Noud en Gijs trainen voor de marathon in New York. Maar als Noud zijn vriend in een noodsituatie laat vallen zegt Gijs de vriendschap op. Niet alleen Gijs, maar de hele klas maakt hem uit voor lafaard. Behalve Roos die stiekem verliefd op hem is. Om te bewijzen dat hij geen watje is gaat Noud met hulp van Roos vloggen en haalt extreme stunts uit. Tegelijkertijd ziet Roos haar fijne leventje veranderen wanneer de dochter van haar stiefvader bij hen komt wonen. Waarom doet die ineens zo bitchy en wil ze steeds geld lenen? Roos en Noud komen erachter dat ze verstrikt is geraakt in enge praktijken. Er is maar een manier om alles te bewijzen: het maken van een laatste vlog die de wereld zal veranderen...
Carolina Sophia (Carry) Slee (Amsterdam, July 1, 1949) is a Dutch children's author. She also writes books for adults. Her books are based on teenagers, who have problems with their environment and are thus deeper into trouble. Or children who do not understand why mommy is acting so strangely, and where her big belly is suddenly coming from!
For her first books were her own daughters a major source of inspiration. For "Sorrow with mayonnaise" she used a lot of stories where a daughter came home. The atmosphere in the classroom in the book was exactly in the class of the subsidiary. The nasty girl Simone Slee is based on a neighbor kid that her daughters thought was very annoying. As her daughters grew older, they often read the letters in the back page of the TV Guide. As she reads the letter from a boy who tells that his neighbor, who got bullied so badly, that she jumped in front of a train, Sled was so upside down of the story that she wrote the book "Regret" (1996). For this book she gets the prize of the Young Jury.
Hier schrijf ik altijd een stukje over de auteur, maar ik denk niet dat Carry Slee nog uitleg nodig heeft. Wie kent haar nou niet? Je zult vast en zeker wel een keer een boek van haar gelezen hebben of een film gezien. Maar mocht je toch iets willen lezen over Carry Slee. Hierbij een kort stukje. Carry Slee is een van de meest succesvolle kinderboekenschrijver van Nederland. Negen keer won ze de Prijs van de Nederlandse Kinderjury en vijf keer de Jonge Jury. Van haar boeken zijn inmiddels meer dan 5 miljoen exemplaren verkocht. Een aantal van haar boeken zijn ook verfilmd.
Het verhaal gaat over Noud en Gijs die aan het trainen zijn voor de marathon van New York. Maar als Noud zijn vriend in een noodsituatie laat vallen, zegt Gijs de vriendschap op. Niet alleen Gijs, maar de hele klas maakt Noud uit voor lafaard. Behalve Roos, die stiekem verliefd op hem is. Om te bewijzen dat hij geen watje is, begint Noud met hulp van Roos een vlog en haalt hij een extreme stunt uit. Tegelijkertijd ziet Roos haar fijne leventje veranderen wanneer de dochter van haar stiefvader bij hen komt wonen. Waarom doet ze ineens zo bitchy en wil ze steeds geld lenen? Roos en Noud komen erachter dat ze verstrikt is geraakt in enge online praktijken. Er is maar één manier om alles te bewijzen: het maken van een laatste vlog die de wereld zal veranderen....
De omslagfoto past perfect bij het verhaal. Ik vind het zo knap dat Carry Slee na al die jaren nog met nieuwe boeken komt en ook met de tijd meegaat! Mijn dochter van 12 jaar heeft het boek ook gelezen en ze vond het een goed boek. Spannend en leest snel weg! Ik zelf vond het ook een goed boek. Dit boek zouden ze zelfs ook kunnen verfilmen. Ik vind het echt een aanrader! Je kunt het boek kopen voor €14,99 als hardcover en als e-book voor €7,99. Het boek heeft 207 pagina's. Lezen vanaf ca 12 jaar! Ik geef het 4 sterren net als mijn dochter van 12 jaar!
