Jump to ratings and reviews
Rate this book

Meškių istorijos #3

Meškiai eina į mokyklą

Rate this book
Septyni meškiai ruošiasi eiti į mokyklą. Galvoje sukasi įvairiausios mintys, apima skirtingi jausmai: baimė, abejonės, nerimas ir džiugesys. Todėl jie klausosi suaugusių meškinų pasakojimų, pamokymų ir nekantriai laukia kelionės į mokyklą. Knyga tinka nuosekliam skaitymui, nes pateikiama kaip viena istorija.

36 pages, Hardcover

Published January 1, 2015

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Evelina Daciūtė

16 books48 followers
Evelina Daciūtė is an author of children’s books with a a collection of poetry for adults entitled Žuvys fontanuose. Her debut book was a collection of children’s stories Meškių istorijos (illustrated by Rasa Kaper). Daciutė’s book Drambliai ėjo į svečius (illustrated by Inga Dagilė) was nominated by the Lithuanian Section of IBBY in 2015 as the best children’s book and was translated into Chinese, Russian and Greek. E. Daciūtės’s best known children’s book Laimė yra lapė (illustrated by Aušra Kiudulaitė) received the Domicėlė Tarabildienė Award from the Lithuanian Section of IBBY in 2016 for the most beautiful book of the year, as well as illustrator prizes from Nami, South Korea, Sharjah, and the Bologna Children’s Book Fair. In 2019, it received The Batchelder Award, granted by the American Library Association for the most exceptional children’s book published in the US which has not been written in the United States nor in English. In 2018, the book was included in the IBBY honorary list for its illustrations, and in 2019, in The White Raven catalogue of the world’s most influential children’s books. Daciutė’s book was translated into English, Chinese, Korean, Latvian, Romanian, Slovak, Estonian, Turkish, Croatian, Western Armenian and Ukrainian, and two plays have been staged based on it by Lithuanian theatre directors.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
12 (70%)
4 stars
3 (17%)
3 stars
1 (5%)
2 stars
1 (5%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 4 of 4 reviews
Profile Image for Edita Kazakevičienė.
Author 2 books50 followers
July 15, 2022
Nagi, pakelkite letenėles tie, kurie jau baigė darželį ir ruošiasi labai labai svarbiam gyvenimo įvykiui – mokyklai. Pasiruošti mokyklai – tai ne tik nusipirkti uniformą ir kuprinę, bet ir nusiteikti psichologiškai, susitvarkyti su įvairiosiomis emocijomis: džiaugsmu, jauduliu, nerimu, liūdesiu ir baime.

Apie tai ir yra ši knyga, kurioje septyni meškiai ruošiasi mokyklai. Nors jie maži, tačiau jų nerimas didelis ir nebeleidžia žaisti slėpynių girioje, braidžioti upelyje, klaidžioti lubinų labirinte. Štai čia į pagalbą ateina didieji meškiai, kurie pastebėjo, kad išgaravo mažųjų nerūpestingumas.

Knyga sudaryta iš dešimt trumpų pasakojimų ir juose atsiskleidžia, kaip svarbu kalbėtis ir koks pasiruošimo etape svarbus suaugęs asmuo. Na, o bet kurį rimtą pokalbį palengvina skanėstai, ne veltui ponas Albertas susikrovė kvapnų krepšelį į Žemuogių pievelę. Pasakojimuose vaikai susipažins ir su mokykla, jos taisyklėmis, bei sužinos, kad iš kiekvienos, net ir beviltiškiausios padėties, yra išeitis.

Kaip ir mažiesiems meškiams, taip ir kiekvienam vaikui svarbu būti išgirstam, suprastam, jausti suaugusiųjų palaikymą ir meilę. Labai rami, šilta ir jauki knyga – tarsi mamos apkabinimas ar melisų arbata su medumi vėsų vakarą. Ne mažiau jaukios ir Rasos iliustracijos. Man atrodo, kad ši knyga turi terapinį poveikį, ypač ją skaitant ne vieną kartą. Rekomenduojame visiems, besirengiantiems mokyklai.

www.profesionalimama.wordpress.com
Profile Image for Knygos_pjuvis Lina.
98 reviews32 followers
July 13, 2022
Mums ši knyga be galo svarbi! Pranas, kaip ir mažieji meškiai, šiais metais baigė darželį. Ir nors jis laukia kada prasidės mokslo metai bei kelionė į mokyklą, tačiau jam kyla daugybė klausimų, kaip ten viskas bus? Juk mokykla - tai visiškai nepažintas kraštas, naujos patirtys, nauji draugai, taisyklės, mokytoja ir daugybė informacijos apie mus supantį pasaulį.

Knygelės pagrindiniai veikėjai minkšti, pūkuoti, švelnūs meškiai. Šie septyni mažiai šiais metais baigė darželį ir ruošiasi naujam gyvenimo etapui - mokyklai. Būsimų pirmokų galvelėse sukasi įvairiausios mintys, kyla daugybė klausimų, džiaugsmą keičia baimė ir nerimas, smalsumą – abejonės. Gerai, kad meškiai ne vieni, juos supa mylintys atrimieji, kurie įvairiais aspektais mažiesiems pasakoja apie mokyklą. Meškiai klausosi vyresniųjų pasakojimų, renka patarimus ir nekantriai laukia kelionės į mokyklą.

Nuostabi knygelė! Čia radome daugybę atsakymų į kamuojančius klausimus apie mokyklą. Be to, meškiai labai įtaigūs. Čia tau ne mamos žodžiai, kad viskas bus gerai, o mielų draugučių patvirtinimas, kad mokykla yra nuostabi! Kiekvienas meškis turi skirtingų baimių, nerimo ar lūkesčių, susijusių su nauja pradžia. Ir kiekvienas iš jų gauna atsakymus bei patarimus, kaip jaustis geriau šioje situacijoje, kaip nusiraminti. Ši knygelė spinduliuoja meile ir rūpesčiu. Ir tai puikiai perteikia tiek tekstas, tiek iliustracijos.

Kadangi Pranelis yra taisyklių žmogus, jam labai patiko girios mokyklos taisyklės. Pastarosios skatina toleranciją, mandagumą, draugystę ir bendruomeniškumą. Nuoširdžiai dėkoju Evelinai Daciūtei už tokią išmintingą ir gražią knygelę!

Knygą rekomenduojame 4–7 metų vaikams. Ypač tiems, kurie ruošiasi keliauti į mokyklą, darželį ar kitoms gyvenimo permainoms.
Profile Image for Mama ant dviračio.
74 reviews8 followers
July 21, 2022
Labai gražios iliustracijos ir tema labai svarbi, bet... Knygoje nieko nevyksta. Tik maži meškiai vis kalba kaip jie bijo mokyklos ir dideli meškiai jiems sako, kad jie irgi bijojo. Jei gerai pamenu (knygą jau seniai atidaviau...), tai ir tekstas pernelyg sunkus pradinukams, labai ilgi sakiniai su išvedžiojimais ir nesibaigiančiais aprašymais.
Displaying 1 - 4 of 4 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.