo Anglicku, preto som sa vyslovene bavila referenciou na Kobru 11, o ktorej za hranicami anglicky hovoriacich krajín naozaj nepočuli. Tiež ma zarazilo, že tam všetci vo veľkom pili vodku, ktorá tam takisto nie je až taká populárna. Takisto boli zábavné prezývky najlepších priateliek, ktoré síce boli rozkošné, ale s angličtinou tiež toho nemali veľa spoločného. Ale tak čo už, aj majster tesár sa niekedy utne.
Profile Image for Simona.
309 reviews14 followers
June 22, 2019
Chcela som dať plný počet lebo to bolo fakt super aj keď sa tu samozrejme vyskytli prvky ktoré poznáte už z iných podobných kníh šetrím si ju na ďalšie diely pretože mám pocit že dvojka bude fakt super(dúfam že sa nemýlim) Baja Dolce píše zaujímavo a knihu bolo ťažké odložiť.Príbeh odporúčam skôr žienkam ktoré milujú romantické príbehy. Hlavná hrdinka Ema si prežila fakt hnusné veci a som rada že sa riešia v knihe takéto témy lebo sa to bohužiaľ deje.Som zvedavá na druhý diel.Chcete niečo oddychové,dobre napísane tak siahnite po tomto :)

Aj po druhý krát to bolo skvelé :)
Profile Image for Maggie.
453 reviews55 followers
June 13, 2019
Nebolo to dokonalé, mám k tomu síce nejaké výhrady ale tak do 2/3 kníh som si myslela, že tomu dám 4* lenže, potom to išlo celkom z kopca :( :( Ale nevadí, idem sa hneď pustiť do pokračovania a uvidíme, možno autorka vychytala nejaké veci, ktoré mi tu vadili.
137 reviews16 followers
December 17, 2021
Tak som sa po dlhom čase rozhodla podporiť slovenskú tvorbu, ale teda toto mi nesadlo. Je to moje prvé stretnutie s autorkou, nálada na romantiku by aj bola, ale bohužiaľ som po skvelých recenziách zo všetkých strán čakala asi niečo viac. Príbeh samé klišé, hlavná hrdinka otravná, všetko sa dialo akosi prirýchlo. Nebolo to to najhoršie čo som čítala, ale po dočítaní prvej knihy vo mne zostal taký trpký pocit a napriek tomu, že som investovala rovno do celej trilógie, neplánujem v čítaní ďalších častí pokračovať.


Profile Image for Neverending Booklover.
153 reviews6 followers
February 18, 2020
Fúha, tak toto bolo prekvapenie. Podľa obálky som tak nejak očakávala strašnú romantickú somarinu bez zmyslu. Ale po približne 3 stranách som vedela, že táto kniha bude iná. A bola.
Slovenské autorky sú podľa mňa podceňované. Mali by sme ich čítať častejšie.
August 24, 2019
Úžasná kniha, napínavý dej, perfektne napísaná, nevedela som ju zložiť z ruky kým som ju nedočítala, jednoznačne odporúčam!
3 reviews2 followers
June 23, 2020
Skvelý začiatok trilógie od skvelej autorky. Kniha sa čítala neskutočne rýchlo a príbeh ma veľmi bavil. Autorka má skvelý štýl písania! Postavy si zamilujete. Záver som vôbec nečakala, a preto sa veľmi teším na ďalšie časti.
Profile Image for Diana.
141 reviews1 follower
March 30, 2021
wannabe 50 odtieňov sivej alebo každá tuctová romantika, čo chodí na televízii doma.
Profile Image for Lena Nox.
262 reviews29 followers
December 18, 2021
Čím dlhšie rozmýšľam nad týmto príbehom, tým viac dúfam, že si autorka vymyslela echt dobrú výhovorku pre ten koniec pretože bol absolútne nelogický.
Profile Image for Mária.
271 reviews
April 17, 2021
Od autorky som čítala ako prvé Horkosladké esencie, ktoré boli úžasné. Táto kniha je z úplne iného súdka. Ale aj tu musím povedať, že výber knihy bol aj tentokrát dobrá voľba.