Erg jeugdig en daardoor voor elke lezer geschikt. Maakte het voor mij wel wat minder spannend. Veel gebeurtenissen waren hak op de tak erin gepropt, maar onderwerp is wel actueel.
Boekverslag van Lizzy lid vsn young adult addic club:
Inhoud: Noud en Gijs trainen voor de marathon in New York. Maar als Noud zijn vriend in een noodsituatie laat vallen zegt Gijs de vriendschap op.
Niet alleen Gijs, maar de hele klas maakt Noud uit voor lafaard. Behalve Roos die stiekem verliefd op hem is. Om te bewijzen dat hij geen watje is gaat Noud met hulp van Roos vloggen en haalt extreme stunts uit.
Tegelijkertijd ziet Roos haar fijne leventje veranderen wanneer de dochter van haar stiefvader bij hen komt wonen. Waarom doet die ineens zo bitchy en wil ze steeds geld lenen?
Roos en Noud komen erachter dat ze verstrikt is geraakt in enge praktijken. Er is maar een manier om alles te bewijzen: het maken van een laatste vlog die de wereld zal veranderen.
Mening:
laatstevlog is het nieuwste boek van Carry Slee.
Meteen vanaf hoofdstuk 1 is het enorm spannend! Ik werd het verhaal ingeslingerd! mee gezogen, zeg maar. Aan het zwembad kon ik het niet neerleggen.
Het boek gaat over vriendschappen die stuk gaan en vriendschappen die ontstaan, geheimen en leugens die langzaam aan het licht komen en laten zien dat niet altijd alles is zoals het lijkt.
Door de vele karakters in het boek, hun dialogen en denkbeelden is het net of je in het hoofd kruipt van de personages en voelt wat hun voelen.
Alle gebeurtenissen worden nog vergroot door de verschillende personages.
Het boek is een echte aanrader en laat jongeren zien dat je er nooit alleen voor staat.
Het is een mooie bewustwording van wat er kan gebeuren als je jong bent en hoe je er mee om kan gaan. Een echte topper!!!
Iets te kinderlijk geschreven voor mij, maarrr... wel goed dat dit onderwerp onder de aandacht gebracht wordt. Het boek waarschuwt de jeugd wel goed. :-)
Laatste Vlog gaat over Noud en zijn vriendengroep. Die groep verstoot hem grotendeels nadat hij z'n beste vriend Gijs tijdens een zelf aangestoken brand niet kon redden van zolder.
Noud doet z'n best om geen lafaard te zijn. Hij besluit met hulp van Roos te gaan vloggen, maar daar stopt hij al snel mee omdat Gijs en Jesse hun vlogs beter aanslaan.
In de tussentijd komt de dochter van de vriend van Roos' moeder bij de familie intrekken. Susan gedraagt zich erg raar. Dat komt omdat ze door een groomer wordt bedreigd. Naarmate het verhaal vordert, worden er stappen gezet om deze groomer te pakken te krijgen.
Ik geef het boek vier sterren, omdat Carry Slee een goede schrijfstijl heeft. Het enige minpunt aan dit boek vind ik dat het einde zo snel ging en dan doel ik vooral op het moment dat de politie ter plaatse was bij het huis van de groomer. Er had veel meer kunnen gebeuren voordat Beer werd opgepakt: ik miste vooral de confrontatie tussen Beer en Noud. Het boek had op die punten wel wat spannender mogen zijn.
This entire review has been hidden because of spoilers.
Ik was altijd een grote van Carry Slee, maar ik moet zeggen dat dit best tegenviel. Ik vond sommige personages verwarrend, bijvoorbeeld Femke. Ze is steeds boos op Gijs, en vind hem zomaar ineens weer 'een schatje'. Ook waren er zinnen die personages zeiden wat ik jongeren van mijn leeftijd nog nooit horen zeggen, zoals 'onder het genot van een colaatje'. (Maar misschien ga ik gewoon niet met zulke mensen om.)
