Jump to ratings and reviews
Rate this book
Rate this book
Téměř detektivní román s mladými hrdiny o tajemné minulosti, vyostřené přítomnosti a boji za svou budoucnost, o ztrátách i nálezech na cestě za pravdou. Do dětského domova na předměstí Říma přivedou dvanáctiletého kluka. Zdá se, že nic nepoznává, nic si nepamatuje. Ale to není jediná překážka, se kterou se musí potýkat. Také je tu vůdce klučičí party, který je rozhodnut udělat cokoli, aby nováčka odstranil ze své cesty. O čtyři roky později patnáctiletá studentka pražského mezinárodního gymnázia potká na pláži v Itálii okouzlujícího mladíka. Místo vysněné letní romance však Elena z prázdnin odjíždí plná hořkosti a se ztrátou iluzí. O to větší šok pro ni je, když mezi novými spolužáky – studenty zahraničního výměnného programu – poznává onoho kluka z pláže. Kdo je ale tenhle kluk, co najednou tvrdí, že je někdo úplně jiný, doopravdy? I on však řeší vážné otázky. Přijel do Prahy s pečlivě připraveným plánem. Jenže s jednou věcí nepočítal – s Elenou. Nedávno mu pořádně zavařila. Tentokrát je však odhodlaný nenechat nic náhodě. Nikdo mu nezkříží jeho plány. Ani Elena ne. Ona hledá sama sebe. On hledá svou minulost. A ti dva se opravdu nemusí. Vztah Eleny a Michaela je jako jízda na divoké horské dráze, kdy ani jeden neví, co mohou od toho druhého očekávat za následující zákrutou. A to ještě nevědí, že v tom nelítají sami. A že jde o mnohem víc, než oba na začátku mohli třeba jen tušit…

207 pages, Paperback

Published January 1, 2016

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Lena Valenová

7 books4 followers

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
8 (21%)
4 stars
10 (27%)
3 stars
16 (43%)
2 stars
3 (8%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 5 of 5 reviews
Profile Image for lu.books07.
234 reviews14 followers
September 30, 2018
Je to v celku originální, má to dobrý námět a celkem i spád.
Tajemství a ta záhada, která se okolo kluka z Itálie drží mě nutila číst dál a zajímal mě závěr příběhu. A upřímně řečeno mě konec velmi mile překvapil, pozvedlo to laťku hodnocení.

Našla jsem tu dvě věci, které mi na knize vyloženě vadily, respektive ten divný zlozvyk, že všechny postavy přemýšleli nahlas a veškeré své myšlenkové pochody dávali světu slyšet. Druhá věc, komunikace ve většině případů probíhala anglicky a autorka to čtenářům připomínala tím stylem, že větu rozdělila na půl do dvou jazyků: "We kissed. Toť vše. No big deal."
Vadilo mi to!
Kniha má za mě nesympatickou hlavní hrdinku, která mě vytáčela svými až schizofrenickými náladami.
Žádné plusové body bohužel nemůžu dát ani obálce, která se mi nelíbí a celkově čtenáře podle mého moc nezaujme.

Každopádně konec je velmi překvapivý a originální. Posledních pár stránek hodně napínavých.
Myslím, že kniha má nějaký potenciál, bohužel žádná bomba.
3.5/5*
Profile Image for sberatelka.knih.
505 reviews159 followers
October 19, 2018
Konečně jsem knihu dočetla! 🙌🏼
Z celé knihy mě bavily první dvě a poslední dvě kapitoly. Příběh jako takový není špatný a je opravdu téměř detektivní, jak slibuje anotace, ale... zpracování je obyčejné. Nesedl mi styl vyprávění, který je v er formě a skáče z postavy na postavu během dvou řádků. Stylizace textu se mi také nelíbila, vypadalo to jako reading copy, skoro žádné odsazení. Nejhorší ze všeho byly hrubky, ze kterých jsem vyskakovala z kůže!
Za mě ne...
47 reviews
June 23, 2019
Opravdu nádherný rychle plynoucí příběh. Hodně zapletek, kvůli kterým si budu muset koupit další díl, abych věděla jak to vše tedy dopadne. Moc jsem si knihu užila.
Profile Image for Dragell.
210 reviews24 followers
April 20, 2017
Italské pláže jsou pro první románek jedním s nejkrásnějších možných míst. Nemusí to ale vždy končit vesele. Zvláště když se ten druhý neobjeví na schůzce a vy jej objevíte s jinou. Je to ale jen krátká dovolená a už se s dotyčným nemusíte nikdy vidět. Jaké je ovšem Elenino překvapení, když se Michael objeví u nich doma jako výměnný student?

Nenávist mezi těma dvěma je cítit ve vzduchu. Michael běhá za děvčaty a Elena se mu snaží znepříjemnit život. Když mu je ale neustále v patách, začíná objevovat drobnosti, které k jeho životu nepatří. Kdo je tedy Michael?

Přímá řeč je zde zajímavě řešena a některé anglické rozhovory jsou v knize vedeny částečně česky a částečně anglicky, aby čtenáři připomínaly, že spolu hovoří cizinci. Anglická slova/fráze jsou ovšem jednoduchá a snadno jim porozumí každý.

Co se týče hlavních hrdinů, oba na mne působili lehce nesympaticky. Elena vystupuje jako naštvaná mstitelka a Michael je sukničkář, který se nebojí randit i se dvěma slečnami zároveň. I přesto spolu tato dvojka vytváří zajímavou a místy zábavnou atmosféru.
Příjemná oddechovka.

Recenze: http://dragell.cz/lena-valenova-nahod...
Displaying 1 - 5 of 5 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.