Príbeh je písaný veľmi príjemne. Autorkin štýl písania som si rýchlo zaľúbila a kniha vám mizne pod rukami ani neviete ako.
Dej krásne plynulo plynie a rozvíja sa. Dynamika knihe nechýbala. Všetko pekne smeruje až ku skvelému a prekvapivému koncu.
Postavy boli dobre opísané a mali skvelé charaktery. Hlavné postavy som si zamilovala hneď. Emu, ktorá si z minulosti nesie nie práve najkrajší osud a Chris, dokonalý a šarmantný chlap, navyše Emin šéf. To iskrenie a vzájomná príťažlivosť medzi nimi bola skvelo opísaná .Tieto príbehy z kancelárskeho prostredia sa mi páčia čím ďalej tým viac.
Autorka zbytočne nenaťahuje knihu nadbytočnými opismi, ale zaujme vašu pozornosť skvelými dialógmi a monológmi, ktoré sa v knihe nachádzajú.
Pri čítaní si okúsite celý rad emócií, budete sa smiať, plakať, súcitiť s postavami dokonca okúsite aj kúsok hnevu. A nezabudnime aj na erotické scény, ktoré skvelo dopĺňali príbeh.
Po prečítaní knihy mi v hlave ostalo pár nezodpovedaných otázok, takže sa teším, až sa pustím do ďalšej časti tejto série.
July 14, 2021
Na sériu Placebo som počula veľa chvály a preto som trošku sklamaná. Po vynikajúcich Horkosladkých esenciách boli moje očakávania vysoké, no táto kniha ich bohužiaľ nenaplnila.
Myslím si, že najväčšou chybou tejto knihy je to, že je krátka. Všetko sa tam deje rýchlo a miestami mohla autorka radšej spomaliť a viacej niektoré veci rozviesť.
A jednou z týchto vecí bol vzťah Chrisa a Emy, ktorý mi prišiel trošku nereálny. Áno viem že je to kniha ale aj tak. Reálne sa stretli trikrát a už je to láska až za hrob. Akože wtf?? Proste mi prišlo zvláštne, ako rýchlo sa do seba zamilovali na to že sa poznali tak krátko.
Ale aby som len nekydala na túto knihu tak sa mi tak ako pri HSE páčil štýl písania autorky a bolo to rozhodne čtivé.
Emine kamošky Kiki a Laura boli skvelé a myslím že si každý si zaslúži mať Kiki a Lauru. Pomáhali Eme keď jej bolo ťažko a rozhodne jej boli veľkou oporou.
Ale vo finále si myslím že to stojí za prečítanie a rozhodne si prečítam pokračovanie.
Konečné hodnotenie:
Bolo to zlé? Nie.
Čakala som viac? Áno.
3++/5
Profile Image for Michaela M.
29 reviews1 follower
January 2, 2021
Podle mě krásný romantický, hodně emotivní příběh mladé Emy. Placebo On je první díl z trilogie a už od této části jsem se nemohla odtrhnout. Nejen, že jsem prožívala příběh s Chrisem a Emou, ale autorka ve mě dokázala vyvolat tolik emocí až husinu. Přiznávám, miluji romantické příběhy tohoto typu.

Některým tento příběh může připadat klišoidní, ale z mých pocitů, tento příběh je naprosto wau. Baja je autorka, která dokáže přenést čtenáře až do centra dění a tohle se nepodaří všem autorům.

V knize nejen, že se objevovala Ema a Chris, ale najdeme tam i dvojčata Lauru a Kristin, které spolu s Emou tvoří super trio. Kamarádky jak se patří a to je další věc. Autorka v této knize poukazuje nejen na strach, bolest, lásku, ale i na sílu přátelství, což je další věc, kterou v příbězích zbožňuji.
A to nezmiňuji konec, u kterého jsem si řekla "tak to teda ne, musím vědět jak to bude dál."
