Jump to ratings and reviews
Rate this book

Eski Bir Alkoliğin Günlüğü

Rate this book
Ben, bir eski alkolik olarak sizden biriyim. Sabahı yaşamayı, güneşin ilk ışıklarıyla aydınlanmayı seçenlerdenim. Ben, her gün yeniden doğmanın değerini bilenlerdenim.
(Tanıtım Bülteninden)

78 pages, Paperback

Published November 28, 2016

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
8 (50%)
4 stars
3 (18%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
1 (6%)
1 star
4 (25%)
Displaying 1 - 8 of 8 reviews
1 review
March 20, 2019
Güzel bir Türkçeyle yazılmış kitap. Gazeteci yazar Ali Jean Çorakçı'nın kitabı, alkoliklerin nasıl alkolizmden kurtulup eski bir alkoliğe dönüştüğünü anlatıyor. Ayrıca eski alkolik diye bir mantık vardır. Bir insan Alkolü bıraktığı anda Eski Bir Alkoliktir. Bu Mantık Doktorların Alkol Bağımlılığı tedavisinde kullandıkları bir mantıktır. Motivasyon için önemlidir. A.A gibi "Ben X'im, Alkoliğim" diye baştan mağlubiyeti kabul etmezler. Doktorlara özellikle Madde Bagımlığı alanında uzman olan Psikiyatristlerle görüşmek elzemdir. Onlar da Eski Bir Alkolik mantığını size açıklar. Yazarın Alkolizm ile olan Röportajlarını da okuyun bence. Özetle herkese Tavsiye ederim ve arkadaşı da kutlarım. Umarım başkalarına ışık olur.. 😇
July 16, 2018
Yazarın kendi hayatından ve etrafında gördüklerinden yola çıkarak alkol ve alkolizm ile olan deneyimlerini, alkolizmden kurtulma safhasını ve benzer durumdakiler için tavsiyelerini içeriyor. Alkolizmin pençesine düşenler ve kurtulmak isteyenler için, moral verici ve cesaretlendirici bir dayanak olabilir.
Profile Image for Mehmet Kır.
386 reviews15 followers
March 27, 2017
Yazarın kitapta anlatmış olduğu durumlar ve paylaştığı tespitler ile alkolün küçük bir zerresinin bile insan hayatında ne kadar büyük facialara yol açtığını açık bir şekilde vurgulamış.

Kitabın kısa olması ve akıcı dili okunabilirlik için büyük avantaj.

İyi okumalar..
March 21, 2019
alkolü yenmiş eski bir alkoliğin diğer alkoliklere motivasyon aracı olarak çıkarttığı kitabı. alkolü bırakan kişinin kendi toplum içinde alkolik değil eski bir alkolik olarak tanıtması ve bu şekilde ilerlemesi kendisi için en normalı, en güzelidir. siz kendinize alkolik diyebilirsiniz lakin bu yanlışa devam ederek kendinizi kandırırsınız. alkolü bırakan kişiye eski bir alkolik denir. doğru sıfat budur. alkolü bırakıp tekrar başlayanlar zaten alkoliktir. alkolü yenememişlerdir. eski bir alkolik ise bunu yenmiştir ondan eski bir alkoliktir.
1 review
March 20, 2019
Güzel bir Türkçeyle yazılmış. Eski Bir Alkolik mantık olarak doğrudur çünkü bir Alkolik, Alkolu bıraktığı anda Eski Bir Alkoliktir. Kendine Alkolu bırakıp halen Alkoliğim diyenler ise mağlubiyeti kabul edenlerdir. Bu yüzden ısrarla kotuleyenlere aldırış etmeyin. Kitaba gelince: Eski Bir Alkolikler için ve Alkol bağımlılarına yardım olsun diye yazılmış bir kitap. Kendisi doktor değil, blogundaki yazıları kitap haline getirip yardımcı olmak istemiş ve iyi ki bunu yapmış.
Profile Image for Özgür.
44 reviews25 followers
January 7, 2018
Kaynağı bile paylaşılmamış alıntılarla dolu bir kitap. Bunu basan yayınevinin saçma sapan bir yer olacağını düşündüm okurken ve haklı çıktım. Cinius yayınları parasıyla kitap basan bir yermiş. Bir daha oranın bastığı bir kitapla vakit harcayacağımı düşünmüyorum.
Profile Image for Tuna Turan.
350 reviews50 followers
December 21, 2018
Özensiz bir Türkçeyle yazılmış kitap. Gazeteci yazar Ali Jean Çorakçı'nın kitabı, alkoliklerin nasıl alkolizmden kurtulup eski bir alkoliğe dönüştüğünü anlatıyor. Olsa olsa bir alkoliğin günlüğü olabilir kitap, çünkü eski alkolik diye bir mantık yoktur. Bir insan alkolikse kalan hayatı boyunca alkoliktir.
Displaying 1 - 8 of 8 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.