Alsnog was het wel een interessant boek, en ik had geen moeite met het lezen. De verhaallijnen waren goed geschreven, en leuk om te lezen. Er waren momenten dat ik niet kon wachten tot ik tijd had om verder te lezen.
This entire review has been hidden because of spoilers.
In Laatste Vlog neemt Carry Slee ons mee in een avontuur waarin vriendschap, online gevaren en de kracht van sociale media centraal staan, wat het zeker één van de boeken maakt die perfect in hedendaags beeld passen. Het verhaal begint wanneer Noud en Gijs besluiten samen te trainen voor een grote marathon, maar hun vriendschap wordt op de proef gesteld wanneer Noud in een noodsituatie zijn vriend laat vallen. Gijs verbreekt de banden en de hele klas bestempelt Noud als een lafaard. Behalve Roos, die stiekem verliefd is op Noud.
Om zijn reputatie te herstellen, begint Noud een vlog, waar Roos natuurlijk maar al te graag bij wil helpen. Ze halen een extreme stunt uit om te bewijzen dat Noud geen watje is. Tegelijkertijd komt Roos' leven in een stroomversnelling wanneer de dochter van haar stiefvader bij hen komt wonen. Deze nieuwe huisgenoot blijkt verstrikt te zijn geraakt in enge online praktijken. Samen besluiten Noud en Roos een laatste vlog te maken die de wereld zal veranderen...
Carry Slee hanteert een vlotte schrijfstijl die je moeiteloos meeneemt door het verhaal. De omslagfoto van het boek past perfect bij de inhoud en trekt meteen de aandacht, in elk geval wel die van mij. Als lezer word je meegesleept in de wereld van vloggen, vriendschap en geheimen.
Toch zijn er enkele aspecten die mij ook minder aantrokken. Zo vond ik sommige personages verwarrend. Neem bijvoorbeeld Femke. Ze wisselt voortdurend van emoties ten opzichte van Gijs. De ene keer is ze boos op hem, en dan vindt ze hem plotseling weer geweldig, een ultieme knipperlichtrelatie. Dit jeugdige gedrag past weliswaar bij het boek, maar als 22-jarige lezer voelde ik me soms buiten de doelgroep vallen. Desondanks was het nog steeds een genot om jeugdsentiment te ervaren door het werk van Carry Slee, die in mijn tienerjaren alles voor me was en ik elke film meerdere keren gekeken heb.
Het verhaal heeft meerdere verhaallijnen, waardoor het tot het einde onvoorspelbaar en leuk blijft. De spanning bouwt zich gestaag op, maar het einde voelde enigszins gehaast aan. Vooral het moment waarop , had meer uitgewerkt kunnen worden. zou de spanning hebben verhoogd.
Laatste Vlog is een aanrader voor jongeren die geïnteresseerd zijn in hedendaagse (online) thema's en vriendschapsdrama. Ondanks enkele tekortkomingen is het een vermakelijk boek dat je aan het denken zet. Carry Slee verweeft hedendaagse problemen in een spannend verhaal dat vlot leest en jeugdsentiment oproept. Het kan zeker in één zitting worden uitgelezen, of bijvoorbeeld ook via audiobook.
Het verhaal moet even op gang komen, maar als je eenmaal aan het lezen bent word je erin meegenomen. Uiteindelijk toch een heel spannend verhaal met een duidelijke boodschap.
Verdriet met mayonaise, Confetti conflict, Kilometers cola en knetterende ruzie, Geklutste geheimen met strafwerk toe, Spijt!, Pijnstillers, Afblijven, Kappen, Razend en zo kan ik er nog wel een paar opnoemen die ik gelezen heb toen ik jong was en zelfs wat ouder was. Tijdloze boeken van Carry Slee en altijd met een boodschap.