May 10, 2020
Kedze ma seria dobre hodnotenie, cakala som nieco wau. Toto bolo take klise. On bohaty, krasny, neodolatelny poloboh a ona obycajna sekretarka s tazkou minulostou. Kedze mam podobnych serii precitanych uz dost, tak som mala pocit, akoby autorka pozliepala niekolko z nich. Este aj hlavny hrdina sa vola Christopher, takmer ako Christian Grey. Ema bola zneuzita nevlastnym bratmi, to bola aj Eva z Crossfire. A takto by som mohla poracovat dalej. Mozno keby takyto typ serie citam prvykrat, tak by ma ohurila viac, no aj tak mi strasne vadil autorkyn styl. Vela slovenskych vyrazov, ktore mi do prostredia nezapadali, sex som preskakovala, vobec mi to nepripadalo vzrusujuce. Z knihy bolo citit, ze ju pisala slovenska autorka, co neznasam.
March 4, 2021
Taka oddychovka. Písaná veľmi jednoducho, až človeku nerobí problém odložiť ju uprostred vety. Zo začiatku čakáme kým sa dozvieme celu udalosť, ktorá spôsobila hlavnej postave traumu a nočné mory. A potom čakáme co ďalšie sa do kašle a vyjde na povrch keďže séria ma tri časti.
Uvidíme ako pôjde pokračovanie, no zatiaľ také dosť obyč. 💁‍♀️
Zároveň hneď pri opise prvého stretnutia La. s telenovelamanom ci ako ho nazvali, bolo hneď jasné ako to medzi nimi bude pokracovat
March 25, 2021
Wau tak toto bola vážne dobrá kniha. Pútavá, čtivá, páčilo sa mi prostredie aj postavy a celkovo pekne to má spisovateľka premyslene. Nechápem prečo som doteraz tuto sériu ešte nečítala. Našťastie mám všetky 3 časti zakúpené, takže sa môžem hneď vrhnúť na ďalšiu časť. Som naozaj rada, že aj u nás na Slovensku mame takúto výbornú spisovateľku akou je Baja Dolce. Odporúčam všetkými desiatimi.
Profile Image for Michaela (books.collection).
367 reviews15 followers
March 4, 2020
Do tejto knihy som mala možnosť sa po obrovskej vlny za čítať aj ja. Placebo On bolo prijemne čítanie, ktoré ma určite navnadila čítať ďalej,no nedám plný počet pretože očakávam akési vyvrcholenie. Teším sa na pokračovanie. 😊
Profile Image for adri_booklover_.
159 reviews2 followers
December 31, 2021
Túto sériu som dlho zháňala a veľmi som sa na ňu tešila, ke��že som videla veľmi pozitívne recenzie.
Musím povedať, že kniha bola pre mňa už od začiatku pohodové čítanie, neudiali sa tam nejaké extra veci, až na pár detailov, ktoré ma veľmi prekvapili.
Už keď do seba vrazili, tak som vedela o čo ide. Očakávala som viac erotických scén alebo viac opísaných, ale aj tak to bolo fajn.
Ema bola silná žena, ktorá bola citlivá ako ja. Keď sa zmierila so svojou minulosťou, prišlo jej do života niečo ďalšie, ďalší level.
Koniec bol veľmi pekne napísaný, zaujímavo, prekvapujúco, nechcelo sa mi tomu veriť.
Profile Image for knizny.snilek.
22 reviews
November 22, 2021
Na začiatok len poviem,že sériu som čítala ako rereading a o to viac som si to ešte užila ? V knihe Placebo On sa nájdu hlavne milovníci romantiky, dobrodružstva, vzrušenia, ale aj priateľstva, pochopenia,.. Prvú časť zo serie som zhltla na jedno posedenie a náramne som si ju užila. Baja má v sebe taký štýl písania,že vás automaticky vtiahne do deja a zrazu sa cítite ako hlavná hrdinka príbehu a všetko prežívate spolu s ňou . Nejde mi nespomenúť, že hlavné postavy Emu a Chrisa si zamilujete . A opisy ake Baja používala v knihe vás prenesú do sveta šoubiznisu, luxusu, biznisu a elegancie
Displaying 1 - 30 of 30 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.