Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk” as Want to Read:
Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk

4.40  ·  Rating details ·  846 ratings  ·  48 reviews
Tänaseks on RSÕ Eesti enimmüüdud majandusraamat, kokku on selle soetanud endale juba enam kui 15 000 lugejat!

Väikese Eesti mastaabis on see suur number. Sellest tuleneb ka suur vastutus. Nii olengi ma viimase kahe aasta jooksul näinud vaeva, et panna kokku just selline raamat, mida oleks tahtnud ise oma investeerimisteekonna alguses lugeda. Võrreldes 2014. aasta versioonig
...more
Paperback, 416 pages
Published 2018 by Leguar Capital OÜ (first published January 1st 2013)
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk, please sign up.

Be the first to ask a question about Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
Average rating 4.40  · 
Rating details
 ·  846 ratings  ·  48 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Rikkaks saamise õpik. Kolmas täiendatud trükk
Liina Bachmann
Noore ühiskonnana on Eestis endiselt kirgi küttev kõik mis seondub materiaalse eduga ja selle kiiresti saavutamisega. "Vana raha" generatsioone meil pole. Kes on jõukad said selleks kauboikapitalismi 90ndatel seega rikkad inimesed on enamasti self-made ja loomulikult otsivad kõik teid, et saada jõukamaks võimalikult kiiresti ja kindla peale.

Roosaare õpik mulle mingeid erilisi uusi teadmisi mõistliku finantskäitumise osas ei andnud. Rakendasin paljut tema soovitatust juba enne. Kuid kindlasti le
...more
Roosi
Aug 10, 2014 rated it really liked it  ·  review of another edition
Shelves: 2014, eesti
Lugesin seda raamatut huviga, kuna selle ümber on üsna palju haipi olnud. Olen väga nõus Roosaare mõttega, et Eesti koolides ei õpetata, kuidas majanduslikult heale järjele saada ning rikkust ja ettevõtlust pigem halvustatakse. Soovitan seda raamatut kohustuslikus korras koolides lugeda, nt kümnendas klassis. See annab kasulikku infot, kuidas oma rahaasju korraldada ja passiivset sissetulekut tekitada ning suurendada ning on lihtne lugemine, sisaldades palju näiteid reaalsest elust.
Natuke kriit
...more
Merilin
Feb 02, 2021 rated it really liked it  ·  review of another edition
Jõhker rahabossi vaib tuli küll peale hehe.

Minust on ettevõtlus väga suure kaarega mööda läinud elus, kuid nüüdne lugemine vähemalt natukenegi tekitas huvi selle valdkonna vastu (õigemini, olen vähemalt avatum selle suhtes).

Rasvaselt tuleb ka esile tuua, et autor rõhub väga palju eesmärkide ja unistuste seadmisele, mis on tõesti äärmiselt olulised! Aga ei piisa ainult nende kirjapanemisest, vaid tuleb hakata püüdlema nende helesiniste unistuste poole (säästu% tõstmine, tulude kasvatamine, kulude
...more
Aet
Jan 03, 2021 rated it really liked it  ·  review of another edition
Shelves: 2021
On hea tõdeda, et mingi rahatarkus on teoorias mul olemas. Nüüd tuleb seda oskust veidi täiendada ja praktikas kasutusele võtta!
Ingrid
Oct 24, 2020 rated it really liked it  ·  review of another edition
Väga kasulik raamat! Lugedes mõtlesin ikka mitu korda, et oi oleksin ma seda ometi nooremana lugenud! Kindlasti ei oleks see must tänapäevaks ratsionaalset rahaliselt sõltumatut megainvestorit teinud, sest mida ikka iseloomus ei ole, seda pole, aga nii mõnegi otsuse oleksin ehk teisiti teinud.

Kui miski pisut häiris, siis vbolla just see keskendumine neile, kes on niigi loomult rahahuvilised. Valdav enamik intervjuusid algab umbes nii, et “juba varajases lapsepõlves investeerisin kogu taskuraha
...more
Kristjan Lukk
May 31, 2016 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Lihtne, ülesehituselt loogiline, mõtlemapanev, interaktiivne, igaühele VAJALIK. Soovitan soojalt!

Kõige põnevam kogemus pärineb ajast, mil ma ise seda raamatut veel lugema polnud hakanud, kui nägin koolis oma neljanda klassi õpilast seda raamatut vahetunnis lugemas.

Järelikult kõnetab paljusid!
Elo Maria
Sep 03, 2020 rated it it was amazing
Sissejuhatus käis mulle kohati korralikult närvidele, aga lõppmulje jäi siiski väga positiivseks, peamiselt siis selle tõttu, et rahaasjades olen täiesti võhik ja kogu info on uus ja huvitav.

