Jump to ratings and reviews
Rate this book

Marilyn on Marilyn

Rate this book

Hardcover

First published January 1, 1983

Loading...
Loading...

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
1 (7%)
4 stars
6 (46%)
3 stars
4 (30%)
2 stars
2 (15%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 3 of 3 reviews
16 reviews
May 10, 2026
for research

Locked out of original account, so recreating 2026 books here. But not go the original reviews.
Profile Image for Metalfist.
383 reviews4 followers
February 24, 2023
Al vanaf de eerste film die ik met Marilyn Monroe zag was ik verkocht. Het is één van mijn favoriete actrices en bovendien eentje die echt wel meer in haar mars had dan ze vaak liet blijken. Er zijn in de loop der jaren erg veel biografieën en andere zaken over de actrice uitgekomen, maar van Marilyn on Marilyn had ik eigenlijk erg hoge verwachtingen. Zoals de titel doet vermoeden gaat het dus over zaken die Marilyn ooit zelf heeft gezegd.

Een belangrijke nuance is dat er in de loop der jaren veel quotes zijn verschenen die een eigen leven zijn gaan lijden en die ze nooit heeft gezegd en ik hoopte dat dit boek van Roger G. Taylor niet in diezelfde valkuil ging vallen. Eerlijk gezegd? Ik durf het niet te garanderen aangezien dit gewoon een overzicht is van allerlei quotes van de actrices over verschillende thema’s (over zichzelf, over haar jeugd, over haar films, over de mensen met wie ze werkte, …) die vermoedelijk uit interviews zijn gehaald. Taylor beslist echter om geen enkele vorm van bronvermelding te doen waardoor je eigenlijk een beetje met het gevoel zit dat je hem maar op zijn woord moet geloven. Verder wordt het boek nog wat opgesmukt met (veel) foto’s en dat is altijd wel fijn.

Ware het niet dat ook maar bij minder dan de helft van de foto’s staat aangegeven vanwaar ze komen of naar wie je eigenlijk bent aan het kijken. Dat het foto’s van Monroe zijn is duidelijk natuurlijk, maar het had wel tof geweest als iedereen vernoemd werd of dat je op zijn minst weet wat voor foto het is. Het oogt allemaal nogal slordig..
This entire review has been hidden because of spoilers.
Displaying 1 - 3 of 3 reviews