De boodschap in de boeken van Carry Slee is altijd belangrijk. Haar boeken zijn gebasseers op tieners met problemen waar ze alleen maar dieper en dieper in komen en hoe ze daar uitkomen. #Laatstevlog is heel actueel en echt van nu. Alles draait om het online zijn, maar wat als we te ver gaan.
Noud en Gijs trainen voor de marathon in New York. Maar als Noud zijn vriend in een noodsituatie laat vallen zegt Gijs de vriendschap op. Niet alleen Gijs, maar de hele klas maakt Noud uit voor lafaard. Behalve Roos die stiekem verliefd op hem is. Om te bewijzen dat hij geen watje is gaat Noud met hulp van Roos vloggen en haalt extreme stunts uit.
Tegelijkertijd ziet Roos haar fijne leventje veranderen wanneer de dochter van haar stiefvader bij hen komt wonen. Waarom doet die ineens zo bitchy en wil ze steeds geld lenen? Roos en Noud komen erachter dat ze verstrikt is geraakt in enge praktijken. Er is maar een manier om alles te bewijzen: het maken van een laatste vlog die de wereld zal veranderen...
Carry Slee is voor vele een jeugdhelding. Haar nieuwste boek toont dat ze als schrijfster mee is met de nieuwste trends. Hoewel ik soms haar vertrouwde schrijfstijl miste, heb ik toch ontzettend genoten van dit verhaal. Eentje dat snel wegleest en waar je een heleboel emoties bij ervaart. Vanaf het eerste hoofdstuk was ik verkocht. Hoewel Carry Slee vaker zwaardere thema's aanhaalt op een zacht manier, vond ik het deze keer misschien een beetje te zacht. Het verhaal rond Susan mocht er van mij dikker opliggen. Ik kreeg na een tijdje het idee dat het verhaal eerder ging over de knipperlicht relatie. Het enige 'foutje' is de term vlog die gebruikt wordt voor gewone youtube-filmpjes. Dat is natuurlijk iets totaal anders. Maar daar heb ik mezelf niet aan gestoord. De personages waren heel fijn. Vooral Noud vond ik geslaagd. Je zag hem als personage echt groeien en daar heb ik als lezer van genoten.
Een boek met een boodschap; hoe vertel je je kinderen tegenwoordig dat er gevaar dreigt op internet. Ze weten alles zelf zo goed en zijn echt niet dom, maar steeds meer kinderen vallen in handen van een cyberlokker; iemand die een kind via internet probeert te lokken. Op tv zie je veel van deze praktijken voorbij komen, er wordt veel voor gewaarschuwd, dit boek is dus meteen een hulp- /waarschuwingsmiddel vind ik. Ook gaat het over vertrouwen en vriendschap in dit boek. Waarom worden vriendschappen verbroken, luister ook eens naar de andere kant van het verhaal. De meelopers uit de klas, die maar naar één kant luisteren en zoveel leed kunnen veroorzaken bij een jongen of meisje. Kinderen kunnen soms zo hard zijn en eigenlijk weten ze de helft van het verhaal niet eens. Ik vond het een heel goed boek, mooi beschreven en voor sommige kinderen confronterend.
Carry Slee verweeft hedendaagse problemen in een spannend verhaal, waar je ook nog wat van opsteekt. In een tijd waarin internet een zeer grote rol speelt in het leven van scholieren en vloggers dé helden van de dag zijn is het ook goed om de schaduwkant van het internet te belichten. Carry Slee doet dit op een gepaste manier, die echter wel spannend is, maar ook behapbaar blijft voor scholieren. Het boek is niet superdik, het leest lekker vlot en de situaties tussen de scholieren zijn herkenbaar voor leeftijdsgenootjes.
