Wilde je altijd al weten wat grote schrijvers als Adriaan van Dis of Connie Palmen schreven toen ze nog ploeterende, ongepubliceerde twintigers waren? Gekrenkt en hongerig verschijnt in boekvorm als de twintigste editie van Das Magazin! Verwacht 264 pagina’s met veel drama, seks en frustratie, in de nooit eerder verschenen vroege schrijfsels van auteurs als Arjen Lubach, Astrid Roemer en J.M.A. Biesheuvel.
Eerlijk? Je zou een review niet moeten beginnen met de vraag 'eerlijk?'. Kort samengevat vind ik dat Philip Huff gelijk heeft wanneer hij in zijn stukje schrijft:'te lang aan een dood paard getrokken'. Het is een vreselijke vergelijking, maar dit boek stond vol met dode paarden. Waar niet noodzakelijk opnieuw, soms na 40jaar, aan getrokken had moeten worden. Maar Das Mag kan zich wat mij betreft veel permitteren. Dus ook dit. Toch ook gezellig om te lezen dat al mijn idolen (Maartje Wortel! Esther Gerritsen!) knoeiden toen ze twintig waren. Want tenslotte, wie niet? Eerlijk? Ik ook. Ik knoei uiteraard nog steeds en ik hoop dat geen van ons denkt ooit aan iets anders toe te komen. Of ooit de ambitie koestert daarmee te stommen. Laat ons allen knoeien. Gekrenkt worden. En volhouden.
Dit boek toevallig op basis van cover opgepikt in een boekenwinkel. Wat een parel van een boek. Ik las merendeel van het boek uit tijdens mijn ochtendlijke metro-ritjes en werd volledig in de stukjes opgeslorpt. Achtergrondstukjes zijn vaak interessanter dan het fragment maar dat neemt de sfeer en de genialiteit van het boek niet weg.
Dat het er dan nog eens zo prachtig uit ziet is mooi meegenomen.
Compilatie van ongepubliceerde proza en poëzie van enkele Nederlandstalige auteurs. Leuk om te merken dat je niet als ervaren auteur geboren wordt, dat schrijven werken/leren is en dat sukkelen in je twintigers mag. Leest fijn, veel afwisseling in toon/type/thema.
Meest genoten van de teksten van Arjen Lubach, Joke van Leeuwen en Oek de Jong. Iets minder door aangesproken maar niet slecht: Adriaan van Dis, Esther Gerritsen, Jessie Durlacher, Kristien Hemmerechts, Menno Wigman, Mieke Douwesz, Saskia De Coster. Eerder stroef: Astrid Roemer, Daan Heerma van Voss, Ellen Deckwitz, Hanna Bervoets, Joost de Vries, Maartje Wortel Rob van Essen en Yves Petry. Vooral die laatste.
De bijdragen van Herman Koch, Renate Dorrestein, Jamal Ouariachi en J.M.A. Biesheuvel las ik maar gedeeltelijk (spraken minder aan).
Ethische moeilijkheden met de bijdragen van Marja Pruis, Kees 't Hart en Walter van den Berg (en lichtelijk bij Marijn de Boer)
Wat moet je ballen hebben om oude schaamte volle versies van je eigen vingers het daglicht te laten zien. Erg genoten van de eerlijkheid. Grote dromen, afwijzigingen en vooral doorgaan dat hebben ze bewezen.
Iedere schrijver begint ergens. Deze verhalen van bekende schrijvers (van voor hun doorbraak) bewijzen dat. Menig verhaal is dan ook ondermaats en enkel interessant voor liefhebbers van de desbetreffende schrijver.