Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Pietinia kronikas” as Want to Read:
Pietinia kronikas
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Pietinia kronikas

4.4  ·  Rating details ·  573 Ratings  ·  55 Reviews
Šiauliai. Vieno vaikino istorija iškart po nepriklausomybės. Kožos ir treningai, meilė ir pinigai, laukinis kapitalizmas ir regbis. Juokas pro ašaras…i viskas – originals.

Rimantas Kmita – literatūros kritikas, poetas, rašytojas – pirmuoju savo romanu „Pietinia kronikas“ stato Šiauliams paminklą. Tai knyga apie Šiaulius, parašyta Šiaulių šneka. Apie bachūrą iš Pietinio rajo
...more
Hardcover, 368 pages
Published 2016 by Tyto alba
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Pietinia kronikas, please sign up.

Be the first to ask a question about Pietinia kronikas

Community Reviews

Showing 1-30
Rating details
Sort: Default
|
Filter
Tomas Ramanauskas
Apr 19, 2017 rated it really liked it
Prievartinis knygų skaitymas mokykloje baigiasi tuo, kad didžiuma užauga alergiški lietuvių literatūrai. Nežinau, ar mokyklų programose vis dar yra Avyžiai ir panašios baudos, bet kieno sąskaita atlaisvinti vietą Rimanto Kmitos “Pietinia kronikas” tikrai yra.

Drįstu sakyti, kad tai yra lokali “Rugiuose prie bedugnės” versija. Nelyginsiu meninių ambicijų, bet seniai neskaičiau lietuviško kūrinio, kuriame tiek daug nesuliteratūrinto gyvenimo, gyvos kalbos ir adekvatumo. Nežinantiems - knyga parašy
...more
Caro the L. of the H.
Jul 18, 2017 rated it it was amazing
Recommended to Caro by: Milda
Pasakyti, kad man patiko ši knyga – tai nepasakyti nieko. Patiko labai labai, su didžiausiu malonumu perskaičiau, praryjau, suvartojau. I gera daba ant dušias.
Be galo patiko Rimanto, ir rašytojo, ir veikėjo, toks visiškai deadpan humoras be akivaizdaus humoro, jo beveik filosofiški pamąstymai apie žmones, gyvenimą ir, aišku, Šiaulius. Pati Šiauliuose negyvenau, o jeigu būtų kitaip, ko gero dar labiau svaigčiau. Šiauliečiams gi smarkiai svaigti tai kaip ir privaloma.
Įdomu buvo stebėti veikėjo e
...more
Efka
Kaip devyniasdiešimtu vaiks, kuriam nesvetimi kreipiniai „E duchas atejni čia“ bei „agirdž aturrūkyt, a gal' duot paskambint'?“ galiu pasakyt', ka Rims Kmita yra maladiec. Ir kas an knygas viršelia parašyta, tą Rims viduj i duod – normálus traukinuks i nepriklausomybies pradžią i laukinia kapitalizma laikmieti su visuom detaliem.

Skaitydams ne kartą žvygavau i šiepiau dantis, nes nu kitaip nesigaun. Puikus autoriaus humuora jausmas, permests kartu su mielkais, bet tiksliais to laikmečia faktais
...more
Dorian de Jandreau
May 24, 2017 rated it it was amazing
Shelves: owned
Ašai ilgai galvuojau a pirkt' tą knygą a ne. I vieną dieną stovėjau prie kasos, mergike skenuoj' mana knygas, ašai griebiau šitą i sakau: "Davaj, da man tą paskaičiuok". Tada pabazarijau su pardavėja ka vakar praleidau susitikima su pačiu autorium. Sakau: "Gaila, ka Kuršėnu grafikai taip sudirbti daba, ka vakarais važiuot' i Šiaulius man jau nebeišein'. Būčiau tikrai atvykęs pasiklausyt'..." Da paklausiau gal autorius buva Knygu mugėj, bo ten kiekvienais metais važiuoju. Kažkaip ta pardavėja Šia ...more
Aistė Ožalinskaitė Prokopovič
Aš tikrai da nesu skaičius jokias knygas, kur taip galiečiau restrospektyviai sugrįžt į vaikystes laikus. Da niekada nier taip buvę, ka taip nostalgiškai atsiminčiau sava dienas, kai gaudavau per nagus nuo bratkių už paišymą ant vandamų plakatų.