Mijn dochter zit dit jaar in de brugklas en koos dit boek om haar eerste boekverslag over te gaan schrijven. Dan kan ik het natuurlijk niet laten om deze ook even te lezen. Carry Slee is en blijft één van de beste Nederlandse schrijvers, zeker voor jongeren. Ze schrijft over actuele onderwerpen, die mijn dochter werkelijk interesseren. Dat vind ik heel belangrijk, omdat ze niet meer zo graag leest als vroeger. Ik heb zelf ook heel erg genoten van het boek. Hopelijk geniet zij er net zo van....
Een heerlijk typisch Carry Slee boek! Zo'n verhaal over een gebeurtenis waarvan je hoopt het zelf nooit mee te maken, maar toch ook wel heel leuk om over te lezen. Het verhaal heeft meerdere verhaallijnen en blijft daardoor tot het eind van het boek onvoorspelbaar en leuk. Ik zou dit boek niet aan leerlingen uit groep 7 of lager aanraden, maar wel aan leerlingen uit groep 8 of onderbouw van de middelbare school.
Ik heb al zo veel boeken van Carry Slee gelezen, dat ik precies weet dat ik kan verwachten. Echte verhalen, die elke kind aanspreken en raken. Realiteit. Mooi sterk verhaal, waar kinderen dagelijks mee te maken hebben. Misschien iets wat ouders of leerkrachten niet zo makkelijk bespreken, wordt in dit boek wel besproken. Door dit boek, kunnen kinderen vragen stellen, zo komt er een gesprek op gang, dat vind ik mooi aan de boeken van Carry Slee. En zeker aan dit boek.
#LaatsteVlog is een herkenbaar Carry Slee boek met een actueel tintje (vloggen). Geschikt voor de jeugd door de eenvoudige schrijfstijl. Maar de verhaallijn op een gegeven moment doet denken aan haar boek Hot or Not en dan is de vraag: hoe verrassend kunnen de hoofdthema's nog zijn?
geweldig boek, die laat zien hoe mensen snel iemand verdenken zonder dat ze ook maar een aanwijzing hebben. Leuk ook om te zien dat Carry slee met de tijd mee gaat. Voor mij als 28 jarige een geweldig boek. Maar ik weet zeker dat kinderen op de middelbare school dit boek ook zullen verslinden :)
Goed dat het onderwerp “groomers” (ik wist niet dat dat zo heet) aan bod komt in dit boek maar vindt het verhaal te “dunnetjes”. Vlogen is het momenteel natuurlijk helemaal dus Carry Slee doet erg haar best zich in jonge middelbare scholieren te verplaatsen.
Lekker boek om even we te lezen, niet heel spannend maar gewoon een relaxed boek.
Merged review:
Leuk boek. Een echt ouderwets Carry Slee boek, leest lekker weg en geschreven vanuit twee perspectieven wat het extra leuk maakt. Zeker een aanrader, maar wel meer een jeugd/ tiener boek
Een spannend, waarin je vanaf het eerste moment mee gezogen wordt in het verhaal en de afloop wilt weten. Thema's als: de gevaren van social media, vriendschap en loyaliteit zijn actueel en herkenbaar voor kinderen in groep 7-8.
Taalgebruik irriteerde me een beetje "weer een crazy actie van die gast" "we hebben het wel goed met al die lekkere chickies hier" maar verder was het echt een goed boek. Ik irriteerde me mateloos aan bepaalde karakters, net een echte brugklas.
Zoals als gewoonlijk mooi geschreven. Is een interssant boek. Leuk en zelfs een beetje spannend. Had van mij opzich wel dieper op het onderwerp mogen ingaan, het is nu een soort “oké” in het boek dat het gebeurd is. Sara en Ramon echt wat een klootzakken.
ik vond dit boek wel oke het is niet dat ik het heel stom vond maar ook niet dat ik er van genoot. Ik moest dit boek van school ook lezen, maar het kan wel. En ik vind ook dat ze over belangrijke onderwerpen hebben in dit boek dat ook in het echt kan gebeuren