Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “F* – žodis, kurio negalima minėti” as Want to Read:
F* – žodis, kurio negalima minėti
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

F* – žodis, kurio negalima minėti

by
3.98  ·  Rating details ·  324 ratings  ·  28 reviews
Atrodo, kad apie feminizmą nuomonę turi visi, bet tik nedaugelis supranta, kas yra Feminizmas. Žiniasklaidoje dažniausiai piešiamas radikalios feministės portretas, tad kartais kalbant apie lygias žmonių teises žodį „feminizmas“ vartoti būna nejauku. Donatas Paulauskas šioje knygoje bando griauti apie šį judėjimą sklandančius mitus, pasitelkdamas tikras moterų istorijas ir ...more
Paperback, First edition, 192 pages
Published 2017 by Obuolys
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about F* – žodis, kurio negalima minėti, please sign up.

Be the first to ask a question about F* – žodis, kurio negalima minėti

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
Average rating 3.98  · 
Rating details
 ·  324 ratings  ·  28 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of F* – žodis, kurio negalima minėti
Ieva Šukytė
Aug 18, 2017 rated it it was ok
Knyga kaip ir populiarusis feminizmas yra skirta masiniam skaitytojui. Parašyta per asmeninius potyrius ir labai bendrai pristato feminizmą. Pirmoje knygos dalyje tokie pasamprotavimai man visai patiko, beje, labai lengvai skaitėsi. Bet kuo toliau, tuo labiau pritrūko tekstui "svorio". Kai kurie skyriai labiau priminė "bloggeriu" įrašus. Taip pat minimi tik mūsų pop kultūroje feminizmo proveržiai, tačiau visiškai neaptariamos Lietuvos menininkių ar feminisčių-aktyvisčių veikla, protestai. Tikiu, ...more
Nora|KnyguDama
Jul 14, 2017 rated it it was amazing
DONATAS PAULAUSKAS „F* ŽODIS, KURIO NEGALIMA MINĖTI“

Visi turi savo nuomonę apie feminizmą. Kai šis žodis pasirodo bet kokioje diskusijoje, dauguma iš mūsų rėkia tą savo nuomonę, nes juk tai aktuali, „protinga“ ir dažnai „juodos ar baltos“ pozicijos reikalaujanti tema. Kaip tie dauguma mato feminizmą? Ogi:

a) Tai apie tas moteris deginančias liemenėles;
b) Tai judėjimas tų, kurios nekenčia vyrų ir nori UŽGROBTI jų poziciją visuomenėje;
c) Feministės tai tos moterys, kurios taip ir neatrado savęs, sa
...more
Kotryna Verbylaitė
Mar 17, 2017 rated it it was amazing
Lietuvių autorių literatūros lentynose jau seniai trūko tokios knygos.
Ieva
Jul 26, 2017 rated it really liked it
Laisvės suteikianti knyga. Labai rekomenduoju kiekvienam. Paprasta, aiški, nuoširdi, įkvepianti. Tikrai įkvepia toliau domėtis ir gilintis. Ir peržiūrėti savo įsitikimus. Visgi, iki tobulumo pritrūko. Man buvo per daug kartojimosi ir labai pritrūko kritiškesnio ir visapusiškesnio požiūrio skyrelyje apie moteris, dirbančias pornografijos industrijoje.
Bet pritariu, jog svarbiausia, kad tokia knyga yra parašyta.
Agnė
Apr 24, 2017 rated it it was ok
2.5 out of 5

Ši knyga apie feminizmą, lyčių lygybę ir žmogaus teises skaitosi lengvai ir gana įdomiai, todėl yra neblogas įvadas tiems, kurie tik pradeda domėtis šiomis temomis.