Aš negaliejau patikiet, ka tas Kmita kaip trets mana bratkis. Aš turu du. Abu buva su Švarcnegeria šukuosenom, tom plytom ant galvuos i abudu su treningais. Tėvai net buva aniem atidavę padvalą, kur įsirenge sava štanginę. Iš kitų namų ateidava pacanai i
...more
Milda
Mar 22, 2017 rated it it was amazing
Dar net neatsivertus knygos, jau žinojau kaip ją įvertinsiu. 5 balai už viską: stilių, autentiškumą, originalumą, humorą, nostalgiją, nuoširdumą, pasakojimą, Šiaulius :)
Ne veltui kurinys pripažintas kūrybiškiausia metų knyga, čia iš tikrųjų šiaulietiška kalba, maišyta su devyniasdešimt trečiųjų-ketvirtųjų metų jaunimo slengu, skamba labai gyvai ir nuoširdžiai, organiškai. Puikiausiai atskleistas paauglio geziuko mąstymas, galiausiai pasikeičiantis , vis bandant atrasti save ir savo vietą po sau
...more
Orient
Jan 01, 2018 rated it it was amazing
Nu ku aš gal pasakit, kiec pacans, gerai bazara daro. Kone, Vėjo Nublokšti blyn, net ašarike išspaudžio, ka gražei visks parašit buva 💜💜💜💜💜💜💜💜💜
Ieva
May 30, 2018 rated it really liked it
Smagi knyga. Aš kadangi Šiaulių krašte užaugus, tai man ir kalba visa aiški buvo, tokia sakyčiau, sava visai. :D Manau, Kmita puikiai aprašė tą XXa. pabaigą, ir puikiai parodė visą vaizdą. Nors ir pati tuo metu buvau dar tik leliukas, tai netrukdė mėgautis knyga ir prisiminti tuos laikus, kadangi įvairių istorijų ir iš tėvų, ir iš kitų žmonių prisiklausyta. Knyga unikali šita, tikrai, tai "Pietinia kronikas" ir tėčiui dovanosiu. Tikrai tikiu, kad patiks grįžti į jaunystę :)