Mulle meeldisid rohked lisandused intervjuude näol, sest erinevatel inimestel paistsid välja üsna erinevad arvamused ja väärtushinnangud. See ei lase nii kergelt tekkida seda trotsi, mis mul rahaasjadest lugemisel väga kerge on tulema.
Meelika
Aug 30, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Raamatust saab palju uusi teadmisi ning märkmik peab kõrval olema või raamatusse kirjutama. Kindlasti tuleb seda raamatut aeg ajalt uuesti lugeda/sirvida, sest palju uut infot, eriti uuele investorile.
Reimo Vellemaa
Mar 02, 2021 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Inspireeriv
Maarja
Apr 25, 2021 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Väga inspireeriv! Kõik nõuanded ja soovitused praktikutelt endilt.
Humoorikalt ja hästi kirjutatud raamat, mis ajendab nüüd ja kohe tegutsema!
Eva
May 26, 2016 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Rikkaks saamisest võiksid kirjutada inimesed, kes on rahast ja rikkusest vaimustuses, nagu Roosaare seda kahtlemata on. See on nii hea raamat! Nii neile, kel pole kunagi suurt varandust olnud - autor jagab praktilisi teadmisi ja tarkusi, mida ise elu jooksul omandanud. Kui ka neile, kel juba mammonat on, kuid kelle silmis sära ühel või teisel põhjusel on elu jooksul kustunud. Näiteks nagu mina, kes ma 12selt avastasin, et raha eest ei saa osta sugugi mitte kõike ning kui nadi on olla õnnetu, kui ...more
Reedik Lindau
Mar 15, 2019 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Raamat mis aitas mul finants asjad korda saada, raha kõrvale panema ja väikeseid investeeringuid tegema hakata. Aitäh Jaak Roosaare!
Merlin
Sep 20, 2020 rated it liked it  ·  review of another edition
Shelves: adult-theme, finance
Kes iganes soovib algust teha finantsmaailmaga ja finantsvabadusega, siis googeldades tuleb kohe ette, et Roosaare õpik on üks "kohustuslik" teos, mida lugeda. Lisaks, et tegemist on väga hea raamatuga. Võib-olla on küsimus selles, et teema ei ole täiesti uus mulle ja suur osa baasteadmisi on juba omandatud. Võib-olla see, et teatud kohtades loed rohkem edulugusid ja autori iseenda propageerimist, kui konkreetseid soovitusi või hoiatusi, mida mitte teha. Olenemata põhjusest ei ole tegemist ikkag ...more
Heli Künnapas
Jan 28, 2020 rated it really liked it  ·  review of another edition
Suurim tugevus on, et Eesti autorina on Roosaare kirjeldanud palju kohalikku olukorda, seda, mis Eestis on võimalik, millised numbrid ja süsteemid meil toimivad. Täpselt see, mida ükski välisautor pakkuda ei saa. Hindamatu on autori enda ning tema sõprade-tuttavate reaalsete kogemuste jagamine. Just see reaalne info, mis Eestis toimub ja toimib. Arvata võib, et eks kõiki oma nippe ja saladusi ei räägi keegi välja, kuid reaalsema pildi Eestis rikastumise võimalustest kindlasti saab.

Pikemalt kirj
...more
Risto Hinno
Jan 24, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Ladusa jutuga asjalik raamat. Olen ise finantsteemade ülikoolis ja tööl kokku puutunud, kuid tuleb tunnistada, et selliseid praktilisi ja asjalikke nõuandeid pole eriti saanud. Mulle meeldib see raamat väga. Asjalikud ning humoorikad näited koos mõtlemapanevate nõuannetega teevad sellest raamatust sellise, mida tasub aeg-ajalt sirvida. Kindlasti tekkis süstemaatilisem huvi investeerimise vastu. Soovitan soojalt kõigile, raha pole elus kõige tähtsam, kuid oma lollusest vaene olemine pole ka tore.
Margit
Jan 23, 2021 rated it really liked it  ·  review of another edition
Mõned aastad tagasi olin ma suhteliselt eelarvamuslik kogu selle rikkaks saamise teema suhtes. Eks mingil määral praegugi, selles mõttes, et ma ei aja seda (rikkaks saamist) meeleheitlikult taga. Ka on finantsvabadus suhteline mõiste, tegu pole ilmtingimata igavese finantsvabadusega - mis saab siis, kui sind tabab raske haigus? Siis on see "vabadus" kohe vastu taevast. Kuid majanduslik mõtlemine ja teadmised ei tee sellegipoolest kellelegi paha. Raamat on hoolikalt ja põhjalikult kirjutatud. Mul ...more
Kai Reinfeldt
Apr 19, 2020 rated it really liked it  ·  review of another edition
Tegemist on hea sissejuhatusega investeerimismaailma ja raamat inspireerib tegutsema. Küll aga võiksid intervjuud eri valdkondade investoritega mitmekesisemad olla. Kuna raamat tahab muuhulgas olla õpikuks ka noortele, siis naissoost raamatulugejatele oleks oluliselt inspireerivam, kui oleks rohkem intervjuusid naissoo esindajatega. Praegu on osakaal 20 meest, 2 naist ja üks anonüümne intervjueeritav. Ehk idee järgmiseks trükiks, kui seda tuleb? :)
Liisa R
Apr 30, 2021 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Tõesti kasulik raamat oli. Lihtsas keeles ja mugav lugeda. Mul on nüüd meelerahufond ja kasvukonto :)