Man asmeniškai buvo truputį per daug kartojimosi, ypač paskutiniuose dviejuose skyriuose, bet galbūt todėl, kad jau nebesu "naujokė", nes su šiomis temomis jau buvau susidūrusi akademinėje aplinkoje.
Karolina
Apr 08, 2018 rated it it was amazing
Kiekvienam. Nuo jauno iki seno. Praplečianti akiratį. Paliečianti temas, apie kurias Lietuvoje reikia kalbėti garsiau. Tiesiog būtina perskaityti.
Jovita
May 31, 2020 rated it it was ok
Not bad, but didn't touch me
Dar vieną puslapį
Nov 14, 2018 rated it really liked it
Feminizmas man nėra nauja tema. Ji pas mane atėjo pradėjus giliau domėtis vaikų auklėjimo ir ugdymo temomis. Tos dvi dėžutės, į kurias mes talpiname savo vaikus – mėlyna berniukams ir rožinė mergaitėms, mane neramina. Dar giliau feminizmo tema įtraukė per tokias ryškias asmenybes kaip B. Tiškėvič ir M. Jankauskaitė. Taigi šią tema atradau ir ji man aktuali iki šiol, nes kasdien matau gausybę pavyzdžių kaip vadovaujamės stereotipais ir net nestabtelime susimąstyti, kodėl vyksta vieni ar kiti daly ...more
Kristina
May 06, 2017 rated it it was amazing
Lengvai ir nuoširdžiai parašyta knyga. Praturtinanti, supažįstanti, sistemiškai ir struktūruotai praplečianti mąstymą ir supratimą apie mus supantį pasaulį. Tai labiausiai ir įkvepia.
Privertė susimąstyti, kokia buvau laiminga vaikytėje, kur niekas nevaržė mano poreikių pagal jokias lyčių "taisykles", tačiau grožio kulto ir savivertės teorijos nebuvau suvokusi taip giliai, kaip dabar padėjo ši knyga. Išlaisvinanti patirtis. Būtina visiems!
Monika
Jun 19, 2017 rated it it was amazing
Shelves: favorites
Buvau pasiilgus geros, informatyvios, galutinai atverenčios akis literatūros.
Ačiū autoriui už šį darbą. Požiūrį apie lygias teises reikėtų plėsti kiek įmanoma labiau. Ir visiems.
Inga
Aš labai džiaugiuos, kadbuvo išleista ši knyga, kurios mūsų visuomenei labai reikia. Ir nors ji labiau skirta žmonėms, mažai ką težinantiems apie feminizmą, knygoje yra autoriaus ir kitų asmenų asmeninių patirčių ir įdomių pavyzdžių. Gal kas mažiau patiko, tai, kad kai kurios mintys per dažnai kartojos.
Laura
Mar 05, 2018 rated it really liked it
Jeigu bent kiek susipažinusiam su feminizmo istorija bei idėjomis, knyga nepateiks nieko naujo, tačiau naujokams ir tiems, kam reikia sukramtytų minčių - labai sveikas ir lengvas skaitinys.
Giedre
Aug 15, 2017 rated it it was ok
Įdomus buvo tik pirmasis skyrius. Apskritai knygoje labai daug kartojimosi, nepatiko rašymo stilius, kartais jaučiausi tarsi skaitydama dvyliktoko samprotavimo rašinį. Knyga galbūt sudomintų tuos, kurie niekada nesusimąsto ir nesidomi šia tema, tačiau man didžioji dalis knygos pasirodė tarsi "common sense". Nepatiko
Meda
Jan 26, 2018 rated it really liked it
great summary of the subject
Arūnė
Jan 10, 2020 rated it it was amazing
"Mažiau dėmesio kreipdami į tai, kas atrodo normalu, o kas ne (tiek savyje, tiek kitame), pamatysime, kad skirtumai tiesiog nebeatrodo tokie svarbūs, kokie yra dabar."
Migle
Sep 20, 2017 rated it it was amazing
Knyga, kurią derėtų paskaityti kiekvienam. Tai toli gražu ne tik apie feministinį moterų judėjimą - tai apie mūsų visuomenėje įsišaknijusias socialines "normas", mūsų lyčių ir jų skirtumų suvokimą ir apie tai, ką reikėtų daryti kitaip, kad tų skirtumų nors dalele sumažėtų.
Rekomendacija absoliučiai kiekvienam, tiek vyrams, tiek moterims, nes tai TIK knyga :)
Agne Pak
Jan 05, 2020 rated it liked it
kadangi šią knygą skaičiau po antrosios donato „kam reikalingi verkiantys vyrai“ knygos – jaučiausi lyg kai kuriuos skyrius ar pastraipas skaitau tiesiog antrąsyk. nebloga santrauka feminizmo tema, ypač aktuali tiems, kuriems ši tema lig tol apskritai buvo svetima. didaktinis autoriaus tonas kišo koją, bet kažkaip visai pasidžiaugiau, nes antrojoje donato knygoje jau buvo rašoma laisviau – taip, kad autoriaus progresas yra, o temų aktualumas, nemanau, kad mažės. tai lauksim kažko dar, tik su ger ...more
Milda
Feb 26, 2020 rated it liked it
Pradžia pasirodė stipri ir įdomi- galybė įdomių faktų, istorijos, iliustracijų. Skaitėsi su malonumu. Deja, peršokus knygos vidurį susidomėjimas nublanko, neberadau nieko, ką būčiau galėjus išsinešti. Paskutinius du skyrius perskaičiau iš viso prabėgom.