"Rytą, kai turiam važ
...more
Skaistė
Aug 15, 2018 rated it it was amazing
Su šia knyga turėjau progą susipažinti su tokiu gyvenimu ir tokia Lietuva, kokios nepažinojau. Gyvenau kitur ir knygoje aprašomu laiku dar tik pradėjau lankyti mokyklą, tad skaitant apėmė jausmas, tarsi čia visai kitas pasaulis ir visai kitas gyvenimas vyko. Iš pradžių buvo keista. Ne tiek dėl kalbos, kiek apskritai dėl to pasaulio kitoniškumo, tokio gana svetimo maniškiam. O kas svetima lyg kažkaip "nelimpa". Bet po truputį pagrindinis veikėjas, Rimas, ėmė patikti, vis labiau ir labiau. Ėmė dar ...more
Virga
Nov 01, 2018 rated it it was amazing
Pradėjau skaityt seniai, kai tik ją išleido, bet numečiau po pirmo ketvirtadalio, nes negalėjau niekaip - lindo vis jaunystės gilūs įspūdžiai apie tai, kaip tekdavo nuo tų treninginių forsiukų bėgioti ir slapstytis, vakarais vaikštant dairytis ir drebėti. Ne vienas draugas nuo jų buvo į galvą gavęs, etc. Ne Šiauliuose, tiesa, Kaune, bet - tas pats. Ir štai knyga apie jų gyvenimą. Baisiai tiksli, tikroviška, net pykino iš pradžių. Paskui, metams ar daugiau praėjus, galvoju, reikia pabaigti 1) sav ...more
Kristina
Mar 05, 2018 rated it really liked it
Kažin ar būčiau skaičiusi šią knygą, jei ne vienos užkietėjusios šiaulietės aktyvios rekomendacijos. O kai knyga buvo išrinkta 2017 metų knyga, tai jau visai intriga pasidarė. Tai žodžiu, pastarieji keli vakarai buvo viena geriausių kelionių laiku atgal: nostalgija, juokas balsu ir nerealūs mokyklinių laikų ir pirmųjų meilių prisiminimai.
Aidas Mackevičius
Jun 26, 2017 rated it it was amazing
Nesitikėjau kaip bus tokia sklandi knigikė.
Ir taip užkabinanti. Tikėjausi tokio tipo skaitalo, kaip kokia Atsuktuvo Vilniaus kiberpoema, bet čia visai kitas lygis.
Čia rimc dalyks iš pirmo žvilgsnio į nelabai rimtą formą sudėc. Nuo batonų biznio Rygoj ir štukų ruskyne, Idiotą i Livingtono žuvėdrą į normalu susivokimą. I dar biški siaulietiško budizmo pabaigai.
Stiprus romaniuks gavos, nė viens miest tokio netur.
Ringa Sruogienė
Jan 04, 2017 rated it really liked it
Aš tai pati iš Pietinia i metu beveik tu pačiu kai Rimants, bet ka jis fors buva i metalistu nesuprata, i da i Arklide ėja, o ne i Sklepa, tai man nepatika. I da aš jo niekad nemačiau, tai jauč, ka meluoj, ka iš Pietinia aba lops buva. I da ten nesusipratims biški su ta Muonikas mokykla (nusisvaiga su vieta i su sustiprinta kalba, tai i nebeaišku, a iš Januonia, a iš Didždvaria), bet tai slava, ka per daug nenusisvaiga, nes su turiniu tai ant ribos. Už kalbike ačiū.
Monika Guliakaite
Jun 13, 2018 rated it liked it
negaliu sakyt, kad nepatiko. nesu skaičiusi tarmiškos literatūros, o ši knyga nustebino gerąja prasme, bet visgi vien šiaulietiška šneka knygos turinio neištempia, o jis, apibendrinus, gana skurdokas... visgi įdomu susipažinti su laikmečiu ir jo aktualijomis, taip pat pajusti naują vėjo gūsį lietuvių literatūroje
Ieva
Aug 15, 2017 rated it it was amazing
Nuostabi. Juokinga. Jautri. Aš perklausiau paties autoriaus įgarsintą. Malonumas. Priminė daugybę dalykų iš vaikystės ir paauglystės (tik, žinoma, man jų nenutiko tiek daug. Ir viskas vyko kitame mieste). Labai rekomenduoju. Ir ypač auginantiems paauglius - gera galimybė išgirsti jaunimą.
Karolina Šilingienė
Mar 12, 2018 rated it really liked it
“I ką čia gali pasakyt’ po tokia? Kaip jaustis? Nu kaip prisijaukintam šuniui - su juom pažaide, tas prisiriša, patikiejęs, ką čia daba i bus visas toks gyvenims, o paskiau jį išmet iš to gyvenima.”
...Taip ir su šita knyga! I lieki be kvapa :)
Asta
Jul 18, 2017 rated it it was amazing
Šią knygą "skaičiau" klausydama - iš "Audiotekos" nusipirkau audioknygą, kurią įgarsino autorius. Super! Būtent tokį šios knygos "skaitymą" ir rekomenduoju, nes taip atsiskleidžia visas knygos žavesys, klausantis tos šiaulietiškos šnektos. Originals!
Vaiva Sapetkaitė
Ši knyga visiškai kitokia negu aš įprastai mėgstu. Vis dėlto "Pietinia kronikas" ma be gala patika :)

Nei pridėsi, nei atimsi - viskas yra taip, kaip ir turi būti. Aš mėgavausi ne tik tarmišku tekstu, istorija, bet ir pajutau Lietuvos Nepriklausomybės pradžios skonį. Nors tada jau buvau gimusi, bet, kai esi vaikas, nelabai gali adekvačiai suvokti aplinką, politinį ir socialinį kontekstą. Taigi, vien pastarasis dalykas yra didelis knygos pranašumas.