Laenan selle raamatu kindlasti välja järgemööda kõigile oma õdedele ja sõpradele, ehk siis: "how likely are you to recommemd this to a friend? 10/10", sest et lihtsalt nii oluline on olla rahatark. Seda peaks tõesti juba koolides õpetama, selleks et nii paljud pensionieas vaesuspiiril ei elaks. Igatahes, soovitan.
...more
Koit
Sep 18, 2017 rated it really liked it  ·  review of another edition
Recommended to Koit by: Triin
Ma ei teadnud, kas ma soovin selle raamatu kohta kokkuvõtvalt midagi kirjutada, kuna ta yldiselt saavutab ette seatud eesmärgi suhteliselt hästi. Arvestades lisaks, et tegu ongi esimese taseme raamatuga, siis on tegu väga korraliku ylesehitusega, mis yritab inimestele selgeks teha täpselt, mis teenustega/võimalustega ongi võimalik enda rikkust suurendada.
Martin
Jun 14, 2019 rated it really liked it  ·  review of another edition
Basic sissejuhatus investeerimisse ja rahatarga inimese mõtteviisi. Tutvustab erinevaid varaklasse ja strateegiaid väga lihtsalt ja arusaadavalt. Ideaalne esimeseks investeerimisteemaliseks raamatuks. Kingiks hea meelega selle raamatu põhikoolilõpetajale või gümnaasiumialustajale.
Emma
Mar 17, 2018 rated it really liked it  ·  review of another edition
This was my first non-fiction book and it was okay. As it was more like a text-book, i couldn't read it like in a day or two. It was educational and did what it was supposed to do. Also loved the examples as it was from the author's personal experience. ...more
Marek Kütt
Apr 06, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Hea raamat, avardab silmaringi ja muudab mõtlemist.
Tauno
saab laenutada e-raamatukogust:
https://ellu.keskraamatukogu.ee/book/...
...more
Tarmo Pungas
Jun 07, 2020 rated it really liked it  ·  review of another edition
Hea ülevaade erinevatest investeerimisvõimalustest. Praeguseks on näited natuke aegunud, aga põhiideed säilivad.
Katrin
Aug 27, 2019 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Väga kaasahaarav, ülevaatlik ja huvitavate eluliste näidetega teos rahaasjadest. Paljuski oli tuttavat, kuid leidus ka väga palju uut mõtlemisainet.
Madli Allikas
May 25, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Väga hea lugemine end kahe jalaga maapeale toomiseks. Just rahaliselt. Inspireeriv ja motiveeriv, põnev ja realistlik.
Riina Ansu
Jan 23, 2019 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Hea motivaator sâästmisega tegelemiseks. Andmed vb veidi vananenud?
Elar Teder
Jul 28, 2019 rated it it was amazing  ·  review of another edition
This review has been hidden because it contains spoilers. To view it, click here.
Gaspar Luik
Jul 01, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Mhm
Urmo
Nov 24, 2020 rated it it was amazing  ·  review of another edition
See võiks gümnaasiumis olla kohustuslik kirjandus.
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • Kuidas alustada investeerimisega?
 • 12 asja, mida sulle koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma
 • Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse
 • Must vöö müügis
 • Alustava investori käsiraamat: Täiesti algusest reaalsete tehinguteni
 • Mees. Otse ja ausalt
 • Tüdrukune
 • Ka naabrid nutavad
 • Rehepapp ehk november
 • Ajust ja arust. Unest, teadvusest, tehisintellektist ja muustki (Elav teadus, #4)
 • Rahaedu põhimõtted
 • Teekond iseendani
 • Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda
 • Kõige tähtsam küsimus
 • Naine: Otse ja Ausalt
 • Hea une teejuht
 • The Man Who Spoke Snakish
 • Ratsionaalne emotsionaalsus
See similar books…

Related Articles

  Luvvie Ajayi Jones—author, cultural critic, digital entrepreneur—might be best described as a professional truthteller. Her crazily popular...
50 likes · 0 comments
“Üldiselt on turul raha rohkem, kui häid tehinguid või pädevaid investoreid, nii et alustamiseks ei vaja sa suurt finantskapitali - piisab ka tahtmisest, töökusest ja higikapitalist.” 0 likes
More quotes…