Kadangi skaičiau šio autoriaus "kam reikalingi verkiantys vyrai", kuria nusivyliau, šiek tiek tikėjausi reabilituoti autorių šia knyga. Vis dėl to antroji knygos pusė stilistiškai ir "svorio" prasme labiau primena ir antrąją knygą "kam reikalingi
...more
Viktorija
Feb 25, 2018 rated it it was amazing
Knyga skaitosi labai lengvai, joje nėra sudėtingų mokslinių frazių ar sąvokų, dėl to ją galime priskirti prie plačiajai visuomenei skirtų leidinių. Šią knygą rekomenduočiau perskaityti bent kartą kiekvienam, galbūt šį knyga būtų pradžia kuri paskatintų daugiau domėtis visuomenėje vyraujančiomis nuostatomis ir pakeisti požiūri į esamus ''normalumo'' apibrėžimus. Tokių knygų Lietuvoje norėtųsi daugiau.
Vilma
Aug 27, 2018 rated it it was amazing
Shelves: feminism-gender
Gailiuosi, kad šią knygą skolinausi, o ne pirkau, nes norėčiau duoti ją paskaityti kiekvienam pažįstamam žmogui ir šeimos nariui. Jeigu galėčiau, tai būtinai ir į mokyklų privalomų knygų sąrašus ją įtraukčiau. Labai džiaugiuosi, kad autorius šią knygą išleido lietuviškai, nes mūsų šalyje labai trūksta diskusijų ir lengvai prieinamos unbiased informacijos apie feminizmą ir lyčių socialines normas. Su nekantrumu laukiu sekančios knygos.
Sandra Adamonių
Mar 22, 2019 rated it really liked it
Ši knyga būtų naudinga mokyklose, lytiškumo pamokose,taip pat visiems tiems, kurie galvoja, kad homoseksualumas yra užkrečiamas arba tai, kad konkreti lytis nurodo kokį gyvenimo būdą reikia gyventi, kaip elgtis, ką rengtis ar kokį amatą rinktis.
Knygoje yra gerų įžvalgų apie kurias ir pati nesu pagalvojus, kurios dabar suteikia daugiau laisvės ir tolerancijos "kitokiam".
Toshkis
Jan 21, 2020 rated it it was amazing
Labai patiko! Uzkabino nuo pirmo puslapio, parasyta lengvai, pateikiami idomus faktai, praplete suvokima ir paskatino giliau susidometi tema. Manau knyga reiketu perskaityti ne tik moterims, bet ir vyrams, nes feminizmas daznai suprantamas klaidingai.
Karolina Bakanauskaite
Puikus pasirinkimas skaitytojui, kuris yra feminizmo temos naujokas. Šiek tiek istorijos, nemažai asmeninės patirties, labai artimos lietuviui, patraukliai ir greitai skaitosi bei užkabina pasidomėti giliau ir rimčiau.
Kamilė Navardauskaitė
Apr 15, 2020 rated it really liked it
Labai paprastai ir aiškiai parašyta knyga. Visiškas must read.
Kristina Pasaka
Jun 29, 2019 rated it really liked it
Gera knyga pradedanti gilintis į feminizmą. Tiems kas jau turi daug žinių gali būti per lengva. :)
Akvilė Sebežiova
Jun 26, 2019 rated it it was amazing
Sia knyga reiktu perskaityti visiems! Pakeitr poziuri i feminizmo apibrezima :) linkejimai autoriui :)
Fleeting Bird
Jan 05, 2018 rated it it was amazing
Esu be galo dėkinga autoriui, kad turime tokią knygą Lietuvoje. Atvira, nuoširdi, taikli. Puiki pradžia pradėti plėtoti šią temą mūsų šalyje. Man to labai trūko. Ačiū!!
Au Au
Oct 20, 2017 rated it it was ok
great cover, decent textbook
Liveta Lukauskaitė
rated it it was amazing
May 11, 2019
Monika Lekeckaitė
rated it it was amazing
Dec 03, 2019
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • Petro imperatorė (Petro imperatorė, #1)
 • Vyvenimas
 • Balta drobulė
 • Mātes piens
 • Dievų miškas
 • Žali sausainiai. Knyga sveikiems neurotikams
 • Kabinetas 339
 • Silva Rerum
 • Altorių šešėly
 • Pietinia kronikas
 • Pirmąkart mama. Faktai, mitai, giminės moterų balsai ir vienos mamos istorija
 • Viena Indijoje
 • Stasys Šaltoka. Vieneri metai
 • Tūla
 • Kūnai
 • Le jour où j'ai appris à vivre
 • Walk Through Walls: A Memoir
 • Trisdešimt
See similar books…

News & Interviews

In these strange days of quarantine and isolation, books can be a mode of transport. We may have to stay home and stay still, but through t...
52 likes · 35 comments
“Stereotipinė lyčių socializacija yra būtent tai, kas riboja vaikų kūrybiškumą, individualumą, charakterį, asmenybę, interesus, savivoką ir talentus tuo vaikystės metu, kai visi šie dalykai turėtų būti skatinami, puoselėjami ir saugomi.” 0 likes
More quotes…