Ir dar sužinojau, kad Lietuvoje žaidžiamas regbi
...more
Vaiva
Dec 13, 2016 rated it really liked it
Knyga, kurią vertėtų perskaityti kiekvienam šiauliečiui. Tai langas į miesto ir kiekvieno šio miesto gyventojo istoriją, nepriklausomai nuo to, ar tu gyvenai Pietiniame, ar Taškente, Paryžiuhe ar Prūdelyje., Nuostabu, kad Šiauliai turi ne tik Saulės berniuką ar Gaidį, bet ir skambančią kroniką, kurios muziką supranta vietninia (buvę ir esami), ir kuri leidžia dar kartą išgyventi jaunystę, pasibastyti po tau gerai žinomas gimto miesto vietas. Reikia tęsinio:)
Lina
Oct 11, 2017 rated it it was ok
Istorija tai meh, bet kalba - wow! Tai iš kalbinės pusės, knyga yra kažkas, bet iš istorijos - tai toks šiek tiek šnipštas. Aš tai kartais ir pamiršdavau, kad skaitau brangiąja šnekamąja kalba, nes esant nuo Panvėžia, netoli tas obuolys nusiritęs... Kalbinis malonumas!
Inga
Apr 01, 2018 rated it it was amazing
Ilgai svarsčiau, ar skaityti šią knygą. Kokiame knygyne vis pavartydavau, bet galvojau, kad toks stilius ne visai man, nors pati esu kilusi iš Šiaulių krašto, todėl ir tarmė man artima. Nusprendžiau pasiklausyti audio knygos ir buvau labai maloniai nustebinta. Eidama gatve kikendavau sau ir linksminau kitus praeivius. Nors nemėgstu necenzūrinės kalbos literatūros kūriniuose, čia jie buvo nedažni, bet tikrai tiko. Knyga puikiai atspindi nepriklausomybės meto pradžią, vyravusį mentalitetą ir apskr ...more
Gediminas
May 05, 2018 rated it really liked it
Romanas apie anksyvąją suaugystę su ryškiomis laikmečio ir vietos žymėmis
Esu nei šiaulietis, nei prisimenu tuos laukinius devyniasdešimtuosius, bet visas tas sumišimas, naujos patirtys, tapatybės paieškos ir kiti jausmai, susiję su perėjimu į suaugusiųjų pasaulį yra universalūs.
Skaitant patiko juntamas paprastumas/nuoširdumas bei puikiai perteikta laikmečio dvasia.
Jelena Jonis
Jul 24, 2017 rated it it was amazing
Kai kurios knygos vietos privertė juoktis balsu! Nors parašyta 90-ųjų šiaulietiška gatvės kalba, skaitosi pakankamai lengvai, tarsi vartytum pagrindinio herojaus dienoraštį. Apie tai ir yra šis kūrinys - kaip keičiasi, bręsta ir susiformuoja jaunas šiaulietis, kartu su juo keičiantis, bręstant ir formuojantis Lietuvai. Labai gera knyga.
Eglė
Jul 05, 2018 rated it it was amazing
Lengvo žanro knyga, įdomiai atskleidžianti tam tikrą Lietuvos laikotarpį. Nors ir mažai ką ir to laikotarpio prisimenu, tačiau kai ką dar teko "pagauti". Paskaityti verta visiems, kad sužinotume, kaip viskas pasikeitė nuo to meto..
Vilius Paulauskas
Mar 15, 2018 rated it it was amazing
"Skaičiau" audio knygos versiją. Iš pradžių keistas rašytojo balsas ir intonacija, bet po to labai pripranti. Rekomenduoju audio variantą.
Silvija Saule
Dec 28, 2017 rated it it was amazing
Superine! Ja tiesiog butina itraukt i privalomaja literatura, jei norim sugrazint moksleivius prie skaitymo, nes, blemba, kaip gerai cia.
Arnoldas Rogoznyj
Nov 13, 2017 rated it really liked it
Klausykite audio knygos, taip dar stipriau. Bet iš tikro, nežinau, kiek pati knyga gera, kiek tiesiog nostalgiškai malonu klausyti šito žodžių ir paniatkių muziejaus.
Ingrida L
Aug 09, 2018 rated it it was amazing
Shelves: 2018-challenge
Puiki knyga tikram šiauliečiui. Gera buvo grįžti į paauglystės ir žalios jaunystės laikotarpį, prisiminti tikrą šiaulietišką tarmę, mieste karaliavusį regbį ir smulkaus biznio modelį. Ypač patiko veikėjo atliekama klasikinių literatūros kūrinių analizė, prisijuokiau iki soties.
Arvena
Oct 14, 2017 rated it really liked it
Shelves: europa
Puikus įrodymas, kad lietuvių literatūra - tai ne tik kaimas ir rūpintojėliai, ne tik visokie bobulės vargai, ne tik būrai ir sermėgos.
Tai knyga, kurią iš tiesų smagu skaityti. Ir ją tikrai reikėtų įtraukti į vadovėlius. Dėl kelių priežasčių. Visų pirma - pataisykite, jei klystu, bet iki šiol nelabai buvo romano apie paauglius. Neturim mes Adriano Moulo ar kažko į jį panašaus - t. y. knygos, kurioje pasaulis atsiskleistų būtent per tokio paauglio (normalaus bachuriuko) akis. Antra - nelabai turi
...more
Darja
Sep 05, 2017 rated it it was amazing
Shelves: lithuanian, fiction
This review has been hidden because it contains spoilers. To view it, click here.
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
“Nuo vaikų slep' saldainius, o nuo tėvų tur' patys vaikai slapstytis.” 6 likes
“Supranti, aš nieka negaliu padaryt' su savim. Nu kažkaip vis reik' i reik' tų babkių.” 5 likes
More quotes…